Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

jel postoji jos BIP pivo kad smo vec kod glavobolje?
Uh sad sam zaboravio kako se zove. Si Market tako nešto. Tu je bio BIP da se kupi, jako gorak ali moglo je da se pije nekako.
Link to comment
i ja imam neke veoma ozbiljne uspomene vezane za matorog Jagodinca, i zelim to opet piti.
Sa samih početaka pivopijstva ga se sećam kao vrlo pitkog, valjda sam ga zato i najviše voleo (pored staaarog Jelena, koji je pojam za ovaj današnji). Posle ga je nestalo, pa sam ga 2003. popio u kantini za vreme odsluživanja duga otadžbini. Od tog užasnog iskustva nisam poželeo ništa iz Jagodine, a probao bih danas, ako me više od trojice ubedi da iole valja.
Link to comment

Verovatno je neko vec pominjao.U svetu piva - bundesliga.Ima ga u Beogradu na vise mesta. Sto u flasicama, limenkama i buricima, sto tocenog.Paulaner_Hefeweizen.jpg?1239726112

Link to comment
Gde ima Paulaner u flasi?Sto se tice Jagodinskog, sranje je i dalje, mada moze da prodje kad je dosta hladno.
Ima u flasiCi. Doduse, Savlador retko. Meni je psenicno svetlo mutno najbolje. Njega imas po Idejama i mnogim privatnim radnjama. Cena je oko 130din. Mada za istu cenu mozes da uzmes limenku 0,5.edit: Ali prava stvar je toceno. U Beogradu ga ima na vise mesta po centru. Meni je ipak najautenticniji ugodjaj u klubu na Banjici (preko puta TC-a). Sa sve vrelim bavarskim kiflama i kobasicama. Edited by kralj
Link to comment
Sa samih početaka pivopijstva ga se sećam kao vrlo pitkog, valjda sam ga zato i najviše voleo (pored staaarog Jelena, koji je pojam za ovaj današnji).
Мени старо рогато никад није лежало, и то не да ми се није свиђало, него нисам могао да попијем ни целу флашу. Негде после два деци ми се стисне нешто у стомаку и не иде па не иде.Осим у (бившој) кафани Домино у Новом Саду, иза касарне, где смо (често навраћали док смо) студирали. Тамо другог није било, и тамо је некако лежало. Отишле би две-три туре за вече (студентски буџет, а и сасвим доста). Десило се да после другог одемо другде, и онда опет апатинско, и не иде. Ни макац. Ово данашње је, шгјз, ни тамо ни овамо, може ал' га не бих узео ако има неко које ми се више свиђа.Иначе, прича из тог времена је да, кад се проанализира шта све пише на етикети, то пиво изазива пола киле мајке рогате апатије, јер садржи 5% чистог апатина.
Link to comment
Ima u flasiCi. Doduse, Savlador retko. Meni je psenicno svetlo mutno najbolje. Njega imas po Idejama i mnogim privatnim radnjama. Cena je oko 130din. Mada za istu cenu mozes da uzmes limenku 0,5.edit: Ali prava stvar je toceno. U Beogradu ga ima na vise mesta po centru. Meni je ipak najautenticniji ugodjaj u klubu na Banjici (preko puta TC-a). Sa sve vrelim bavarskim kiflama i kobasicama.
gde?
Link to comment

1. Plato u Njegosevoj (preko puta Mode). Jedan od onih kafica sa bastama na samom platou. Doduse malo uvucen. Zove se Seks ili tako nesto.2. Beer bar u Nebojsinoj. Na sredini ulice, sa bastom na obronku Karadjordjevog parka (preko puta Fransa otprilike).3. Prvi put sam pio u jednom pubu na Dorcolu. Rige od Fere. Davno bese, ne znam da li je aktuelno. Cuo sam da ima na jos par mesta. Provericu ako ti znaci. E da.. U Beer Bar-u su cene paprene. 0,5 tocenog je 320din. Na Banjici i u Njegosevoj je 220.

Link to comment

za Beer bar znam, imao sam prilike da protrkeljišem njihovu kartu pića i zaista udaraju po ušima. to u Njegoševoj je kafić "Sexy", samo zbog imena mi je heavy da idem tamo da pijem :lol: mislim da bi eventualno moglo da bude na točenje u onom malom pabiću u Maksima Gorkog. ja sam se nadao da ima negde bliže samom centru, ovo u R od F bi bilo idealno :(

Link to comment

Paulaner pivo možete naći i u restoranima, kafićima, picerijama...PAULANER PIVNICA "CLUB 4", Baštovanska 4, BanjicaKAFE "POT" - T.C. BANJICAPICERIJA "STIVALLE" - Vidikovački Venac"CAFFE SEXY" - Njegoševa 54"GULI" - Skadarska 13"BRODIĆ", Savski kej bb, Sajam"ZLATNI VILAJET" Maksima Gorkog 3"CUE BALL" Majke Jevrosime 19"ALEKSANDAR SKI KLUB", Kneza Višeslava 17"KONOBA ALEKSANDAR CLUB", Kneza Višeslava 17A"SO & BIBER" Staro Sajmište 19, Poslovni centar 17, lok.2"PINK KUHINJA", Solunskih boraca 16, Žar kovo"RESTORAN KUHINJA" , Vojvode Stepe 93"ZLATNI BOKAL", Skadarska"BEER BAR", Nebojšina 8"KAFE BROD", 29.Novembra 36"BASK RESTORAN" ,Bulevar Vojvode Mišića 24PIVNICA" CRVENI RAK" , Zemunski kej"LA MARTINE - PARK KAFE" , Đordja Vajferta 30"WONDERFULL", Borivoja Stevanovica 2B"SKVOŠLEND", Kneza Višeslava 27, Čukarica"SOUL CAFFE", Cara Nikolaja II br.67

Link to comment
danas sam se zajebao i kupio efes draft 'mesto jelenka...meni ovaj iz merkatora odličan:omh_f05.png
pih nije ni čudo da ti je svetli paulaner super kada ti je jelen bolji od drafta <_< što se mene tiče, hefe weissbier i salvator su baš dobri. svetlo je preskupo za ukus koji nudi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...