Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Nesto je bio mlak sinoc. Mlak kao Dzaja
pa upravo to je odlika svakog prefinjenog konvertita. promena stava po pravilu mora da se odrazi na njegov javni nastup.
Link to comment

Joj koliki transfer imam kad slušam Viška dok prenosi PL, on je sublimacija svega ono što ne valja kod ovih modernih internet/fantazi/FM komentatora, plus neka kvazi poetičnost koja se graniči sa patetikom ("oh koliko su nedostajali ovi momci koji igraju fudbal, kako je lijepo čitati parove, Premijer ligo, nedostajala si"). To je to kad se daju prenosi ljudima koji do 30. nisu niti jednom zalutali na stadion.

Link to comment
Joj koliki transfer imam kad slušam Viška dok prenosi PL, on je sublimacija svega ono što ne valja kod ovih modernih internet/fantazi/FM komentatora, plus neka kvazi poetičnost koja se graniči sa patetikom ("oh koliko su nedostajali ovi momci koji igraju fudbal, kako je lijepo čitati parove, Premijer ligo, nedostajala si"). To je to kad se daju prenosi ljudima koji do 30. nisu niti jednom zalutali na stadion.
+10000Danas su samo izlivi nepismenosti nedostajali, pomenuta poetika je bila tu ("Fudbaleri trče kao osice"), kao i statistika (Tristapedeset hiljada godina od poslednjeg trijumfa Stoka na Enfildu), kao i sklonost nasumičnom lupetanju o igračima o kojima nema pojma ("N'zonzi je došao da reši problem neefikasnosti"). Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Kako je ovo bilo dobro! Kad se setim svih onih kontroverzi vezanih za ovu trku. Poenta je bila da Čavke nije dovoljno jako pritisnuo onu ploču da zaustavi vreme. Ali je činjenica da je prvi dodirnuo prethodnopomenutu ...http://www.youtube.com/watch?v=n_Kvv7eS1XoBilo je tu sjajnih teorija zavere:1) Felps je Amerikanac koji je jurio apsolutni rekord u broju osvojenih zlata na olimpijadama, pa neće valjda neki Srbin da ga spreči u tome?!2) Omega, službeni merač vremena, bila je Felpsov sponzor!3) Čavketovo čutanje i neulaganje žalbe tumačilo se pretnjom Amerikanaca da će da mu nameste doping-aferu!4) Sa Jutjuba su nestali snimci sa dna bazena koji su ilustrovali da je Čavke prvi dodirnuo ivicu bazena ...

Edited by stoka
Link to comment

Danas sam odgledao celu trku Moto3 svetskog šampionata na Eurosportu, iako sam mislio da je to isuviše dosadno za praćenje. Komentator je bio iznenađujuće dobar, jer tokom cele trke je održavao dinamiku, a rečenice su mu bile vrlo tečne, bez ikakvih poštapalica i zamuckivanja. Kad uporedim to sa onim davežom što je radio atletiku, nebo i zemlja.

Link to comment
Kako je ovo bilo dobro! Kad se setim svih onih kontroverzi vezanih za ovu trku. Poenta je bila da Čavke nije dovoljno jako pritisnuo onu ploču da zaustavi vreme. Ali je činjenica da je prvi dodirnuo prethodnopomenutu ...http://www.youtube.com/watch?v=n_Kvv7eS1XoBilo je tu sjajnih teorija zavere:1) Felps je Amerikanac koji je jurio apsolutni rekord u broju osvojenih zlata na olimpijadama, pa neće valjda neki Srbin da ga spreči u tome?!2) Omega, službeni merač vremena, bila je Felpsov sponzor!3) Čavketovo čutanje i neulaganje žalbe tumačilo se pretnjom Amerikanaca da će da mu nameste doping-aferu!4) Sa Jutjuba su nestali snimci sa dna bazena koji su ilustrovali da je Čavke prvi dodirnuo ivicu bazena ...
De me podseti... I dalje mi je muka kad se setim ove trkeA imao ga je. Jos je noc pre toga, u polufinalu, isplivao WR. Urlao sam u 4 ujutru
Link to comment

Ja gledao ovo SP u plivanju u Barsi, milion takmičara uopšte nisu dodirivali bilo kakvu ploču već debelo omaše, pogotovo leđaši, pa nisam primjetio da je bilo kome poništen rezultat. Pa to je takmičenje u plivanju a ne udaranje kruške na panađuru. Ne mogu da vjerujem da pored ove silne elektronike, hok aja i ostalih tehnologija i dalje se ide na neki (određeni) pritisak neke ploče. Ako već i postoji sumnja u taj pritisak, pa ako ima foto finiš u atletici što ne bi bio u bazenu. Mislim da bi trebalo da promjene to pravilo da se gleda pritisak na ploču, mislim valjda da postoje tehnologije, HS kamere, pičke materine.

Link to comment

Ne znam da li je bilo ranije, ali moram da kažem: serem im se u momentum™. Ubedljivo najiritantniji novokomponovani komentatorski termin. Prvi put sam ga čuo od ove dvojice što rade NBA na SK, nikad im se ne setim imena, ali imaju običaj da koriste izraze na engleskom u originalu iako nemaju veze sa nekim ustaljenim žargonom u konkretnom sportu - to što se na engleskom kaže "momentum", na srpskom se kaže "impuls".A danas sam čuo Viškovića kako isti izraz koristi u prenosu fudbala: "Kontranapad je izgubio momentum" :isuse: Majku li vam nepismenu, ne možete da usvajate strane izraze kako vam dune iz čiste lenjosti, samo zato što ne znate fiziku na nivou osnovne škole! To je druga krajnost u odnosu na @acastop-style "udarac iz ćoška" ili "prestup".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...