Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Sad gledao Alaves - Barcelona, ne znam ni sam zasto, po nekoj inerciji da svakom valjanom strimu dam sansu. Barcelona u nekom kombinovanom sastavu rutinski otaljava posao, rezultat 2-0 i pozorisna atmosfera. U jednom trenutku cujem (posto ne gledam nego ceprkam nesto drugo) komentatora kako ucestalo spominje Dani Alvesa, mozda 4-5 puta u nekoliko sekundi i onda krece vatromet odusevljenja. Prvo ide gol-gol-gol-gol-gol mitraljeska paljba mozda i celih desetak sekundi ili vise, pa ga onda jednom za kraj otegne goooooooool, posto se potrudio i zao mu da nema upecatljiv kraj. Posto mi je privukao paznju pustam sliku i vidim igrace Barce kako lagano i mrzovoljno prilaze Fabregasu (Alves mu asisitirao) i cestitaju mu na golu, a onda kadar ide na golmana Alavesa koji mrtav ladan uzima flasu sa vodom iz mreze, ispravlja se, podriguje i lagano pije vodu.Nikad svesno ne bih rekao da mi se svidjaju spanski komentatori, sta znam nikad ni nisam razmisljao o tome, mada mi je sad leglo jedno ovakvo ludilo posle sati i sati slusanja jalovih Engleza i Rusa sa strimova. Posebno Rusa, uzasno komentarisu utakmice.

Link to comment
nemam sport klub, tako da se viskovica secam samo sa rts-a i , ruku na srce™, tad je bio najmanje los fudbalski komentator u zemlji. primetio sam da ga weenie bas hejtuje, da nije dirnuo u toresa?
Naprotiv, Višković nažalost važi za navijača Liverpula :( Deklarisao se pred tamo nekim kolegama na društvenim mrežama, o tempora, o mores... A u 1 Fernanda je zaljubljen više nego ja i Mayday zajedno, već godinama priziva njegov povratak u formu, jedno 20 puta sam čuo "možda ako danas postigne gol i tako povrati samopouzdanje..."Čovek je low-profile Aca Stojanović, naslađuje se dok prepričava sve neke tamo stvari marginalno vezane za fudbal (fudbalere, žene fudbalera, babe žena fudbalerovih agenata...), servira internet glasine o transferima direktno iz Dimenzije Iks, i pokušava da redefiniše srpski jezik.Na SK ima raznoraznih komentatora, od onih koji nekad smaraju ali ipak znaju šta rade (Andrijašević, Novaković) do kompletnih klovnova kao što je Višković.
Link to comment

Dobro™. Ne menja činjenicu da je klovn koji žudi za spektaklom i kontroverzom u svakom prenosu, za novom porukom na Balotelijevoj majci, beleži šta je "Arsen" poručio "Fergiju" putem Dejli Mejla, broji koliko golova je postignuto između 75. i 88. minuta, itd.

Link to comment

viskovic je klovn a andrijasevic je onaj koji zna sta radi :isuse:ja stvarno ne razumem zasto gojka jos uvek nisu sutnuli. to sto on radi tj. kako on komentarise moze svako, ali bas svako. prosecno izgovori 3 reci u trideset sekundi. odugovlaci recenice dotle da vec ni ne zna o cemu je poceo pricati. mesa igrace, imena igraca konstantno. mozda se razume u fudbal ali brate mili pricaj o fudbalu a nemoj pratiti druge stvari dok komentarises.a viskovic je po meni vrlo dobar. zna on itekako da lupi glupost. npr. na teniskim mecevima malo-malo pa lupi notornu glupost. mozda po malo i smara nekada ali je i takav najbolji fudbalski/teniski komentator kod nas. razume se u oba sporta, u tenis pogotovo. zna skoro pa svakog lika koga prikazu u publici. i ne samo da ih prepoznaje nego i zna prozboriti nekoliko reci o njima.otkad ja pratim sport i nase komentatore najbolji su bili i jesu dejan golalic i edin.

Link to comment

Gojku može samo da bude plus to što ne priča previše. Komentatori koji pričaju kao navijeni, bez obzira na to šta se dešava na terenu, su uglavnom iritantni... ali o tome nešto kasnije™. Meni je najbitnije to što čoveku nisu prioritet "zanimljivosti", tj. ne prepričava mi od prvog do poslednjeg minuta šta piše na sajtu Blica ili Suna zašto je uhapšen otac Džona Terija ili čiju je babu jebao Vejn Runi.Između te bolesti i onih imbecilnih poetičnih najava @acastopa je tanka linija.

Link to comment

Ja te lepo uputim na novakovo osvajanje Vimbldona upravo da objasnim razliku izmedju Acastopa i Viskovica koja ne da je razlika, posto se Viskovic razume u fudbal a pogotovo u tenis, nego svemirska provalija, ali ne vredi. Nesto te nervira sto ja ili ne primecujem ili se pravim da ne primecujem. Znam kako je kada te neka javna osoba iritira pa joj i sam dodajem mnoge stvari koje ipak sve ne stoje, posto se ponekad zamislim u njihovim ulogama. Kazem Novakovo osvajanje Vimbldona i Viskovicev prenos je vrh na koji se niko dugo, dugo, nece poperti.

Link to comment

Jel Viskovic onaj sto uvijek gori od zelje da saopsti neki zanimljiv statisticki podatak tipa 'igraci Stokea su samo JEDNOM u ovoj sezoni postigli gol glavom nakon centarsuta lijevom nogom u periodu od 23. do 38. minuta utakmice na domacem terenu'?

Link to comment

Nasi komentatori imaju neutazivu zelju da budu na visini™ onoga sto komentarisu, pa svojim radom pokusavaju da kreiraju paralelni spektakl™. 1 acastop i slicni, mora da se osecaju jako minorno kada komentarisu LS, Premijer ligu, pa pokusavaju da se izdignu, uglavnom ne mareci sto time nas iritiraju. A pritom nemaju onu vrstu urodjenog ludila i/ili lucidnosti kakvu je imala stara skola, vec je svaki njihov geg™ nekako isforsiran i napooran... Od fudbalskih komentatorskih delatnika istakao bih samo Andrijasevica, koji je smrtno dosadan, ali makar ne pokusava da bude veci od onoga sto komentarise.

Link to comment

@bergasa: Ne gledam tenis, možda je najbolji komentator na svetu što se tog sporta tiče, nemam pojma. Ili možda tu jednostavno ima manje prilike za iznošenje "zanimljivosti" i tabloidnih skandala nego u fudbalu.

Jel Viskovic onaj sto uvijek gori od zelje da saopsti neki zanimljiv statisticki podatak tipa 'igraci Stokea su samo JEDNOM u ovoj sezoni postigli gol glavom nakon centarsuta lijevom nogom u periodu od 23. do 38. minuta utakmice na domacem terenu'?
O, da. S tom razlikom što bi on rekao "nakon centaršuta sa levom nogom" :isuse:Nikodije objasnio. Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...