Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Sizvinjavam ali izbori u NS su ti bas primer kako ljudi NISU glasali za to sto su dobili...4. i 5. su kupili delove 3. i 2. i napravili vecinu. Izbori su farsa, reko vam ja onomad...

Link to comment
Sizvinjavam ali izbori u NS su ti bas primer kako ljudi NISU glasali za to sto su dobili...4. i 5. su kupili delove 3. i 2. i napravili vecinu. Izbori su farsa, reko vam ja onomad...
u principu jesu...međutim, gledajući procente, 2008. je slična farsa, i to na republičkom nivou
Link to comment
Sizvinjavam ali izbori u NS su ti bas primer kako ljudi NISU glasali za to sto su dobili...4. i 5. su kupili delove 3. i 2. i napravili vecinu.Izbori su farsa, reko vam ja onomad...
DS + Canak + Madjari + Ceda = 40.2%SNS + SPS + SRS + DSS + Dveri= 40.9%Ostali (sa vecin procentima a nisam znao na koju stranu da ih svrstam):Romi: 6.41%Maja Gojkovic + URS: 4.75%Nema ovde nikakvog osnova za elitizam ...
Link to comment
DS + Canak + Madjari + Ceda = 40.2%SNS + SPS + SRS + DSS + Dveri= 40.9%Ostali (sa vecin procentima a nisam znao na koju stranu da ih svrstam):Romi: 6.41%Maja Gojkovic + URS: 4.75%Nema ovde nikakvog osnova za elitizam ...
ti koje nisi znao da svrstas i SNS su se ucurili kupivsi SPO (na listi drugoplasiranih bili) i Rome za koje svi znaju kako su tu dospeli (a prvi na to ukazali sadasnje im gazde).Najvise mrzim da moram da branim Pajtic + LSV ekipu a cesto to moram da radim jer ovi dziberi su dno dna stetocine...Plus, iako nisam glasao, iskreno nemam vecih zamerki na lokalnu vladavinu DS LSV ekipe za 8 godina. Grad se razvija koliko moze, sve radi, kad rikne, brzo se popravi, kulturni zivot je podnosljiv... sad kad preuzme ova ekipa, videcemo... Bice erocki. Hint: Dveri - kultura i obrazovanje!
Link to comment
ti koje nisi znao da svrstas i SNS su se ucurili kupivsi SPO (na listi drugoplasiranih bili) i Rome za koje svi znaju kako su tu dospeli (a prvi na to ukazali sadasnje im gazde).Najvise mrzim da moram da branim Pajtic + LSV ekipu a cesto to moram da radim jer ovi dziberi su dno dna stetocine...Plus, iako nisam glasao, iskreno nemam vecih zamerki na lokalnu vladavinu DS LSV ekipe za 8 godina. Grad se razvija koliko moze, sve radi, kad rikne, brzo se popravi, kulturni zivot je podnosljiv... sad kad preuzme ova ekipa, videcemo... Bice erocki.Hint: Dveri - kultura i obrazovanje!
naravno da ima kupovanja mandata tu ali moglo je na obe strane da prevagne ... nije bas kao da je Republika uvela prinudnu upravu i napravila vlast koja ima podrsku 10% gradjana ...
