Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Aha, sad vidim da imaju i humanitarni fond koji radi u Novom Sadu i Porfirije je u upravi... Sećam se sad i da sam u Kao sav normalan svet gledao da ih vodi u pozorište na premijeru predstave jednog od štićenika nekog fonda, sad sam našao da na linku gore piše da je to to. U emisiji sam pomislio da je neki crkveni fond u pitanju, ne saradnja sa NGO-om Srba iz Hrvatske, "pomažu nam dobri ljudi koji bi voleli da ostanu anonimni" i slično. Koliko sam skontao, najviše pitomaca su srednjoškolci slabog materijalnog stanja i studenti umetnosti, a sa sajta ne može ništa pametno da se zaključi, sakat je (ima ovaj lep izraz poštovanja za naivnu umetnost u Kovačici <3, though).

Link to comment
Smenjuju direktora Kulturnog centra zbog table na latiniciUpravni odbor Kulturnog centra Novog Sada danas će smeniti dosadašnjeg direktora Lasla Blaškovića, saznaje 021.Kao razlog navedeno je da je na prostorijama Kulturnog centra u Katoličkoj porti zvanična tabla sa nazivom ustanove na latiničnom pismu, što je prema mišljenu UO protivno Ustavu, Zakonu o službenoj upotrebi jezika i pisma, Statutu Grada Novog Sada i Statutu same ustanove. Takođe je navedeno da nije donet Pravilnik o fizičkom i tehničkom obezbeđenju i da ne postoji Pravilnik o kancelarijskom i arhivskom poslovanju.Sednica UO počinje u 15h, a pre razrešenja Blaškovića konstituisaće se novi UO.Davor Pereula iz pokreta Dveri je predsednik UO KCNS. (S.K.)
sledece je verovatno4634036-sound-speaker-on-pole-and-blue-sky.jpg
Link to comment

u poslednje vreme novosadski biciklisti žešće prigovaraju zbog katastrofalnog stanja staza za bicikle...evo, od jutros gledam kako nadležne službe preduzimaju adekvatne merefarbaju ivične linije staza, po receptu "parking servisa"

Link to comment

kad su staze postale tezge (ispred pijaca npr, bagra ispred futoske uredno prodaje iz gepeka robu na biciklistickoj stazi godinama, a kola im stoje na parkingu na kom je dozvoljeno max 2 sata parkiranja), parkinzi (ispred nisove zgrade npr) i tako... ns je bio grad sa najvise biciklistickih staza u sfrj.

Link to comment

e, bez zezanja, a zašto "bagra"?... prvo, ne prodaju tamo zbog vrućih kolača, a drugo, sve što je dozvoljeno nije zabranjenoi da, najsjebanije su na bulevaru, jevrejskoj i futoškom putu, ali ne zbog "bagre", nego zbog korenja drveća

Link to comment
e, bez zezanja, a zašto "bagra"?...prvo, ne prodaju tamo zbog vrućih kolača, a drugo, sve što je dozvoljeno nije zabranjenoi da, najsjebanije su na bulevaru, jevrejskoj i futoškom putu, ali ne zbog "bagre", nego zbog korenja drveća
ti jos nisi vracen na PZD?
Link to comment

nisam tad rekao da je nešto loše, naprotiv, simpatična mi bila obična, ljudska reakcija bez foliranja...a i to mi komšinice sa kojima sam baš u lepim odnosima

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...