Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

e jbg, probaj na netu, ima puno tih prevoznika, imas i one sto voze kolima.inace, kulturni centar upodobljen i pocirilicen. ĆIRILIČNI KULTURNI CENTAR NOVOG SADA

dec 13 2012
Dosledni u „poćiriličavanju“ Vojvodine
kcns-cirilica.jpgOsvanuo je ćirilični natpis na Kulturnom centru Novog Sad u Katoličkoj porti. Nova novosadska vlast, predvođena naprednjacima, i kulturna vlast, predvođena Ex-Dverima, ostala je dosledna projektu „poćiriličavanja“ Novog Sada, u skladu sa širim projektom urušavanja vojvođanskog multikulturnog identiteta.Ne zna se šta je bilo sa latičničnim natpisom koji je do pre neki dan bio na ovoj ustanovi. Da li je bačen u smeće ili je poslat na reciklažu?Podsetimo, Upravni odbor Kulturnog centra Novi Sad u oktobru je, posle „upodobljavanja“ gradske vlasti, usvojio predlog za smenu direktora te ustanove, književnika Lasla Blaškovića, uz obrazloženje da je istakao zvaničnu tablu sa nazivom Kulturnog centra na latiničnom pismu.Upravni odbor je taj predlog uputila Skupštini grada koja ga je i usvojila.Obrazloženje je bilo da je Blašković na taj način prekršio Ustav Srbije, Zakon o službenoj upotrebi jezika i pisama, Statut grada i Statut Kulturnog centra.Predlog je potpisao predsednik Upravnog odbora Kulturnog centra, inženjer saobraćaja Davor Pereula.Laslo Blašković je tada rekao za Autonomiju da se „stidi“ zato što je Novi Sad sebi dozvolio da gradski resor kulture vode potpuno anonimne osobe za koje nikad nije čuo, a kamoli da imaju nekog iskustva na polju kulturne delatnosti.„To je sramota za Novi Sad, koji sebe zove još i srpskom Atinom. Ali, ja sam siguran da ovo neće moći dugo da traje“, kazao je Blašković. Edited by garoviks
Link to comment

na svom facebook stranici KЦНС u sekundi brišе svaki komentar koji im se ne dopada :Dnego:SRS: Slobodanu Miloševiću ulica u Novom SaduBEOGRAD -Odbornička grupa SRS danas podnosi inicijativu Skupštini Grada Novog Sada i Komisiji za nazive delova naseljenih mesta i javnih službi, da se jedna ulica u Novom Sadu nazove imenom Slobodana Miloševića, nekadašnjeg predsednika SR Jugoslavije i Republike Srbije, koji je, kako se kaže u saopštenju Generalnog sekretarijata Srpske radikalne stranke, mučki ubijen u Haškom tribunalu 11. marta 2006. godine.U tekstu se daje ocena da je Milošević dominantna politička figura i državnik koji je na srpskoj političkoj sceni u velikoj meri obeležio kraj 20 i početak 21 veka."Bez obzira na očite političke, ideološke i sve druge razlike, politički progon dr Vojislava Šešelja i srpskih radikala u jednom delu njegove vladavine, Milošević je herojskom odbranom države i srpskog naroda u toku procesa koji je u Hagu, kao jedan od 16 Srba koji su okončali svoj život u haškoj ćeliji, pod, najblaže rečeno, sumnjivim okolnostima, zaslužio da se jedna ulica u Novom Sadu nazove njegovim imenom", navodi se u tekstu Srpske radikalne stranke dostavljenom danas medijima.Dalje se navodi da Novi Sad, kao drugi grad po veličini u Srbiji, mora da pokaže prkos i da iskaže protest zbog sramnih presuda u Hagu i da SRS očekuje da Novi Sad pokaže političku mudrost i zrelost i podrži ovu inicijativu."Zahtevamo da se ova inicijativa nađe na dnevnom redu prve sednice Komisije za nazive delova naseljenih mesta i javnih službi i na sednici Skupštine Grada, zakazanoj za 21. decembar 2012. godine", zaključuje se u današnjem saopštenju Srpske radikalne stranke.13. decembar 2012. | 15:02 | Izvor: RTV

Edited by maheem
Link to comment

bacali bi oni i pod led, samo malo ih je, premalo.kad smo vec kod novosadskog srs, evo price... zna se da su na lok. izborima prvo popusili cenzus, onda je u ponovljenom glasanju bilo sanse da predju, pa su se doo spo novi sad i izmisljeni kombi romi angazovali da pomognu izlaskom svojih vojnika na glasanje, kako bi to osigurali, i imali i tu saku jada u nekoj rezervnoj varijanti za trgovinu... na kraju ih je bilo dosta za upodobljavanje sa republickom smrdijom, pa im nisu trebali, ali zato imamo jos dodatnog proliva u gradu koji ce ovako povremeno da se ispoljava.cudi me da jos nisu pokidali table i ukinuli prolaz srdjana aleksica.

Edited by garoviks
Link to comment

Sinoć imao konverzaciju sa nekim ljudima koji tvrde da Novi Sad nikada nije imao bioskop. Sve bioskopske projekcije kažu da su održavale u SNP? Ima li istine u tome?Sent from Sensation using Tapatalk 2

Link to comment
Sinoć imao konverzaciju sa nekim ljudima koji tvrde da Novi Sad nikada nije imao bioskop. Sve bioskopske projekcije kažu da su održavale u SNP? Ima li istine u tome?Sent from Sensation using Tapatalk 2
Glupost...Imao je 3 bioskopa u centru (Arena, Jadran i Narodni)... I na SPENSU je 90ih osposobljena jedna sala, par godina pošto je Narodni zatvoren...Jadran je radio sve do pre par godina, a Arena je sad pretvorena u multipleax...U SNP-u se ja ne sećam da je ikada prikazan neki film...Edit: Leti je postojao Letnji bioskop, koji je bio u Katoličkoj porti, iza Pipinga...I velike proekcije su ponekad bile u velikoj sali SPENSa (tamo sam gledao Lepa Sela, na primer) Edited by radisa
Link to comment

Pokušao da objasnim njima ali oni imaju rođake pa rekoh znaju bolje od mene. Sad ću da im nartljam nos :)Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment

E da, jedno vreme tipa 6 meseci do godinu dana nije nijedan bioskop radio jer se Arena renovirala, a Jadran su već bili zatvorili...Ali tad nije bilo projekcije, uopšte...

Link to comment

Bila je još jedna sala u koju su nas vodili na "školske predstave" (Blues Brothers, Star Wars...) , bila je između Trifkovićevog trga i SNP, samo sam zaboravio kako se zvala... Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Bila je još jedna sala u koju su nas vodili na "školske predstave" (Blues Brothers, Star Wars...) , bila je između Trifkovićevog trga i SNP, samo sam zaboravio kako se zvala...Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
To je bio Vojni bioskop, iza SNP-a, u dvorištu doma vojske (sad centrala Vojvođanske banke)... Ali, tu se išlo samo sa školom... Edited by radisa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...