Link to comment
realno, mogle bi centrale da sklapaju do prekosutra da nemaju vecinu.al' imaju. i tu vecinu im dali, svojim glasovima, novosadjani. i to cak i 1 garoviks zna, al ne sme ni sam sebi da prizna :D
ja sam pisao o tome, naravno da znam, priznajem da je ova matematika bila moguca zbog glasova novosadjana, ali ovakve vecine obesmisljavaju i izbore i ceo pokusaj demokratije koji imamo u drzavi srbiji. liga se debelo zajebala sto je primila spo na svoju listu zarad 4% glasova vise. istina je da bi oni tada imali manje odbornika, ali taman manje za ovo troje koji su zapravo preokrenuli situaciju i ispali kljucni. spo je to uradio samo i samo zato da bi zaposlio svoje koji su radili za izbore, i da bi njihova struktura dosadasnja bez dana staza van politike i javnih firmi opstala. tomislav bokan je 10000 glasova kupio, na ocigled svih, na svakom glasackom mestu se to moglo videti, ali svi su se zajebavali i smejali na konto toga. ta stranka od 6 clanova je za posmatrace imala ljude iz gradskog spo-a. firme koje su pripale "romima" pune se ljudima iz spo. tzv romska stranka jedina nije nikom duzna poslove jer su njeni glasaci vec isplaceni :D cinjenica je takodje da su demokrate tvrdoglavo odbijale predlog da bilo ko njihov bude gradonacelnik umesto pavlicica. i last but not least, kada je doslo do pregovora o smeni, svi su svima nudili nesto, osim lige, i jednog odbornika svm, koji su apsolutno iskljucivali opciju koalicije sa srs, dss, dverima i srs2. ds je nudio i dverima i radikalima kojesta. raspored glasova je bio takav da je gomila stranaka usla u skupstinu, ali mislim da nigde u srbiji nema da prve dve liste po rezultatima ne ucestvuju u vlasti. kada se donese odluka o opstinama, duvace ga naveliko ova sadasnja ekipa u ns, jer sada imamo paradoksalnu situaciju da retko koji zitelj centralnih gradskih oblasti, starog grada, limana, podbare, salajke, moze da se obrati svom odborniku u vezi bilo kakvog problema, tj moze ali je njegov odbornik u opoziciji. novim sadom vladaju futog, veternik, kac, klisa, rumenka... inace "romi" i spo vec sada najavljuju koaliciju i zajednicki izlazak na sledece lokalne izbore, na kojima racunaju na 15000 glasova, koje opet misle da kupe. ovaj put ce to ici malo teze, jer cistoca malo malo pa visi u blokadi sa dugom od preko 200 miliona, sad ce uskoro i toplana sa dugom od 2,5 milijarde, vodovod ce preuzeti ovi sto su unakazili toplanu, spens je na aparatima, stan takodje visi pred ambisom, a posebno ce biti do jaja sto tzv gradsku banku, tj informatiku gde se sliva sav novac za usluge javnih firmi vode eksperti iz dveri. potonuce svakako sledi, a republika ne moze ni samoj sebi da pomogne. najjadnije od svega, a to sam vec spomenuo takodje ranije na temi o politici, je da u novom sadu, medju sadasnjom vladajucom vecinom u gradskoj skupstini nema nijednog lica nesrpske nacionalnosti. to i nije toliko bitno za funkcionisanje vlasti, ali je jedno vestacko pravljenje novog sada i vojvodine srpskijim od same srbije. jedva cekam dan kada ce ponor dostici nivo da krene prodaja i gradskih firmi, sigurnih kuca za udomljavanje sljama. tek posle toga ce politikom mozda poceti da se bave posteni ljudi koji realno mogu da doprinesu oporavku raspalog drustva. ja sam pokusao nesto u par navrata, zacas me govna opkolila, jednostavno ne moze u ovakvoj konstelaciji normalan covek ni za liniju belu na biciklistickoj stazi da se izbori u svom kraju. da iskoristim reci omera karabega iz varljivog leta: "eto to je juce danas i sutra novog beograda sada, a to sutra radja se vec danas pod rukom mladih graditelja." jebu me mnogi zbog autonomastva i sl sranja ovde, ali na istoj smo strani, shvatite to.
Link to comment
najjadnije od svega, a to sam vec spomenuo takodje ranije na temi o politici, je da u novom sadu, medju sadasnjom vladajucom vecinom u gradskoj skupstini nema nijednog lica nesrpske nacionalnosti. to i nije toliko bitno za funkcionisanje vlasti, ali je jedno vestacko pravljenje novog sada i vojvodine srpskijim od same srbije. jedva cekam dan kada ce ponor dostici nivo da krene prodaja i gradskih firmi, sigurnih kuca za udomljavanje sljama. tek posle toga ce politikom mozda poceti da se bave posteni ljudi koji realno mogu da doprinesu oporavku raspalog drustva. ja sam pokusao nesto u par navrata, zacas me govna opkolila, jednostavno ne moze u ovakvoj konstelaciji normalan covek ni za liniju belu na biciklistickoj stazi da se izbori u svom kraju. da iskoristim reci omera karabega iz varljivog leta: "eto to je juce danas i sutra novog beograda sada, a to sutra radja se vec danas pod rukom mladih graditelja." jebu me mnogi zbog autonomastva i sl sranja ovde, ali na istoj smo strani, shvatite to.
