Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

aj ne budi lenj pa mi saberi dva i dva jer ja opet ne vidim kakve veze ovaj događaj ima sa tim o kojem ti pričaš. naravno, osim što su napadači romi.

Link to comment

@hella

ako verujes pandurima na rec, onda svakako jesi lenj, na mnogo nacina

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • 2 weeks later...

 

 

    FOTO: Žandarmi legitimisali uličnog svirača

 

 
Novosađani koji su se u sredu oko 19 časova zatekli u centru grada, prisustvovali su nesvakidašnjem prizoru jer su pripadnici Žandarmerije legitimisali jednog od uličnih svirača.

policija_legitimise_2_600.jpg

Prolaznici su, prema rečima sagovornice 021.rs, koja nam je poslala i fotografije, bili šokirani time što pripadnici Žandarmerije ispituju i legitimišu starijeg čoveka koji već godinama svira na frulici i drugim instrumentima u centru.

"Zaprepastila sam se kad sam videla da su ga okružila trojica žandarma i da ga legitimišu i ispituju. Pa on samo svira i tu je redovno u centru već godinama, zajedno sa nekoliko svirača. On, kao i ostali svirači, prava su atrakcija za turiste i nije mi jasno zašto su ga maltretirali", priča ova Novosađanka.

policija_legitimise_1_600.jpg

Ona dodaje da je skandalozno i to što su džip Žandarmerije parkirali u pešačkoj zoni pored Vladičanskog dvora.

"Toliko se bahate da su se parkirali u pešačkoj zoni gde niko ne sme da uđe bez posebne dozvole. Šta misle oni, da će se opravdati time da je bila hitna intervencija? Legitimisanje i maltretiranje ovog dekice je po njima hitna intervencija? Sramota je to što su radili i zamislite šta bi neko od turista ili gostiju Novog Sada pomislio da je sve ovo video. Umesto da pomognemo uličnim sviračima jer su toliko puta bili napadnuti i opljačkani, oni njih maltretiraju", ispričala je za 021.rs, naša sagovornica.

policija_legitimise_3_600.jpg

 

posto nema vise kosova, karlovaca i virovitica, svezi srspki duh nastavicemo da se odrzavamo na apartima cirilicarenjam autobusa i maltretiranjem dokazanih neprijatelja srbistana od strane uniformisanih nakaza svih vrsta.

Link to comment

pa da. nek se spremi covek sa mandolinom na trgu mladenaca. tri babe sa dve veze luka i kilom domacih rezanaca vec su osetile gvozdenu pesnicu drzave.

Edited by Aće
Link to comment

Jedan od simbola Novoga Sada iz osamdesetih (a i ranije) je bio ,,ludi Ferika'' koji je između ostalog svirao dečiju melodiku po centru grada.

Nekada je bio naporan a nekada duhovit ali nikada nije bio predmet policijske intervencije ovog tipa.

 

Ovo sam napisao za one mlađe kojima se servira priča o rigidnom,komunističkom,jednopartijskom sistemu

A i za starije

 

U svakom slučaju ....mislim da neće škoditi

Link to comment

 

U petak 9. maja na Trgu slobode održaće se veliki koncert gde će nastupiti Rambo Amadeus & Two Winnetous, Deca loših muzičara, Dječaci i Ruts DC.

Manifestacijom Ritam Evrope obeležava se 9. maj kao Dan pobede nad fašizmom. Kako za 021.rs kaže Nemanja Vuković, ovo je jedan od načina podsećanja na sve ono za šta je pola Evrope stradalo u prvoj polovini 20. veka. "Ovo je dan kada mi obeležavamo Dan pobede nad fašizmom i Dan Evrope, jer je to početak nekog novog modernog vremena koji je nastao nakon razaranja tokom Drugog svetskog rata".

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...