Jump to content

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Najbolje je sto su svetski priznati pivski sommelieri Kabinetove splacine ocenili u rasponu od 55-85 i sto neko to trucanje treba ozbiljno da shvati :ajde: -

 

U odnosu na tri zle sestre kabinetove splačine jesu nedostižne visine. 

Link to comment

JLP molim praktican savet :sta ti pijes tj.koji je minimalan zadovoljavajuci skor ? 50/100? 

 

Za svaki dan: Badvajzerov Badvar svetli ili tamni ( ovaj drugi po mogućnosti ) , točeni Pilsner Urquel ako mi je negde usput, Kaš Ryezen ako mi je negde usput, eventualno Grimbergen iz Maxija. 

Jednom do dva puta mesečno, u Samo Pivo i istraživanje novih i neoprobanih ekskluziva iz Belgije, Holandije i GBR.

 

Jel to nastavak argumentovane diskusije?

 

Nije.

Link to comment

Sierra Nevada Nooner. Odlican pils, mnogo bolji od njihovih ejlova ako smem da primetim (ratebeer disapproved).

 

Inace je ovde stvarno uzivanje cirkati pivo u barovima, bukvalno svuda moze da se naruci bar po nekoliko stilova tocenih kraft piva. U samom gradu ima nekoliko, a u neposrednoj okolini jos mnogo vise pivara. 

 

Sta je najbolje od americkih piva? 

Ako si negdje u/blizu mid-Westu, onda preporucujem  http://twobrothersbrewing.com/  - ja volim njihov weiss, ali i ostala su dobra.

 

Takodje, Lagunitas njihov IPA i Brown Sugar Ale (sezonski). Oni bi trebalo da imaju vecu pokrivenost od Two Brothers.

Link to comment

Zaječarsko je odlično svakodnevno pivo

A i pravi se u Zaječaru :)

  

jelen mi je super pivo

upravo ga otresam i mnogo mi prija

+1

 

A ovi sto санћим posle piva ne mogu bez kafetina, ne da nisu za pivo, bilo kakvo, nego nisu ni za...

Link to comment

molim te samo za jedno pojasnjenje vezano za ovo - kafetine pijes pre, posle ili u toku konzumacije?

može pojašnjenje, kasnije malo

 

mada, više bi mi godilo da posedimo, pijuckamo, i da te obalim pod sto, miran, staložen i bez ikakve potrebe za nekim medikamentom

Link to comment

Za svaki dan: Badvajzerov Badvar svetli ili tamni ( ovaj drugi po mogućnosti ) , točeni Pilsner Urquel ako mi je negde usput, Kaš Ryezen ako mi je negde usput, eventualno Grimbergen iz Maxija. 

Jednom do dva puta mesečno, u Samo Pivo i istraživanje novih i neoprobanih ekskluziva iz Belgije, Holandije i GBR.

 

 

 

Jebi ga ti ko Vucic, ja pitao jedno , ti odgovaras nesto drugo

Link to comment

nabijem na kurac to tvoje puvanje, pa da se izduvaš kao balon kineski :)

Nije to nikakvo puvanje, obicna покондиреност i teranje mode, ziv nisam sta bi bilo da sutra udje u modu da se, na primer, jedu govna...

Tek onda bi imale da se citaju studije na temu organoleptike.

A umesto kafetina - probiotik.

Ili ricinus.

Link to comment

ma kenjau, batali temu da se ne nerviraš

 

to što možemo po gajbu dve da popijemo na suvo, ne znači da smo poznavaoci, nego pijandure

 

a bolje pijandura nego serator

Link to comment

Pravi pivski sommelier bi ti objasnio zašto se suštinski "tri zle srpske sestre" ne mogu smatrati pivom, za razliku od splačina koje proizvodi kabinet, koje ipak spadaju u pivo, ali mene nakon svega mrzi, a i nemam vremena iskreno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...