Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

mislim da ima u jednom dragstorcetu u visegradskoj, deo izmedju savske i sarajevske, s desne strane kad se ide uzbrdo

 

Sad vidim da je timmy vec to spomenuo. A i da nije mogao da se seti gde ga je video, iako mu je ta bakalnica ispod prozora :isuse:

Pa ne pijem to pivo. Nije mi jasno ni kako se pojavilo u memoriji. Al eto :)

Link to comment

NIsam, u BiH

 

Bilo ga je prošle godine u jednom podrumu pića u kraju ali više ne. Šteta, odlično pivo.

 

nije hofman, nego zofmann. ovo je nesto drugo verovatno.

 

Jest Zofmann, moja greška.

 

Zoffmann je pravila (pravi?) vršačka pivara...Imali su svetlo, crno i light (valjda samo u konzervi), ako se dobro sećam...

 

Hm, ja se od Vršačke pivare sećam samo groznog Šampiona. Ali je vrlo moguće da grešim. Šta je onda pravila Pančevačka pivara?

Link to comment

Hm, ja se od Vršačke pivare sećam samo groznog Šampiona. Ali je vrlo moguće da grešim. Šta je onda pravila Pančevačka pivara?

 

Jeste, i Šampion... Nego, bacim sad malo oko da vidim šta je sa pivarom Vršac, kad ono u stečaju od 2010, a propali su zbog - Radulovića, naravno :lolol:

 

Tekst iz 2010.:

lenjost, nadobudnost ili neznanje mladog stručnjaka Agencije, Saše Radulovića, koštala ih je svega što imaju. On je, najkasnije 90 dana od otvaranja stečaja morao da dostavi plan reorganizacije. Stručnjak Agencije to nije učinio, niti je zatražio odlaganje, što je potvrdila predsednica Trgovinskog suda u Pančevu Speranca Jančić, koji je, po zakonu, oglasio bankrot. I tu je kraj istorije najstarije pivare u Srbiji

 

Onda naletim na praktično isti tekst od 27.06.2016. ali obogaćen komentarima:

 

skopli

27.06.2016. 12:19

Idi leci se,gde je tvoja ruka krocila ta preduzeca su bankrotirala i ti pricas nekom o postenju. 

 

max

27.06.2016. 12:20

Pa šta on zna koliko je 4 miliona!!! Žena mu vodi računa o tome! 

 

Novica

27.06.2016. 12:21

Radulović je totalno mutan lik koji je zreo da se njime pozabavi tužilaštvo. 

 

Darko

27.06.2016. 12:22

Sve to treba lepo ispitati i neka ide malo iza resetaka pa neka iz celije vodi svoj pokret. 

 

Srđan

27.06.2016. 12:22

A mi se pitamo odakle mu novac da plaća glasove na izborima...prevarant i lopov za koga mi još uvek nije jasno kako se domogao skupštine.

:fantom:

Link to comment

Uf...stukoh malopre s nogu jedan Weihenstephaner Original u Beerland-u na B.Brdu. Ubedljivo najbolji svetli lager koji se kod nas može naći. 

e ovo bih da preporucim svim pravim ljubiteljima piva. dakle ne hipsterima koji se lose na karamelizovanu pisacku koju su pomesali sa hmeljom u kadi i naglasili da ima krupicu, ili milogledu kojem ne treba bolje od plastike. weihenstephaner pilsner spada u 3 najbolja koja sam ikada pio, dakle trcite u beerland dok ga jos ima.

Link to comment

Bilo ga je prošle godine u jednom podrumu pića u kraju ali više ne. Šteta, odlično pivo.

 

 

Jest Zofmann, moja greška.

 

 

Hm, ja se od Vršačke pivare sećam samo groznog Šampiona. Ali je vrlo moguće da grešim. Šta je onda pravila Pančevačka pivara?

sampion je legenda, najverovatnije najgore pivo ikad. samim tim mi je i nekako zao sto se vise ne proizvodi, da znamo koliko smo srecni sa lavovima i jelenima.

Link to comment

Šta je onda pravila Pančevačka pivara?

 

Dugo godina (u SFRJ) Standard pivo, a kasnije Weifert. Kad ih je kupio Efes, Weifert im je bio glavni brend, pravili su i dobro tamno pivo, počeli su da rade i pšenično belo i bili u jednom trenutno,verovatno, treće domaće pivo po zastupljenosti posle Jelena i Lava. Onda je Heineken kupio pančevačku pivaru od Efesa, proizvodnja je preseljene u Zaječar i to je to što se piva iz Pančeva tiče...

 

Spremio za probu:

 

IMG_20160731_223246.jpg

 

Link to comment

Zar nije i taj vaskrsli weifert punjen u Zaječaru ? Meni žao onog Efesa, to mi bilo super pivo :(

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Zar nije i taj vaskrsli weifert punjen u Zaječaru ? Meni žao onog Efesa, to mi bilo super pivo :(

Da ponovim ona efes bombica bila zakoooon
Link to comment

Zar nije i taj vaskrsli weifert punjen u Zaječaru ? Meni žao onog Efesa, to mi bilo super pivo :(

 

U Pančevu, a kasnije su imali neku podelu, staklene flaše u Pančevu, a limenke ili plastika u Zaječaru ili nešto slično... U svakom slučaju "najstarija pivara na Balkanu" ostala bez piva.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...