Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Meni taj Edin zvuči kao onaj Koki što prenosi neke nindže na B92. Super je to što je on opušten i zna, ali volim kad komentatori imaju dikciju, a ne kao da si ih jutros pokupio sa tezge sa Baščaršije. Nije to samo njegov problem, dosta sarajevskih (i tuzlanskih, ok) komentatora zvuče kao da su sjeli na kafu s tobom da se ispričaju, a ne kao da prenose utakmicu na TV/radiju. Meni ta prisnost sa svima ide na ganglije.

Link to comment
ruski ima te smesne reci kao sto su гамбургер, гондурас, голандия, гаага :isuse: (to je grad hag), гитлер итд
Gamer Simpson :lolol:@ficfiric: Jesi li siguran u to? Devojkin brat ima devojku ruskinju pa mi volimo da je zezamo sa tim h-g. Ali nam nikada nije rekla da se to izgovara kao h.Ko je prvi čovek u svemiru? - HaharinKo je bio najveći majstor kratke priče? - Hoholj
Link to comment

Ili ничего kao nicevo

Gamer Simpson :lolol:@ficfiric: Jesi li siguran u to? Devojkin brat ima devojku ruskinju pa mi volimo da je zezamo sa tim h-g. Ali nam nikada nije rekla da se to izgovara kao h.Ko je prvi čovek u svemiru? - HaharinKo je bio najveći majstor kratke priče? - Hoholj
Ne cita se uvek kao h. Nekad se cita kao h, nekad kao v a nekad kao g. Ne znam od cega zavisi.Jedino pravilo koje znam je da se slovo o cita kao a kad je neakcentovano, tj. o se cita kao o samo kad je akcenat na njemu, npr. Хорошо se cita: Харашо
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...