Možda i nema u gradskoj skupštini, ali član gradsko veća zadužen za brigu o porodici sigurno nije Srbin, ako je to uopšte bitno...http://www.novisad.r...roditsi-i-detsi(Uzgred, tek kad sam pasteovao link, vidim da su Doorsi™ već preuzeli brigu o održavanju sajtova, ili, ipak, uređivač sajta samo ne voli slovo c... :isuse: )Manje-više, ja bih se samo ovde složio sa drugom MPom, glede situacije u NS... Edited by radisa
Link to comment

pricao sam o odbornickoj vecini. u pravu si inace sto se toga tice, kv radnik bela kurina je gradski sekretar za socijalnu zastitu i brigu o porodici. zivot mu je poceo od momenta kad je postao predsednik mesne zajednice, do tada nema biografije.

Edited by garoviks
Link to comment
pricao sam o odbornickoj vecini. u pravu si inace sto se toga tice, kv radnik bela kurina je gradski sekretar za socijalnu zastitu i brigu o porodici.
U stvari, čoveku je CV malo friziran, valjda ima ili osnovnu ili samo 4 razreda, nikako da tačno saznam... Upisao je sad neki fakultet, pa će za koji mesec da tomoplomira™, valjda... Da ne bude najgori od sve dece...Inače, iz druge ruke imam saznanje da je sekretarici rekao da mu je njegova plata prevelika i da je nemoguće da neko ima toliku platu (oko 120K dinara)...
Link to comment
Najvise mrzim da moram da branim Pajtic + LSV ekipu a cesto to moram da radim jer ovi dziberi su dno dna stetocine...Plus, iako nisam glasao, iskreno nemam vecih zamerki na lokalnu vladavinu DS LSV ekipe za 8 godina. Grad se razvija koliko moze, sve radi, kad rikne, brzo se popravi, kulturni zivot je podnosljiv... sad kad preuzme ova ekipa, videcemo... Bice erocki.
Da je jedna fabricica od onih koje su otvarane po Pecincima, Indjijama i inim mestascima otvorena u NS utisak bi bio bolji. A i po pitanju bezbednosti ne secam se da je udeo kriminala NS (o masovnim tucnjavama koje nisu zanimljive medijima da ne pricam) u odnosu na ostale gradove bio ovoliki.Sto naravno ne znaci da ce novi biti bolji.
Link to comment
prica se da ima celu osnovnu, i jos kv pride. prica se i da je upisao bas taj faks :D proverljivo je, ali me mrzi da se jebavam oko potvrde te price.
ja gledao na tv prilog u kom se tvrdilo da nema i osnovnu. onda on dao izjavu u kameru, u stilu "nije to toliko važno. ako si magistar ne mora da znači da si i pametan"
Link to comment
Da je jedna fabricica od onih koje su otvarane po Pecincima, Indjijama i inim mestascima otvorena u NS utisak bi bio bolji. A i po pitanju bezbednosti ne secam se da je udeo kriminala NS (o masovnim tucnjavama koje nisu zanimljive medijima da ne pricam) u odnosu na ostale gradove bio ovoliki.Sto naravno ne znaci da ce novi biti bolji.
jednom zauvek treba da se razjasni da su ingerencije grada po pitanju bezbednosti 0 tj nula. novi sad vec deceniju ima samo vd nacelnika policije. nema grada u zemlji koji je vise pomogao opremom policiju od novog sada, pogledaj njihova vozila u ns, i uporedi sa ostalim gradovima. sepure se u dzipovima, gomili novih pezoa, fiata, na predrkanim motorcinama, a po srbiji jos voze one marice iz variole vere. ono sto je grad uradio, a tice se video nadzora, gradjani su popljuvali jer im je skupo da placaju 30 dinara mesecno za isti, pa je to svedeno na dobru volju, a od tada naravno ne placa niko. grad nista ne moze da naredi policiji, prema tome optuzivanje gradske vlasti za smanjenu bezbednost je totalni promasaj. Edited by garoviks
Link to comment

Ma, ako ćemo da naklapamo,meni je izvor upućen u priču rekao 4 razreda, a onda mi je drugi izvor, koji je bliži gosn' Beli rekao da je po nekom Toma kursu™ završio i druga 4 razreda, nedavno... Ko će znati šta je istina u Srpskoj Atini™...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...