Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

jedno vreme smo tamanili neke pahuljice od ekspandiranog pirinča.

jedino se sećam da su bile roza i žute i slatke i da smo jedva čekali veliki odmor da ih kupimo.

i ja sam to tamanio, ko prava kokoska.

Link to comment

Ja sam voleo Runolist, onako čista mlečna, mekana

 

Dobra je bila, baš kao što opisuješ.

 

Šta sve ne iskrsne kad kreneš da pretražuješ YU ambalažu i omote :)

 

Siromašni brat Medenog srca.

 

x2564k.jpg

 

Ako se dobro sjećam ovo su u reklami otpjevali Vraneševići.

 

Osveženje godi svima bilo leto ili zima

Ne treba vam mnogo para da probate Čoko nara.

 

 

 

 

Link to comment

kapiram da je bilo neke kontrole u to doba, da bi svi proizvodjaci zaglavili aps.

prvo oni sa step sokovima.

 

Ne verujem, u to vreme su fabrike sarađivale sa svetski najpriznatijim dobavljačima sirovina.

Link to comment

da, ima smisla.

secam se doduse jednog perioda kad nije bilo mlecnih cokolada u radnjama neko vreme, pa kad su se pojavile, dero sam se babi da mi baci pare sa terase, a pred radnjom vec bio red.

dosadile narodu secerne table.

Link to comment

dobre su bile metar dva pa i tri da ih jedes, al mljecna je mljecna.

ja sam od tih fejk gluposti najdraze zdrao one euroblokice sa zivotinjama. kao farma neka jebemliga.

Link to comment

Runolist die beste!

 

 

dobre su bile metar dva pa i tri da ih jedes, al mljecna je mljecna.

ja sam od tih fejk gluposti najdraze zdrao one euroblokice sa zivotinjama. kao farma neka jebemliga.

 

post-475-0-73840600-1510581461_thumb.jpg

Link to comment

jel jeo neko cokolade s vocnim punjenjem? bela amabalaza sa nacrtanim onim cokoladnim jastucicima i vocem od kojeg je. vrlo jasno se secam tih punjenja - neki lepljivi sirup koji curi na sve strane, presladak s nekim kao vocnim ukusom u tragovima. uzas! goste koji su donosili te cokolade sam izrazito mrzeo. 

 

najgore je kad se ispostavi da nema nista slatko u kuci osim toga pa odlucim da cu eliminisati punjenje i pojesti samo cokoladu. pa pokusavam da na razne nacine eliminisem/zgulim/isecem te 'jastucice' ne bi li mi ostala samo baza. bogo moj! pa ulepim sebe i sve oko sebe. pa se pojavi keva i kad vidi da sam uflekao i ulepio sve osim plafona, podivlja i baci sve u djubre. traume detinjstva.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...