Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

 

Miting i kontramiting 5. oktobra u centru Novog Sada

 

 

Nakon što je za nedelju, 5. oktobar, u centru Novog Sada najavljen skup "Šetnja za Vojvodinu" nekoliko vojvođanskih pokreta, desničarske organizacije su takođe najavile okupljanja u centru grada.

zastava_vojvodine.jpg

Pokret "Dveri" je najavio da će u 11:30h na Trgu slobode organizovati "protestnu konferenciju" na kojoj će govoriti Milan Guševac.

Takođe, oglasio se i "Srpski sabor Zavetnici" koji je za isto vreme na Trgu najavio "javnu konferenciju za štampu i javni skup" na kojem će skrenuti pažnju javnosti "na problem separatizma koji je sve više prisutan u Vojvodini i koji se manifestuje kroz zahteve određenih političkih subjekata za promenom Ustava i federalizacijom Srbije".

Podsetimo da su pre nekoliko dana Vojvođanska partija i nevladina organizacija Vojvođanski klub najavile da će u nedelju održati protestnu građansku "Šetnju za Vojvodinu".

Oni su naveli da je povod 26. godišnjica "Jogurt revolucije" posle koje je, promenom Ustava, Vojvodini oduzeta autonomija. Organizatori su pozvali građane, udruženja i sve druge organizacije da se, "kao Vojvođani", pridruže povorci koja će krenuti u 11 sati ispred Muzeja Vojvodine.

 

Link to comment

dakle dobijam strah od onih crveno-belih straftastih stubova,kad ih vidim pretrnem jbte..

 

 onaj kolaps na raskrsnici kisacke i partizanske je jeziv plus u isto vreme je sada zatvorena cela partizanska pa je kolaps i na raskrsnici sa temerinskom.....futoski put je sad zatvoren od vrsacke do bulevara evrope...narodnog fronta na pocetku od telepa,ali srecom tamo nikad nije guzva...a plus milion nekih malih radova i zatvaranja za saobracaj na koje nalecem okolo..

 

a plus sto novosadjani nemaju pojma da voze..krecu 5sec po paljenju zelenog,u raskrsnicama se vuku ko puzevi i sl..

 

tacno mislim da uopste nisu konsultovali nekog saobracajnog inzinjera kada su ovo poceli da rade  :isuse:

Link to comment

ja sam,srecom, isla sa klise pa sam samo presekla taj haos ali kontam da je kolona bila do nadvoznjaka..a saobracajac je vracao neki kamion,srecom pa je uopste bilo mesta za njegovo vracanje,u rikverc da se oslobodi malo mesta da mi sa sentandrejskog puta prodjemo obilazeci cisternu na sred raskrsnice :isuse:  ...a klisanski most je u pravcu klise stajao i to do dugo u sentandrejski put...

Link to comment

Trojica saobraćajaca su, negde oko 10h, tu nešto kao stajali na pešačkom, mada je radio semafor.

Koloni u Partizanskoj ka Temerinskom putu se nije video kraj.

Od raskrsnice ka nadvožnjaku i dalje ka štajgi je bilo ok.

Bar kacam ja tu prošao.

Link to comment
  • 2 weeks later...

izgleda da su pametni ljudi bili u pravu kada su pred izbore 2012 govorili da je NESPREČAVANJE FAŠISTA DA DOĐU NA VLAST ISTO ŠTO I POMAGANJE FAŠISTIMA DA DOĐU NA VLAST  :fantom:

Link to comment

Jel moze mala a ASAP pomoc, treba da krenem za Novi Sad uskoro kad mi drugarica rece da su su raskopali Partizansku ulicu i da probam da je zaobidjem. A treba da idem na Detelinaru, pa je pitanje da li da se j*bavam alternativnim ulicama ili da idem kao uvek do sad, "samo pravo" (Partizanska - Kisacka - ka kruznom toku i dalje ne znam kako se zove bulevar) i da se nadam da necu sjebati gume/stagod negde? Koliko je to zapravo raskopano?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

pa radi po jedna traka u oba pravca,dakle po jedna normalno asfaltirana traka...moze ti se jedino desiti da ostanes malo duze zbog guzve i zastoja ali to jako zavisi od vremena prolaska..mada koliko cujem manje su guzve jer je vecina pronasla i koristi alternativne pravce..mislim da mozes odabrati ,,samo pravo,, momenat

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...