Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

zajecarsko je heinekenov brend, kao i pils plus. koliko znam zajecarsko je u juznoj srbiji ispred lava po market share-u. u beogradu i vojvodini ga skoro i nema.
Zadnji put kad sam kupovao, Zajecarsko se proizvodilo negde u Vojvodini i bilo prilicno bezveze, ali ima tome 2-3 godine. Mozda je sad bolje.
Link to comment
Ima. Na početku Hilandarske, s leve strane, preko puta Radio Beograda. Limenka sigurno, ne sećam se da l' ima staklo.
Erdinger vajsbir video u maxiju u G.D. ....
Link to comment
Zadnji put kad sam kupovao, Zajecarsko se proizvodilo negde u Vojvodini i bilo prilicno bezveze, ali ima tome 2-3 godine. Mozda je sad bolje.
Efes je pre koliko već godina kupio pivaru u Pančevu (Vajfert) pa su kupili i onu u Zaječaru. Kasnije je došlo do prodaje nekom konzorcijumu Hajnekena i Kokakole ako se ne varam. Nekako je u istom košu završio i MB. Edited by pacey defender
Link to comment
Efes je pre koliko već godina kupio pivaru u Pančevu (Vajfert) pa su kupili i onu u Zaječaru. Kasnije je došlo do prodaje nekom konzorcijumu Hajnekena i Kokakole ako se ne varam. Nekako je u istom košu završio i MB.
efes i heineken su zajedno oformili ujedinjene srpske pivare. efes je kupio pancevacku i zajecarsku (i napravio ogromnu gresku ubijajuci weifert koje je bilo jedan od retkih brendova u srbiji sposobnih da pariraju jelenu - uspeh relativno nepoznatog lava je posledica brizljivo odradjenog marketinga nakon sto je carlsberg preuzeo pivaru). heineken je inace kupio mb pivaru (za koju mi je jedan covek iz struke rekao da je mozda najluksuznije opremljena pivara na svetu, pri cemu nista od tog luksuza nema nikakvu svrhu u procesu proizvodnje piva). brzo su nakon kupovine shvatiil da je mb kao brend toliko lose pozicioniran, da su odlucili da ga ubiju.ne verujem da je zajecarsko ikad proizvodjeno u vojvodini. nema razloga.
Link to comment
efes i heineken su zajedno oformili ujedinjene srpske pivare. efes je kupio pancevacku i zajecarsku (i napravio ogromnu gresku ubijajuci weifert koje je bilo jedan od retkih brendova u srbiji sposobnih da pariraju jelenu - uspeh relativno nepoznatog lava je posledica brizljivo odradjenog marketinga nakon sto je carlsberg preuzeo pivaru). heineken je inace kupio mb pivaru (za koju mi je jedan covek iz struke rekao da je mozda najluksuznije opremljena pivara na svetu, pri cemu nista od tog luksuza nema nikakvu svrhu u procesu proizvodnje piva). brzo su nakon kupovine shvatiil da je mb kao brend toliko lose pozicioniran, da su odlucili da ga ubiju.ne verujem da je zajecarsko ikad proizvodjeno u vojvodini. nema razloga.
jesi li ti pre dva sata popio prvo pivo u zivotu, kad ti je lav relativno nepoznat?
Link to comment

90ih (cini mi se i pre, al ne mogu da garantujem) se lav pivo prodavalo svuda u bg, a sampion je bio vrlo pristojno zastupljen od neke 97-8 do svog nestanka

Link to comment
efes i heineken su zajedno oformili ujedinjene srpske pivare. efes je kupio pancevacku i zajecarsku (i napravio ogromnu gresku ubijajuci weifert koje je bilo jedan od retkih brendova u srbiji sposobnih da pariraju jelenu - uspeh relativno nepoznatog lava je posledica brizljivo odradjenog marketinga nakon sto je carlsberg preuzeo pivaru). heineken je inace kupio mb pivaru (za koju mi je jedan covek iz struke rekao da je mozda najluksuznije opremljena pivara na svetu, pri cemu nista od tog luksuza nema nikakvu svrhu u procesu proizvodnje piva). brzo su nakon kupovine shvatiil da je mb kao brend toliko lose pozicioniran, da su odlucili da ga ubiju.ne verujem da je zajecarsko ikad proizvodjeno u vojvodini. nema razloga.
Zar nije i Kokakola u priči. Ni ja ne mislim da se zaječarko punilo u vojvodini, čak je obrnuto; jedno vreme se Vajfert punio u Zaječaru.
Link to comment

secam se da smo 94te svi pili lav jer je kao bio najbolji. od tada ga u kontinuitetu ima po beogradu. za ostatak srbije ne znam. vajfert je oduvek bio osrednje njesra. a sampion je ubedljivo najgore ikad, sem ako se ne koristi kao halucinogena supstanca.

Edited by Miralem
Link to comment

ja sam u toku bombardovanja pio skoro iskljucivo sampion pivo. jbg, klas dragstor u beogradskoj je samo to imao. kad se zavrsilo, ponovo sam otkrio cari prdenja bez straha da ces da se useres.

Link to comment

koliko se secam, vrsacko pivo se prvo pojavilo u pakovanju od 2 l ? U tom tinejdžerskim danima mi je to bila em ušteda u parama, em u hodanju.

Link to comment
koliko se secam, vrsacko pivo se prvo pojavilo u pakovanju od 2 l ? U tom tinejdžerskim danima mi je to bila em ušteda u parama, em u hodanju.
lose se secas. 99te se pojavilo neko cesko pivo u plastici.
Link to comment

btw, meni je fascinantno da ovde amstel od 0.5 kosta 62 dinara, a kad su popusti 50. a da ne spominjem razliku u standardu. i to da ima nekih nemackih, ko scholten brau, relativno prihvatjivih po ceni od 29 dinara pola litre. limenka, ne plastika.

Link to comment

Šta sam ja čuo od ljudi što se sećaju... Čelarevska pivara je nekada davno pravila neko krdža pivo koje je brendirala kao novosadsko (NS pivo, tako nešto), u fazonu u kom je BiP brendirao ono Bg šajze. Lav je u priču ušao kao luksuzniji pils koji su proizvodili po Lowenbrau licenci, ali su se kasnije otrgli, minimalno je izmenjali i valjali to isto kao Lav, koji je u Vojvodini relativno brzo postao popularan. Inače, sećam se da su kad sam bio mali Palančani prepričavali neku urbanu legendu (verovatno zasnovanu na RL priči o nekom tehnologu) o izvesnom Mići tehnologu koji je prelazio iz Apatinske u Čelarevsku više puta, stalno za veću platu - i gde je Mića bio, to je pivo tada bilo bolje! Prema njihovoj verziji priče, Mića je karijerni ping-pong započeo u Čelarevu, tj. Jelen je čist rip-off njihovog danskog rip-offa.-_-

zajecarsko je heinekenov brend, kao i pils plus. koliko znam zajecarsko je u juznoj srbiji ispred lava po market share-u. u beogradu i vojvodini ga skoro i nema.
Zaječarsko i Jelen u Zapadnoj Srbiji uopšte nije dilema, svi te gledaju kao dileju ako ne uzmeš Zaječarsko, koje je jeftinije i bolje.... i ja sam video Zaječarsko u Rodiću, dakle polako se vraća kao mainstream pivo. :)
Link to comment

Zajecarsko se proizvodilo u Pancevu pod kapom Efesa.A za Sampion pivo, crtica iz studentskih dana:-Jesi li probao Sampion pivo?-Nisam-E, ako ti neko ponudi, lupi mu samar i reci mu da te ne zajebava

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...