Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Igrom slučaja znam da to nije tako kako su mediji predstavili, kao i još par medijski pokrivanih slulajeva.

Nemoj verovati sve medijima, niko ne utužuje za 26 dinara.

uvek sam malo (u stvari, malo više) sumnjičav kad pročitam da su nekome skinuli od plate bez ikakvog prethodnog obaveštenja.

manipulacije izvršitelja, kada ih ima, izgledaju malo drugačije, tipa suptilno obeshrabrivanje dužnika kada su u pitanju pravni lekovi i sl.

 

na osnovu svega što sam saznao o ovoj profesiji, korenski problem je sam zakon koji u nesređenoj zemlji uvodi mogućnost da ti neko bez sudske presude pleni imovinu, omogućava brutalna noćna izvršenja i praktično ukida pravo na žalbu koja bi odložila zaplenu lične imovine. sve se ovo dešava u zemlji u kojoj nisu izrađene imovinske karte i ne postoji zakon o ličnom bankrotu i u kojoj postoji kultura nevraćanja dugova koju promoviše sama država. izvršitelji uglavnom rade po zakonu, on je sam po sebi toliko monstruozan da nema potrebe da izlaze iz njegovih okvira.

 

ima i izvršitelja koji odbijaju da rade sa Informatikom, Infostanom i sličnima jer ne žele da učestvuju u mafijaškim dilovima. njima skidam kapu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

uvek sam malo (u stvari, malo više) sumnjičav kad pročitam da su nekome skinuli od plate bez ikakvog prethodnog obaveštenja.

manipulacije izvršitelja, kada ih ima, izgledaju malo drugačije, tipa suptilno obeshrabrivanje dužnika kada su u pitanju pravni lekovi i sl.

 

na osnovu svega što sam saznao o ovoj profesiji, korenski problem je sam zakon koji u nesređenoj zemlji uvodi mogućnost da ti neko bez sudske presude pleni imovinu, omogućava brutalna noćna izvršenja i praktično ukida pravo na žalbu koja bi odložila zaplenu lične imovine. sve se ovo dešava u zemlji u kojoj nisu izrađene imovinske karte i ne postoji zakon o ličnom bankrotu i u kojoj postoji kultura nevraćanja dugova koju promoviše sama država. izvršitelji uglavnom rade po zakonu, on je sam po sebi toliko monstruozan da nema potrebe da izlaze iz njegovih okvira.

 

ima i izvršitelja koji odbijaju da rade sa Informatikom, Infostanom i sličnima jer ne žele da učestvuju u mafijaškim dilovima. njima skidam kapu.

 

Vaso, imaš pravo na žalbu, ali da bi ga ostvario, moraš uzeti kovertu koju ti izvršitelj pošalje, u kojoj je sve to napisano. Naravno, problem sa plavim koveratma je na tri strane:

 

1. ljudi ne žive tamo gde su prijavljeni u SUP-u, te ne mogu da preuzmu odluke izvršitelja, jer su poslati na adresu iz LK.

2. ljudi svesno izbegavaju da uzmu plave koverte kada poštar donese, ne shvatajući da je to mnogo gore nego da ih uzmu. Jer to što je nije uzeo, samo ga čini neobaveštenim o tome šta mu se sprema

3. pojedini izvršitelji ne rade po zakonu, nego odmah pribijaju na tablu i idu na obeshrabrivanje onih koji bi se žalili na takvo ponašanje. U NS ih je 2-3 takvih.

 

Najčešće je 2. i to u jako, jako puno slučajeva. Pošto su naši ljudi uglavnom needukovani, niti su ih mediji navreme obavestili o tome, da iako si neobavešten tebi će se pleniti nešto ako si dužan.

 

Inače, da znate, izvršitelji naplaćuju i od države, ako imate sudsku presudu. Ulica je dvosmerna. I recimo, ako je postojao radni spor, pa poslodavac odbija da izvrši presudu. I u gomili drugih stvari. Nije sve samo pranje državnih para informatika, EPS i infostan, niti je primaran svrha izvršitelja to.

Link to comment

Gomila ljudi koje znam ubeđeni su da moraju da budu obavešteni o toku postupka, to je decenijama bio pravni aksiom koji je ukinut maltene preko noći.

 

Dakle ima i tih careva što samo pribiju na tablu, iako je to u suprotnosti sa zakonom. Kome to prijaviti kada Komora izvršitelja inokosno odlučuje o žalbama?

 

I da, znam da postoji pravo na žalbu ali je malo zez što žalba ne odlaže izvršenje. Ne znam, meni je to protiv duha prava, pošto se izvršenjem ponekad nanosi nenadoknadiva šteta (novac se može vratiti. ali ne i ručno pravljeno pojačalo koje si pravio u mladosti...zamisli da ti neko na pravdi boga zapleni i proda na doboš tako nešto).

 

Inače, posle onih skandala sa uplatnicama za EDB meni je jako teško da prihvatim da se ti papirići mogu zvati "verodostojnim ispravama". Zakon je postavljen kao da smo mi nekakva Švajcarska.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Gomila ljudi koje znam ubeđeni su da moraju da budu obavešteni o toku postupka, to je decenijama bio pravni aksiom koji je ukinut maltene preko noći.

Dakle ima i tih careva što samo pribiju na tablu, iako je to u suprotnosti sa zakonom. Kome to prijaviti kada Komora izvršitelja inokosno odlučuje o žalbama?

Ministarstvu pravde i komori izvršitelja.

 

ALi, znaš koje su šanse da se to istera? Pa znaš i sam.

 

Pročitaj onaj tekst što sam ga kopirao iz DB Glasnika na pravu negde.

 

Kao što sam napisao, tamo je sve činjenično tačno. Imaš tamo kako je doneta odluka da jedan izvršitelj, koji zaista i treba da bude razrešen, ipak ostane izvršitelj, kroz razne političke dilove.

 

Jednostavno, tuga  je šta se dešava. A ček samo, sad će biti novi zakon. Jedno neviđeno ludilo na pomolu. Sklanjaju par dobrih stvari, i uvode još gore. I to ne da bi zaštitili građane (mada se radi pod plaštom toga), nego da ne bi morali i onao malo da strahuju, što sad moraju, kada ne plaćaju. Treba uštedeti 700M€ sledeće godine.

 

@EDIT: Žalba odlaže izvšenje, ali onda ideš u parnicu. Bilo toga, znam. Posle, ako se izgubi parnica, izvršenje se nastavlja. Proveriću ti ovo još, ali sam 99% siguran da je tako.

 

Isto, posle plenidbe, postoji institut "pritužbe 3. lica" gde 3. lice dokazuje da su plenjene stvari njegove. Tada sudija donosi odluku. ALi, pazi 3. lice mora da dokaže da su stvari njegovo vlasništvo, da bi se postupak obustavio. Ne znam da li je neko uspeo u tome do sad.

Link to comment

jedan od gradskih fasista u elementu 

 

 

 

svaka čast za novinarku, jebe pa ne staje 

 

moron nije smeo nijednom da je pogleda u oči :D

Edited by teacher
Link to comment

Čovek je zadužen za upravljanje gradskim parama... I njihovu distribuciju...

 

cenim da distrubucija novca kod ljudi koji ne gledaju sagovornicima u oči ide nizvodno, tj prema privatnim računima... :fantom: 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...