Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

sva japanska piva izgleda tako brzo izvetre. vec posle drugog gutljaja imaju ukus tofua. 2ir44gm.jpg
meni su ok. kirin i sapporo ne pijem cesto, ali asahi konzumiram redovno. meni je dobro do dna. za ostala japanska i ne znam koja su.
Link to comment
meni su ok. kirin i sapporo ne pijem cesto, ali asahi konzumiram redovno. meni je dobro do dna. za ostala japanska i ne znam koja su.
skoro sam pio i ono bezobrazno jebisu pivo, imao sam isti utisak da brzo ishlapi. ti bese ono u Kini, jel istina da se tamo pravi pivo po ceskom receptu? neko mi isprica da su cele pogone selili svojevremeno tamo.
Link to comment

Jel neko overio ovo Zaječarsko? Počelo je (doduše stidljivo) da se pojavljuje po Begišu. Probao bih ga ali nikako da naletim na limenku/flašu, u marketima ga prodaju uglavnom u odbojnoj "krmača" varijanti. :(zajecarsko_niskopasterizovano_0.5l.jpg

Link to comment

Sta hvali krmaci? Uzet cu ga cim naletim na nj. Ne znam da li sam ga pio vise od jednom u zivotu.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Ma, ok je krmača, samo što malo oduzima svetost prvoj degustaciji (nikad ranije probo Zaječarsko). Inače, ima da se kupi u Rodiću i Intereksu.

Link to comment
Ma, ok je krmača, samo što malo oduzima svetost prvoj degustaciji (nikad ranije probo Zaječarsko). Inače, ima da se kupi u Rodiću i Intereksu.
Jel' to ono slabo pasterizovano? Kolega kaze da samo to (doduse toceno) pije u kafani i da mu super lezi. Ima i u Disu, 38 dinara flajka.
Link to comment
skoro sam pio i ono bezobrazno jebisu pivo, imao sam isti utisak da brzo ishlapi. ti bese ono u Kini, jel istina da se tamo pravi pivo po ceskom receptu? neko mi isprica da su cele pogone selili svojevremeno tamo.
ne znam za ceske pogone. najveci proizvodjac u kini je tsingtao iz grada qingdao. tamo su nemci imali svoju koncesiju i napravili pivaru (pored grada je planina laoshan sa odlicnom vodom). tsingtao mi je dobro pivo. drugi veliki proizvodjac (yanjing) je u pekingu, ali je meni to pivo obicna splacina. to su osnovna dva brenda koja se cepanu po celoj kini, ostalo su uglavnom lokalni proizvodjaci ili strana piva proizvedena u kini. od stranaca mislim da najbolje radi badvajzer.
Link to comment
Probao danas ono delez pivo nije loše, naravno pils i efes draft bolji...
I dalje mislim da je 10x bolje od brendiranog domaćeg smeća, pogotovo za te pare. A Paulaner se sve teže nalazi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...