Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Dobro, to je bila očigledna hiperbola. Nivo ludila Taštinog Osmeha ipak nije u dometu običnih smrtnika.Ali vrlo sličan stil praktikuje, kao da komentariše za ljude kojima nije zanimljiv sam fudbal pa ga oneobičava idiotskim informacijama iz žute štampe i podacima o svom fantasy football timu...

Link to comment
A pritom nemaju onu vrstu urodjenog ludila i/ili lucidnosti kakvu je imala stara skola, vec je svaki njihov geg™ nekako isforsiran i napooran... Od fudbalskih komentatorskih delatnika istakao bih samo Andrijasevica, koji je smrtno dosadan, ali makar ne pokusava da bude veci od onoga sto komentarise.
Ovo sa starom skolom mi se na glavu popelo i naravno da nije tacno.
Link to comment
to sto on radi tj. kako on komentarise moze svako, ali bas svako. prosecno izgovori 3 reci u trideset sekundi
Idealan TV komentator.Njima neko treba da objasni da nisu na radiju i da nije neophodno da prepricavaju sve sto vide i da svaki sekund prenosa popune svojim izvestacenim uvezbanim Milojkopantic-glasovima i mediokritetskim besmislicama i ispraznim trabunjanjem. U prazno.
Link to comment

Gojko je melem za uši, čak i kad pogađa igrača iz trećeg, a ime i ne pogodi.Tražim od komentatora da:1. ima prijatan glas2. voli i razume sport koji prenosi3. ne priča previše

Link to comment

Višković je za barem 80% konkurencije izmislio zanat, rodonačelnik i pionir istog, udario temelje, postavio na noge i preneće na pokolenja. Delom jer je on ok, a delom jer su mu konkurenti retardi.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Ja ih slabo razlikujem, iskreno, nekako mi svi imaju slicne glasove. Ali nerviraju me ovih par, pocevsi od Ace, koji misle da moraju da budu na nivou spektakla, da budu kreativni itd. Meni su ti manijaci za statistiku neslusljivi. Ne zato sto mi je statistika sama po sebi nezanimljiva, nego zato sto mi zvuci usiljeno i potpuno suvisno. A pogotovo zato sto misle da su daleko pametniji nego sto ekshli jesu.

Link to comment

viskovic je u poslednje vreme najiritantniji tv komentator, verovatno zato sto acastop nesto nema previse posla, dok ovaj mora da userava gledanje fudbalskih utakmica gotovo svakodnevno. nepismen je, ponavlja gluposti iz utakmice u utakmicu, govori neke transfer glasine koje uglavnom samo on cuje, iritantnoscu se trudi da bude zanimljiv i stvara jos gori efekat, svaka druga recenica mu u sebi ima 'neverovatno', 'frapantno', 'fascinantno'. nema kod njega nista sto je normalno, sve je neverovatno. dajem 'neverovatnog' viskovica za dosadnog gojka. a tacno je da je u pocetku obecavao.

Edited by Evropejac
Link to comment
A i Viško je recimo za 3 klase bolji od Milojka.
Ta poređenja sa "starom školom" ne stoje jer se disciplina u kojoj se takmiče potpuno promenila u međuvremenu. U ono vreme, moglo je da se zameri komentatorima da svoj posao jednostavno rade loše i da se ne razumeju previše u sport koji prate, a ponekad imaju i izlive pesničkog nadahnuća u mozak.Danas, sa druge strane, komentatori se bave multimedijalnim spinovanjem, budženjem spektakla koji pominju gervasius i Evropejac... a svoj posao i dalje rade užasno.Npr. idiotski ispadi kreativnosti Zvonka MIhajlovskog o vulkanu kao emociji prirode a voleju kao emociji fudbala su se svodili na po jednu rečenicu - ipak, @acastop je to podigao na jedan drugi nivo, oni uvodi pred svaku iole važniju utakmicu, majko moja, to je metastaza! Jednostavno nije uporedivo.Dakle, moglo bi se reći da je sa tehničke strane najgori komentator kog sam ikad čuo i dalje Dobrosav Gajić, čovek koji o košarci ne zna ama baš ništa a dosadan je do zla boga. Ali to je samo jedan aspekt njihovog posla, kad se sve zajedno uzme u obzir nema goreg i iritantnijeg od Ace Stojanovića.
Link to comment

O svim nasim komentatorima dovoljno govori to, da se 1 Dejan Golalic u slobodno vreme bavio njihovim pozivom, na neuporedivo strucniji i prefinjeniji nacin. Jedan jedini domaci komentator koga mi bilo drago da cujem. Cak mi i Vlada Olic vremenom dosadio.... Ok, volim i Kuma cuti kad igraju Rusi neki sport koji me ne zanima.

Link to comment
O svim nasim komentatorima dovoljno govori to, da se 1 Dejan Golalic u slobodno vreme bavio njihovim pozivom, na neuporedivo strucniji i prefinjeniji nacin. Jedan jedini domaci komentator koga mi bilo drago da cujem. Cak mi i Vlada Olic vremenom dosadio.... Ok, volim i Kuma cuti kad igraju Rusi neki sport koji me ne zanima.
Živa istina, mislim da su ovi sad preozbiljno shvatili sebe i ulogu komentatora u sportskom događaju, kao da su aktivni učesnici, nešto poput navijača, neizostavni element, pa moraju svaki put biti luđi nego prethodni, sa boljim koreografijama, više razbijenih glava, tako i komentatori, svaki put sve ludja poređenja, sve gluplje i nebitnije trivijalnosti, stilske figure...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...