Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

ia i bore se za goli život
tako sto smetaju biciklistima i ugrozavaju ih, i tako sto pisaju u facu ljudima koji na 10 metara odatle uredno placaju tezge na pijaci, ili lokale u kojima prodaju svoju robu, a verovatno su u istim problemima. no, manja je njihova krivica nego nadleznih inspekcija, koje treba da ih pociste, a uredno to ne rade, jer ostre paju na babe koje ispred zgrade ili lokalnog dragstora prodaju tri cveta i dva jajeta. ako ja npr vise ne mogu da se zalim na 90-te po raznim pitanjima, to isto treba da vazi i za njih...
Link to comment
kad su staze postale tezge (ispred pijaca npr, bagra ispred futoske uredno prodaje iz gepeka robu na biciklistickoj stazi godinama, a kola im stoje na parkingu na kom je dozvoljeno max 2 sata parkiranja), parkinzi (ispred nisove zgrade npr) i tako...ns je bio grad sa najvise biciklistickih staza u sfrj.
i sa verovatno najboljim uradjenim stazama na svet koje ds banda sa nbg nije umela da prekopira. e ako i te staze za biciklove zaserete.
Link to comment

garovikse, apsolutno se slažem sa "krivicom nadležnih inspekcija"...samo mi to "bagra" preterano, pogotovo zbog potencijalnih paralela na nekim drugim temama

Edited by mire
Link to comment

ne pravi pogresne paralele kad pricam o istim ljudima, jedni su usli u sistem, i koliko toliko se trude da postuju pravila, a drugi i dalje divljaju. da li su im preci ili oni sami stigli na podbaru pre 200 godina, ili prekjuce, ne zanima me i nema veze sa ovom pricom.

Edited by garoviks
Link to comment

ma nisam mislio na podbaru, itd...nego na prerealnu neimaštinu, džaba sisteminače, malopre prođoh kroz cara lazara, tamo korenje tek počelo da virka ;)

Edited by mire
Link to comment
I tako, garovikse, radikali su kod vas ušli u parlament, Dveri vam vode kulturu...nešto si pričao o civilizovanoj Vojvodini? :P
ne brini, znas dobro kako su zavrsili "pravi" srbi svuda gde su bili manjina, a gde su pokusali da vladaju.
Link to comment

21. septembra:

Glumac Dragan Marinković Maca, poznat najširoj javnosti kao učesnik rialiti šou programa “Veliki brat” i “Farma”, odustao je od kandidature za v.d. direktora Pozorišta mladih u Novom Sadu, nakon burnih reakcija u javnosti na taj predlog Srpskog pokreta obnove.Marinković je sam urgirao da se povuče njegova kandidatura, zbog napisa koji su se pojavili tim povodom u medijima, prenela je 21. septembra Radio-televizija Vojvodine.
09. oktobra:
Upravni odbor Pozorišta mladih imenovao je večeras glumca Dragana Marinkovića Macu za vršioca dužnosti upravnika te institucije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...