Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

znate, jel, da su vlasnici obe pivare isti. mislim, Carlsberg. zato je i primenjena ista kampanja za novo pivo. prvo je dobro prošla u HR, pa su je preslikali u nas
pa sva (skoro) njihova piva su ista. zlatkasta boja, nije gorko, nije uopste gazirano, 5%alkohola. mnogi to nazivaju pitkim, ja to zaobilazim u sirokom luku.
Link to comment
znate, jel, da su vlasnici obe pivare isti. mislim, Carlsberg. zato je i primenjena ista kampanja za novo pivo. prvo je dobro prošla u HR, pa su je preslikali u nas
Naravno. Pan se i puni u Čelarevu
Link to comment

poštujem iskusne pivopije, ja tu nemam šta da dodam. kad treba, udaram po crnom nikšićkom i nikad ne propuštam priliku po belim svetovima da pijem ejl, trapiste ili druga piva gornjeg vrenja. ovde mi je poslastica lefe brune.

Link to comment
Ne vidim zašto bi se kvalitet piva ocenjivao samo pitkošću (?, rasejani?). Staropramen sa početaka je bio toliko pitak da je bio loš.
Мене су учили да се пиво тестира клизањем. Кад спустиш чашу, прелазиш језиком преко горње усне. Што боље клизи, боље пиво.Старопрамен од летос је био негде око 4,5/5, по тој мери. Мада смо га углавном изгустирали. Пилс више добро подригује, осећа се баш на пивару, није лоше. Ал' свеједно, кад смо за пиво најлакше сложимо консензус око никшићког црног.
Link to comment

Bogami ja u poslednje vreme preferiram Staripramen konzervirani, nekako mi bas pase, znam , staklo je zakon al mene nesto konzerva bolje prija...

Link to comment

otvorio sam witte trappist dok cekam hokej. lepo pivo, podseca me na hoegaarden. La_Trappe_Witte_Trappist_RS.jpginace, hgdn najcesce pijem u poslednjih godinu dana. u rusiji je mnogo jeftinije nego u kini i hongkongu. sada sam izgooglao i vidim da imaju proizvodnju u rusiji. citam da im je to prva fabrika izvan belgije.

Link to comment

juce sam prvi put probao niksciko tamno iz limenke "po originalnoj recepturi" i bas mi se svidelo. svetlo sam pio pre par nedelja i nije dobacilo do staropramena.

Link to comment

Tja, iz te pivare više ništa, hvala. Eno, možda i na prethodnoj strani pohvalio rogonju da bi par nedelja kasnije ponovo smrdeo i bljutavio. Uopšte, postoji li domaće pivo kome se ukus ne menja? Više nije ni pitanje kvaliteta - volim efes draft, ali čak i on je u jednoj turi imao slatkasto ljigav ukus, ne sećam se da su nekada promene bile tako česte i toliko izražene? Ili sam naglo stekao super čulo ukusa - kamo sreće, bar da ga prodam kao oni što srču kafu...

Link to comment

To jeste, Jelen se bas popravio kad su izbacili novu flasu, ali su vrlo brzo ponovo poceli da fusare. Lav, cini mi se, ne menja kvalitet, ali ga ja ni ne cenim previse. Niksicko mi je vec neko vreme pivo izbora.Ali sam jako zainteresovan za ovo psenicno, Paulaner mi je preskup.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...