Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Probah puno piva, ali najbolje je Niksicko Crno po meni...Ali posto vise ne pijem ostade samo usponema tog perfektnog ukusa. :(

Link to comment

sa vikipedije, ali uz kredibilan izvor. i ja sam od ljudi koji su bliski pivarama (naravno, ne poznajem nijednog tehnologa pivarstva, izgleda da je to tajna sekta, nesto kao iluminiati) cuo da se zelena mnogo brze kvare i da je smedje staklo najsavrsenija postojeca ambalaza za pivo. naravno, logicno je da zeleno svetlo propusta UV, a smedja ga blokira, to je elementarna optika (ko je ikada koristio obojene filtere u CB fotografiji razumece koliko je ovo jednostavno), i sa stanovista zadrzavanja stetnih zraka nema nikakve dileme da je bolje koristiti staklo toplije boje. nazalost, marketinski eksperti zakljucili su da zelena boja asocira na svezinu i ukus prirode, te su sada flase mahom zelene.Dark amber or brown glass greatly reduces UV light from spoiling the beer[1]. However, lighter colored bottles are often used for marketing reasons.(1) Eie, Thomas (2009), "Light Protection from Packaging", in Yam, K. L., Encyclopedia of Packaging Technology, Wiley, pp. 655-659 inace ispada, po mom malom guglatorskom ekskursu, da pivo, uz pomoc svetla, menja neke komponente u jednu vrstu tiola koji je odgovoran za smrad iz tvorovih zlezda.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

probao beli jelen. totalno razocarenje. nema vocnih nota, nema kvasca dovoljno, pena tanka, ukus vuce malo na bezalkoholna piva. jedino mu je boja odlicna.(barem onaj iz konzerve, u staklu nisam pronasao)e sad, da sam popio jos koji, mozda bih promenio misljenje :)

Link to comment
probao beli jelen. totalno razocarenje. nema vocnih nota, nema kvasca dovoljno, pena tanka, ukus vuce malo na bezalkoholna piva. jedino mu je boja odlicna.(barem onaj iz konzerve, u staklu nisam pronasao)e sad, da sam popio jos koji, mozda bih promenio misljenje :)
ima vrlo laku notu pomorandze, dosta neprimetnu u odnosu na vecinu weiss pivakvasca ima taman toliko da pivo ne bude preteskoboja savrsenatacno je, Jelen Belo nije klasicno belo pivo nego vise neka demo varijanta, bez svih funkcija. medjutim, ta osobina ga paradoksalno cini izuzetno pitkim.
Link to comment
nazalost, marketinski eksperti zakljucili su da zelena boja asocira na svezinu i ukus prirode, te su sada flase mahom zelene.
+ gotovo svi frižideri po radnjama i plažama su sa staklenim vratima koja propuštaju svetlost. idiotluk teški!
Link to comment
čašica koniga* u limenci, na dan, ponekad lav. zavisi šta ćale pije. :D *treba tačkica na o
Ево: ˙o... хм, неће. Ево са две: ö, па ти бриши вишка ако има.
Link to comment
RTS je jedno vreme davao francuske dokumentarce, uhvatio sam neku epizodu gde su na biohemijskom institutu ispitivali dejstvo ftalata kao pseduohormona (i to polnih), vinske mušice su imale razne deformacije ali još uvek se baš ne zna kako to utiče na ljude. Mislim, zna se za to već godinama nije neka nova tema. Npr. Knjaz Miloš ne bi smeo da stoji van frižidera na suncu (ili uopšte van frižidera) jer onda ugljena kiselina slabo reaguje sa ambalažom.. no ko kod nas kontroliše to, vrh rada sanitarne inspekcije je da uzmu pokvarenu hranu i bris zaposlenima.
Санитарна инспекција је изгубила око 90% овлашћења у последњих 20 година. Питање је да ли и толико смеју да ураде колико кажеш.
Al na stranu sa time, to su male koncentracije, nemoguće je da toliko može da utiče na ukus. Meni i Knjaz Miloš i pivo i uopšte sve ima bolji ukus iz staklene ambalaže. Možda nisu u pitanju ftalati nego namirnica "gubi" ukus.
Па за промену укуса ти и не треба нека већа концентрација. Ал' ајде, о укусима... то је субјективно. Међутим, игром случаја баш морам да се бавим том облашћу... и плодност мушкараца опада ли опада. Ено за Финску сам недавно видео податке - од некадашњих 88% (или ту негде, преко 80) проценат употребљивих ћелија у узорку је пао на 20 и кусур за последње две-три деценије.Пошто ме такве последице више не брину, навадио сам се на никшићко црно (сушједски: тамно) у пластиканеру од литре.
Link to comment

Sinoć su mi tri tehnološkinjigice (farmacije, doduše), objasnile par stvari u vezi sa pivskom ambalažom:- ono što smo već znali, zelena i providna flaja saks, braon rulz- ambalaža ne sme da reaguje sa sadržajem- stoga, sunce je jedini faktor uticaja na kvalitet, rok trajanja, ukus- limenka je najbolja ambalaža:o

Link to comment
mora se dodati i faktor ispijanja piva direktno iz ambalaze gde je limenka uzas :)
Rešenje će uskoro, pazi sad, čitaj polako, da se ne iznenadiš previše... Aluminijumske flašice! :D90257-anheuser-busch-anno.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...