Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

najduže kolo na svetu - veoma sam ponosan!

 

 

 
Хиљаде ће играти у српском колу за Гиниса

Ажурирано пре 16 часова 18 минута

Културно-уметничка друштва која желе да учествују на манифестацији „Велико коло“, којом истоимено фолклорно удружење из Новог Сада конкурише за улазак на листу Гинисове књиге рекорда,
  • 17--veliko-kolo.jpg
 
Прошлогодишња проба у центру града

 треба да се пријаве до 28. фебруара на имејл адресу: великоколоЖгмаил.цом. Потребно је да се обрате организатору на ту адресу, а потом и попуне формулар који ће им овај послати.

Манифестација „Велико коло“ биће одржана 4. октобра ове године, а суштина целог пројекта је у томе да учесници – а очекује се да их буде између 12.000 и 15.000 у народним ношњама – одиграју сплет игара из Србије. У том највећем колу на свету и уједно највећем и најдужем српском колу учествоваће велики број културно-уметничких друштава из Србије, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Македоније, Хрватске, што ће допринети томе да манифестација добије интернационални карактер.

Како сазнајемо од директора „Великог кола“ Милана Веселиновића, учесници могу бити деца и одрасли од 7 до 77 година. Пројекат ће се реализовати на Новом насељу, а коло ће се простирати кроз Булевар кнеза Милоша, Футошки пут, Булевар Европе и Булевар војводе Степе. У тим улицама ће на одређеним пунктовима бити постављено озвучење да би сви учесници чули музику и играли у исто време.

Играју се три игре: Велико бачко коло, Ужичко и Катанка. Након што пријављени учесници одиграју те три игре у народним ношњама, биће омогућено и грађанима да се прикључе у коло, али се за надметање неће узимати у обзир они који нису у ношњама.

Целокупан догађај биће праћен са земље и из ваздуха. Бина на којој ће оркестар Удружења „Велико коло“ свирати мелодије, биће постављена близу окретнице аутобуса број 2, 8 и 9, тачније, код фудбалског игралишта, на углу булевара Јована Дучића и Кнеза Милоша. У случају лошег времена, манифестација се помера за следећи викенд, то јест 11. октобар. Позив за учешће у манифестацији може се видети на: https://www.youtube.com/watch?v=Viq5JqgBqSw..

З. Мл.

http://www.dnevnik.rs/novi-sad/hiljade-ce-igrati-u-srpskom-kolu-za-ginisa

 

Link to comment

ja pijem ..sto sta joj fali? pa vis da je holy  :o

 

 

ali dobro ja nikad nisam pila neku drugu vodu osim na kratko po bosnama i izvorima...ti si verovatno iz nekih planinskih krajeva

Link to comment

Nisam iz planinskih krajeva, naprotiv, iz ravnice, ali voda iz slavine je grozota, bar u mojoj zgradi, nisam doduše uzimao uzorke iz ostalih delova grada. Pijem samo flaširanu već godinama. :)

Link to comment

 

Pokret 3D i SPO: Osveštenje vodovodne mreže je tradicija

 

Koalicija "Svi za Novi Sad", čiji članovi stoje iza osveštavanja vode, navela je da je sve urađeno u skladu sa tradicijom.

 

- Koalicija "Svi za Novi Sad" (NP DDD i SPO) pozdravlja obnovu slave JKP "Vodovod i kanalizacija" i čin osvećenja vode koju ovo preduzeće proizvodi, jer je to u skladu sa tradicijom i verom našeg naroda koje ne treba da se stidimo, nego, naprotiv, da se njome ponosimo. U isto vreme, nemamo ništa protiv ni da Rimokatolička crkva uzme učešće u tome, ako želi. Našim sugrađanima koji su ateisti svakako ovaj čin ništa ni ne znači, pa ne vidimo razlog za hajku na pravoslavnog sveštenika koji je u ovom obredu učestvovao - stoji u saopštenju.

Ova koalicija je istovremeno predložila da LSV osvešta i svoje prostorije i da "istera đavola iz njih".

Link to comment

Nisam iz planinskih krajeva, naprotiv, iz ravnice, ali voda iz slavine je grozota, bar u mojoj zgradi, nisam doduše uzimao uzorke iz ostalih delova grada. Pijem samo flaširanu već godinama. :)

Novosadska voda je Kikindjanima i Zrenjanincima kao izvorska.

Link to comment

a zašto da se ne održi jel ceca možda nije po meri sns novog sada ja bih rekao da baš jeste  :fantom:

jeste na zalost al i vise nego pozeljno je da se ne precuti

 

nego sam videla na fb posle neke zanimljive komentare tipa zasto ste se okomili na nju jednu nije vam ona kriva za sve  :isuse:  i tako...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...