Jump to content

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Da, shvatam šta hoćeš da kažeš. Malo mi zastrašujuće izgleda tako visok procenat alkohola, ali kapiram da je tu sličan princip uživanja kao i sa onim crnim čokoladama sa procentom kakaoa 85+.

Link to comment

ne znam. ljudima se recimo ne sviđa Duvel, meni se sviđa. ali, sviđa mi se da popijem jednu flašicu, dve su mi već pomalo hevi, a kada me zlobnici nateraju na tu neambicioznu cirku, tj kad posle dva Duvela popijem i mali Lav, rezultat sam ja na relaciji WC šolja-krevet via lavorče.meni su OK sasvim ta piva za jednokratnu upotrebu (Duvel, Hoegaarden...) tj piva koja piješ radi njihovog ukusa, jer i ne možeš da ih sabijaš u količinama. zato bih ovo Billyjevo baš rado polako ispio, i to In Bruges ako je moguće, zbog celokupnog utiska.

Link to comment
mislio sam da ti bolje legne 5 Staaarih pramena :(
Izandjao se, brze od mojih najsumornijih ocekivanja. Odnos cena-kvalitet, bang-for-buck, stabilnost kvaliteta, i dalje je najbolje pivo u Srbiji - Efes Draft.
Link to comment
U čemu je fora, i otkud toliki hejl pivima sa tim enormno visokim procentom alkohola? Skeptičan sam prema njima u pm: pretpostavljam da im je ukus prejak za jednu svakodnevnu neambicioznu cirku, i da je mamurluk od njih dosta brutalan.
probaj, pa pricaj ;) ja, kao veliki fan nemackog pivskog reinheitsgebota, sam doskora sa podsmehom i nevericom gledao na belgijske pivske eksperimente. jos uvek tako gledam na one vrste vocnih i povrcnih piva, koje su sve, samo ne pivo. e sad, bas kao i u nemackoj, ovde (u belgiji) postoji milion pivarica koje imaju neke svoje tajne procedure i recepte za dobijanje cudesne tekucine. sticajem okolnosti sam naleteo na gore okaceni gouden carolus classic i evo, pijem svako vece 2-3 tocena uz domace i divlje zivotinje na trpezi. od te kolicine me ni malo ne zahvati, a o mamurluku ni govora. svako jutro ustanem u 6 i radim 10-12 sati.poslednji put sam imao mamurluk od jebenog hajnekena koji sam ispijao sa 1 amsterdamskim dendijem.mada, secam se da sam pre par nedelja sa digom krenuo u celodnevni multistage fuel injection u briselu i da sam posle prve runde odustao od duvela, jer je prejak za, da te parafraziram, ambicioznu cirku. Edited by Billy Parsons
Link to comment
ma pusti, to sve hipster, oni pivo ne sabijaju nego ga pijuckaju uz kvalitetan obrok, a u kafice ne izlaze da se obeznane nego da bi se videli sa dragim ljudima. popiju jedan, kako ono rekosmo onda, Belgien Bruinn Superbenedictine Special Extra Stout Weisslasger Trippel i to im dosta.
da li je hipster il ne, ne interesuje me, ali si potpuno u pravu
Link to comment
Izandjao se, brze od mojih najsumornijih ocekivanja. Odnos cena-kvalitet, bang-for-buck, stabilnost kvaliteta, i dalje je najbolje pivo u Srbiji - Efes Draft.
welcome to the draft side
Link to comment
Poslednjih sedmica reotkrivam:Jednostavno i odmereno pivo, i iznenađen sam kako lepo klizi.
Tja... Za domaće pivo iz flajke je sasvim OK, ono iz konzerve je mnooogo bolje. Ipak, pošto se u limenci više ni u Cort-u ne može kupiti za 40RSD, pređoh na Efes Draft, koji je baš ono što je Vasa rekao/napisao. Vredi 70 novaca.Još da je povratna ambalaža... :(
Link to comment

Red Angus Pilsener was created to be very drinkable and quenching.The first aroma you discover is ultra fresh and clean with a delightful subtle balance of fresh bright fruit aromas and rich malt. This aroma develops as the beer is drunk with the more earthy aromas of the bittering hops coming through towards the bottom of the glass. Perhaps the greatest delight of the beer is the fantastically long gentle,pillowy hop bitterness that keeps on going forever after each swallow.43218.jpg:wub:

