Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Ritual Fest je nova festivalska manifestacija u Novom Sadu, koja će se održati ovog vikenda, od 1. do 3. juna na Petrovaradinskoj tvrđavi.U nameri da bezrezervno podele stečena iskustva, i pritom da se i zabave, kolektivi Baseline, Audio Colours i Anarh se odlučuju za RITUAL FEST. Pridružuju im se Pustolovunice, Anuhs, Braća Burazeri, Noa Kuf, Headcreator, Squeegee, Ženski Kreativni Prostor, Vilart, Šolaja, Bastards , Ludifico i Vile od svile.U tri festivalska dana imaćete priliku da vidite, čujete i probate sve ono što vam formalno obrazovanje ne pruža. Moći ćete da saznate kako napraviti sound system, kako modifikovati neupotrebljive predmete, papir, hranu, kako da filcate vunu, napravite šablon, žonglirate. Moći ćete da pogledate izložbe domaćih bendova odeće i nakita, koncerte, DJ nastupe i muzičke producente.U petak će Audio Colours ugostiti Digitron Soundsystem iz Zagreba, Baga Sound iz Tuzle uz podršku novosadske rege i dab ekipe: Irie Revolution, Butchaa i Ras Milenka.Subota je rezervisana za Baseline projekat Back2Back Sessions, gde će nastupiti dvanaest di-džejeva uz podršku tri emsija. Gosti su hrvatske zvezde dramenbejsa i dabstepa: Filip Motovunski, Meniga i MC Chakka, te Rahmanee i Necone iz Beograda. Back2Back Sessions je popularni DJ hepening altrnativne elektronske muzike, pokrenut pre tri godine u nameri da svaki novi nastavak bude novi performans. Na festivalskoj ediciji, pored gostiju nastupiće ekipa.Nedelju, treći festivalaski dan obeležiće koncerti grupe Bicikl iz Beograda, Rab L Khali, Mokar Lebac i JKMAMKM iz Novog Sada, te live nastupi i DJ setovi producenta koji čine Anarh Indirect Transmission: Igor Stangliczky, Sloxxx, Daniel Aleksandar i mnogi drugi.Program festivala će se održati u prostoru Borisovog ateljea na Petrovaradinskoj tvrđavi. Ulaz na dnevne programe je besplatan, dok je cena jednodnevne ulaznice za noćne programe: 300 dinara do ponoći a 400 dinara nakon ponoći. Ulaznice se prodaju od 21h prilikom ulaska na festivalsko veče.Detaljnije informacije o učesnicima, radionicama, izvođačima i izlagačima, kao i satnici Ritual Festa, možete saznati na sajtu festivala: www.ritualfest.com
Link to comment

Moj hit je "sve ono sto formalno obrazovanje ne pruža".Pun mi je falus tih samoobrazovanih dropouts pametnjakovića koji preferiraju "stvaran život" od "škole". Da, naše formalno obrazovanje je govno, ali "neformalci" koji su se samo mimo svega toga obrazovnoga istinski opametili se mere u promilima. Skoro svi ostali su samo lenjivci i smarači sa sindromom teškog antiintelektualizma.

Edited by Buck Naked
Link to comment
Moj hit je "sve ono sto formalno obrazovanje ne pruža".Pun mi je falus tih samoobrazovanih dropouts pametnjakovića koji preferiraju "stvaran život" od "škole". Da, naše formalno obrazovanje je govno, ali "neformalci" koji su se samo mimo svega toga obrazovnoga istinski opametili se mere u promilima. Skoro svi ostali su samo lenjivci i smarači sa sindromom teškog antiintelektualizma.
tebe drma neki žešći kompleks kad se toliko tripuješ oko ove boranije.bolje se formalno bavi problemom incesta u našem obližnjem selu...btw, bila je glavna vila sa hulahopom i maramom, bosa, komunikativna...neprijatnost za videti :mellow: bzvz muzika, pobegoh, al kontam da je na kraju (usled promene muzike) bilo super.
Link to comment
Moj hit je "sve ono sto formalno obrazovanje ne pruža".Pun mi je falus tih samoobrazovanih dropouts pametnjakovića koji preferiraju "stvaran život" od "škole". Da, naše formalno obrazovanje je govno, ali "neformalci" koji su se samo mimo svega toga obrazovnoga istinski opametili se mere u promilima. Skoro svi ostali su samo lenjivci i smarači sa sindromom teškog antiintelektualizma.
da ovo pise neki hirurg, arhitekta, pa da se covek jos i slozi...
Link to comment

realno, ima nesto jos gore od sveznajucih dropouta: prirodnjaci, inzinjeri i ostali a+b ljudi, koji pokusavaju da tumace drustvene nauke. to se obicno zavrsi u suzama.

Link to comment
realno, ima nesto jos gore od sveznajucih dropouta: prirodnjaci, inzinjeri i ostali a+b ljudi, koji pokusavaju da tumace drustvene nauke. to se obicno zavrsi u suzama.
Moj čoek
Heh, meni je jedan moj profesor u polu-šali rekao da prirodnjaci tumače društvene pojave samo na dva načina: ili šablonsko-redukcionistički, ili konspirološki. :lol:
:Hail:
Link to comment

a bre, pa svako ima pravo da ne bude u pravu, bar kada je neobavezno promišljanje u pitanjumeni je najgore kada je glavna namera da se ne razmišlja, e sad, kad razmišljanju fali elemenata, to je već do nesvestial' zato nisu loši forumija eto nisam imao pojma da se četnici i partizani još uvek kolju, i da sam razmišljao na tu temu pre foruma, mnogo bi grdno izgrešio

Link to comment
a bre, pa svako ima pravo da ne bude u pravu, bar kada je neobavezno promišljanje u pitanju
naravno, meni dođe da zadavim neke moje RL drugare koji pokušavaju da neka malo složenija društvena pitanja posmatraju mehanicistički, pa ti kažu "Vidi, to ti je prosto, imaš analogiju sa polugom, tačkom oslonca, akcija-reakcija"....hello, nije prosto :lol: ipak ih 100 puta više volim od onih koji ne misle ništa ni o čemu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...