Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ja sam Belo za sada nasao samo u onom lancu Drink Store. U Idei nema, nema ni u Golf-u, ni kod ovih pojedinacnih podruma pica pa mi se cini kao da im je distribucija malo zakazala. A da stvar bude gora onog bezalkoholnog Jelena ima na sve strane.
Ja ga video u svim maxi, idea, merkatorima u kojima sam bio
Link to comment
Ja ga video u svim maxi, idea, merkatorima u kojima sam bio
Jbg onda nemam srece bas. Sinoc sam bio u Uscu i tamo ga nije bilo kao ni u onom Maxiju kod Herceg Novog <_<
Link to comment

Na stranu moja nesposobnost da pronađem ranije diskusije ili neke ozbiljnije članke na temu, ali koliko ambalaža utiče na pivce? Kvalitet, ukus, rok trajanja itd..

Link to comment

Ja sam čuo sledeće, što može da bude i urbana legenda (pričao ortak ortaka, koji radi u BIP-u :fantom: )1. malo2. konzerva3. zidarsko4. dvolitraE sad, možda nekom može da bude čudan redosled 2 i 3, ali ja moram priznati da mi se ne jednom desilo da me glavudža otkine od zidarskog Jelena, dok sam sa konzervama sasvim familijaran.

Link to comment

1. i 3. su isto stakleno pakovanje. Jel to znači da pivare pune različita pakovanja različitim pivom? Negde sam pročitao da providno i zeleno staklo propuštaju podosta UV zraka, dok braon to zaustavlja.

Link to comment

kad god možeš, ako si za kvalitetu, sabijaj vops iz malih flašica. najbolje rashladi, najbolji ukus, sve naj, sve extra, sve u fullu.osim ako si Milogled. onda pij Master pivo iz bucka <_<

Link to comment

+1 za Assuckov savet.@Henrick & Mojo: ima razlike. To je taj neki redosled. Flašica najbolja, dvolitarka najgora.Limenka vs. 0.5 flaša - zavisi od slučaja do slučaja.

Link to comment

Dajte kontaktiraje drugare što rade po pivarama da lepo objasne zašto je staklo bolje od limenke, ili obrnuto. Ono, hemijski procesi, sunčevi zraci, pivo i bakar, te stvari. Listam internet i prosto ne verujem koliko paušalnih ocena naspram nula naučenjačkih članaka koji se bave ovom ozbiljnom temom. Ili, k'o što rekoh, ja ne znam da ih pronađem.

Link to comment

Mene čudi kako niko živ ne poznaje nekog tehnologa iz te branše, pa da nam se lepo objasni jednom za svagda. Možda ovde da postavimo oglas u formi teme? Od 4 soma članova mora da ima neko ko se razume.

Link to comment

jedini imFo koji sam čuo iz branše, a iz druge ruke, je taj da recimo Jelen jebe mamu, ali samo ako probaš onaj što se šalje na izložbe i sajmove. navodno ima taj sajamski, onda druga klasa je za izvoz, a mi pijemo treću klasu. ako su lagali mene...jes da nema veze sa ambalažom, ali čisto da i ja bacim neku insajderku

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...