Link to comment
ma pusti, to sve hipster, oni pivo ne sabijaju nego ga pijuckaju uz kvalitetan obrok, a u kafice ne izlaze da se obeznane nego da bi se videli sa dragim ljudima. popiju jedan, kako ono rekosmo onda, Belgien Bruinn Superbenedictine Special Extra Stout Weisslasger Trippel i to im dosta.
Gnusna laz. Onomad sam sa dragim mi, ali istovremeno teško mentalno obolelim drugom kabezom u renomiranoj lokalnoj lokaonici zabo do 4 ujutru uz 7-10 raznorodnih superbenediktinaca, hteo mladac da proba a ja, kao dobar domacin, mu pravih drustvo u degustaciji. Koliko se secam, bilo nam je do jaja, jedino nas je presekao neki Anker Speculaas iz Mehelena, jebeni debili smatraju da je pivo bas dojajstveno ako se u bacvu tokom fermentacije roknu glupi keksi. Izlaz iz lokaonice uspesno pronasli, dugo se rastajali (nismo bas bili sigurni kuda stici kuci (~ 400m od bircuza)) i cvrsto resili da sve to obavezno ponovimo prvom sledecom prilikom. Ali...
mamurluk od njih dosta brutalan.
Budim se oko 9, ubedjen da sam tokom noci doziveo mozdani udar. Jednostavno je nemoguce da od bilo cega drugog glava toliko boli a tu je i drugi karakteristican simptom, nedostatak motorike. Cinjenica da sam dopuzao do kuhinje i uspeo da smuljam kafu i instant supu me odvratila od namere da zovem hitnu (a i nisam znao jezik). Realno, bio sam i dalje pijan kao sedam guzica i to me drzalo do sledeceg dana. Uvece utakmica F4, Partizan-Olimpijakos (seme im se zatrlo). Stize sms iz BG, pitaju drugari sta sam uradio nesrecnom kabezi, koji je dosao na gledanje tekme les pijan :lol: Garant je brkatoj stjuardesi JAT-a dizao suknju, al ponositi estonac i dalje drzi jezik za zubima. Tad sam resio da postanem hipster koji pivo ne sabija nego ga pijucka uz kvalitetan obrok, a u kafice ne izlazi da se obeznani nego da bi se video sa dragim ljudima.
Link to comment
Uvece utakmica F4, Partizan-Olimpijakos (seme im se zatrlo). Stize sms iz BG, pitaju drugari sta sam uradio nesrecnom kabezi, koji je dosao na gledanje tekme les pijan laugh.gif
jes vala, čildresov koš je najgrublje trežnjenje ikad...što se tiče belgijskog piva, ima više alkohola, ali se služi u manjim količinama. popio 6-7 belgijskih trapista ili 6-7 domaćih zidaraca, nema velike razlike.osim u novčaniku.
Link to comment

Danas na poslu dosao promo-paket pa rekoh da probam ja jedno.....88SwI.jpgMozda sam samo bio zedan ali nije lose bilo...A mozda sam bio gladan ali me zveknulo malo u vugla....

Link to comment

Dve suprotnosti, svaka na svoj način savršena:titan-ipa.jpg

Titan poured a deep amber with a pile of white, fluffy head (although I admit I did pour with just a bit too much vigor… sometimes I just can’t help myself). Its aroma was one of citrusy hops, balanced by bready, caramel malts. Sweet with a citrus kick. Hops hit hard upon first sip—just what I’d want out of an IPA—but the taste is really well balanced by the sweet malts. Hops taste citrusy with a hint of evergreen, but the flavor smooths out to a sweet, bready malt finish. Titan’s body is medium with a smooth, yet refreshing, mouthfeel. At 7.10% ABV this might not be definable as a "session" beer but to be honest, this is one I could go on enjoying through an entire evening… whether I could stand up afterward is another matter entirely.
Breckenridge+Vanilla+Porter.JPG
Who would have thought deep in the jungles of Papua New Guinea and Madagascar grew the perfect ingredient to build an extraordinary Porter in Colorado? An ale that has all the chocolate and roasted nut flavor of a classic Porter, with an enigmatic surprise thrown in for good measure, real vanilla bean. Breckenridge Brewery’s Vanilla Porter. A vanilla kiss in a rich, dark sea.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...