Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

 verovatno je samo stvar navike kod odredjenog igraca. ubedjen sam da bi 99%  centralnih odbrambenih (ako gledamo ove sto igraju na pro nivou) odgovorilo da im je svejedno da li ce igrati tzv. levog ili desnog stopera. 

Edited by Psihodelija
Link to comment

Jeste da ima veze sa navikom, ali ipak je pre do toga da li je odbrambeni levak ili desnjak ili, ako su obojica desnjaci kao sto je u vecini slucajeva, ko se bolje snalazi levom nogom. Lescott je levak, tako da je zeleo da igra levo, a Terry podjednako dobro koristi obe noge, pa se prebacio.U Unitedu, recimo, Rio je uvek igrao desno, ali kada se Vidic povredio on je poceo da igra levo, posto je tako bilo lakse Evansu.Stvar je i u iznosenju lopte i u dodavanjima...mnogo je lakse kada si na prirodnijoj strani, narocito kada stoper mora da posalje pas od 50-60m.

Link to comment
Rikelme moli navijace da prestanu sa piraterijom :Hail:*magarac sa Arene, Copa Libertadores...
Na Areni sam pre nekoliko dana gledao neku emisiju o olimpijadi, devjoka je citala tekst koji kao da je prevodjen uz pomoc google translate-a.
Link to comment

"Ovakvi prenosi, kao tokom turnira u Ukrajini i Poljskoj, nisu zabeleženi od postanka civilizacije. :Hail: - ističe Duško Korać.Čovek poznat po emotivnim i iskrenim govorima priznaje da prenose mečeva iz Ukrajine i Poljske ne gleda na RTS-u, inače svojoj matičnoj kući.- Ja sam jedan od onih koji sve mečeve prate na hrvatskoj televiziji. Kada je na programu bio duel između Španije i Hrvatske, komentator na našoj televiziji je pričao neke nebitne podatke: o tetkama i stričevima igrača, ko nosi kakve gaće, Tviter prepiskama. A na HTV-u Ćosić i njegov stručni konsultant Igor Štimac bavili su se fudbalom. Kao da su dva različita događaja u pitanju. I zbog takvih stvari ja ne smem da se pojavim u kafiću :lol: , jer je narod ogorčen i mene poistovećuje sa RTS-om. Ovi danas su daleko od Pantića, Đurkovića, Stojakovića... Najbolji komentator za fudbal je ubedljivo Gojko Andrijašević - poručuje Korać.Još radikalniji je pomenuti Milojko Pantić, koji je poručio da je RTS izabrao komentatore bez ikakvog kriterijuma i da je onda sasvim razumljivo što se gledaoci odlučuju da stišaju ton.- Ne volim mnogo da pričam o kolegama kako neko ne bi pomislio da sam pobornik teze - posle mene potop. Ali krećem se u gradu :lol: i uvek me sačeka ista konstatacija. Svi mi kažu: „Milojko, ovo više ne može da se sluša. Ponovo sam morao da ugasim ton." Današnji komentatori imaju neopisivu potrebu da nam saopšte podatke koje su pronašli na internetu. A niti prate igru, niti se razumeju u fudbal. Njih je neko primio na RTS po principu da je to sport i da će se već nekako snaći. Ne shvataju da je to jedan veliki zanat koji mora da se savlada. Pa ja tri godine u sportskoj rubrici nisam pipnuo mikrofon, pripremao sam se za taj posao. Pratio sam i rad čuvenog trenera Gojka Zeca kako bi što bolje upoznao fudbal - jasan je Pantić.Komentator koji je ispratio Crvenu zvezdu do krova Evrope posebno je apostrofirao rad Aleksandra Stojanovića.- On je došao na RTS kao neka zvezda, njegov transfer je plaćen... A lupa gluposti da je to strašno. On, pored fudbalske igre, ne poznaje ni gramatiku. Strašno je šta je sve pričao pre neko veče. Njemu sam svojevremeno rekao da ima „žicu" za reportera, ali da ne poznaje fudbal i da mora da radi na tome. Savetovao sam mu da se ne približava mikrofonu dok ne savlada te lekcije. Nije me poslušao i sada mu se ovo dešava - dodaje Pantić."

Link to comment

slazem se sa koracom samo ne kontam kako mu moze gojko biti najbolji komentator. pa on vise minuta precuti izmedju recenica nego sto prica. + mu je to sto prica o fudbalu ali veliki minust to sto mu treba dva minuta da zavrsi recenicu i da stalno mesa igrace.

Link to comment
slazem se sa koracom samo ne kontam kako mu moze gojko biti najbolji komentator. pa on vise minuta precuti izmedju recenica nego sto prica. + mu je to sto prica o fudbalu ali veliki minust to sto mu treba dva minuta da zavrsi recenicu i da stalno mesa igrace.
Za mene je ogroman plus to što ume da prećuti po par minuta. Jebote, pa ne plaćaju ih po izgovorenoj reči da bi trtljali neprestano, bez obzira da li se išta dešava na terenu.Gojko ima raznorazne mane, ali najbitnije stvari ima pokrivene - ne davi nas nekim sporednim budalaštinama, i dovoljno se razume u fudbal. RTS boljeg fudbalskog komentatora nema, a ne znam ni kad je imao.
Link to comment

Ovaj sentiment RTS-ovih komentatora atletike (Rale Simić kao štićenik Kuma) "o tempora o mores" i ovo potenciranje priča iz XVIII vijeka kojih se starac Fočo i njegov mali od kužine sjećaju da su gledali (kao protivteža ekipi sa prvog programa koja prenosi EP) nasuprot "korisnicima interneta" postaje degutantna. I mene nerviraju statističari, a s druge strane imamo likove koji se ponose činjenicom da ne znaju da upale komp i da pogledaju rezultate naših na EP (pa onda Rale mora da ide do režije da zovu telefonom lika iz Žurnala koji je jedini na licu mjesta). Uz nesnosno ponavljanje činjenice da se teško šta vidi 3000 km daleko od lica mjesta. Oni bi da lade jajca po Helsinkiju o trošku pretplate.

Link to comment

snimak gulbisa i berdiha na vimbldonu. car sa sport kluba prica o gulbisovoj neprijatnosti u svedskoj kad je bio uhapsen dok je privodio prostitutku. " mislim da je bio u pitanju kopenhagen"

Link to comment

Juce slucajno uhvatio nekoliko gemova izmedju Serene I Zheng. Boskovic ugledao Sereninog oca u lozi i izjavio nicim izazvan nesto ovako :blink:

To je cuveni Richard Williams. Mozete li da zamislite njega i Vladimira Djordjevica zajedno na istom mestu? Razgovor titana!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...