Jump to content

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

 

A kad sam vec tu i da bacim jedan hejt na Heineken, Carlsberg i Molson Coors, sa ovim njihovim fejk autenticnim brendovima, tipa Zajecarsko i Petrovaradinsko, ili kako se vec sve zovu. Vidim u kaficu ima Zajecarsko, rekoh super, ima neko ko je poceo da radi nesto uprkos ovim mega pivarama, kad ono "proizvodi i puni Heineken Srbija", ako se ne varam.
 
Znam da tako rade svugdje u svijetu™, ali bas mi na kurac ide.

 

Zaječarsko je odlično svakodnevno pivo

A i pravi se u Zaječaru :)

Link to comment

Zaječarsko je odlično svakodnevno pivo

A i pravi se u Zaječaru :)

OK, ako se pravi u Zajecaru, onda ublazujem hejt. Djelimicno. :-)

 

Ali nisam bio impresioiniran pivom. Nista bolje od drugih masovnih piva.

Link to comment

http://www.ratebeer.com/beer/zaje269arsko-svetlo-pivo/80809/

 

6/100  i 9/100   Ne znam da li imaš decu, ali ako imaš da li bi napisao da su odlično uradili prijemni za fakultet da osvoje 6 poena od sto mogućih ( ili devet od sto u krajnjoj liniji )

Šta očekuješ od piva koje košta 46 dinara

A inače sa tobom ne razgovaram o pivu, pošto ti ispijaš samo uradke od 500+ dinara i sereš po nama koji ne pijemo ta tvoja piva

Link to comment

Ponašaj se pristojno. Ja ne serem ni po tebi ni po bilo kome drugom. Dozvoljeno ti je da kvotuješ kad sam ja na ovoj temi "srao" po bilo kome. 

 

Ajmo sad argumentovano. Veliki broj beer sommelier-a koji su pili Zaječarac ocenilo je istog prosečnom ocenom 6 od maksimalnih sto. Da li smatraš da je student na ispitu, koji osvoji 6 poena od 100 mogućih ispit uradio odlično, ili ćeš reći "Pa šta hoćeš više za dva sata spremanja"

 

Ja ti reč ne bih rekao da si napisao "Meni se sviđa" "Za tu cenu je best buy", ali napisati da je Zaječarac odlično pivo je pišanje po pivu. Štaviše, napisati za Zaječarac da je pivo ( bez odlično, napisati samo da je pivo ) je pišanje po pivu. 

Link to comment

Ponašam se ja pristojno

A ti si pivski snob, što si i sam rekao.

Čuj pivski somelijeri, za konfekcijsko pivo koje u proizvodnji košta 30 dinara

I nećeš ti meni određivati šta i kako da pišem.

Idi pij one tvoje stout pale ale kurce palce i ne zajebavaj narod

Link to comment

Zašto si tako neljubazan. Pokušavam argumentovano da diskutujem, ako nisi spreman na argumentovanu diskusiju onda ne treba ni da iznosiš tvrdnje koje ne možeš da podebljaš argumentima, a tvoja tvrdnja podsetimo se glasi da je Zaječarac odlično pivo. 

 

Evo na primer. Ja sam ti izneo ocenu najcenjenijeg svetskog sajta za ocenjivanje piva, ocenu koju su donele stotine a možda i hiljade ljudi koji su probali Zaječarac i iz koje se nedvosmisleno može zaključiti da je isti smeće. Ti si mi kao argument izneo da on u dragstoru košta 46 dinara što je vrhunski argument, ali samo ako braniš tezu da je Zaječarac jeftino pivo.

Jel imaš možda neki drugi, jači argument od čuvenog "pa šta ti hoćeš za te pare" neki koji bi mogao da stane nasuprot RATEBEER-ovih 9/100 overall i 6/100 u okviru stila, ali koji se odnosi na kvalitet a ne na cenu Zajebčarca?

 

Takođe, pravila lepog ponašanja nalažu da mi odgovoriš na pitanje....Dakle šest poena od sto na ispitu. Jel to odlično odrađen ispit? :)

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

Ja se pre psr meseci oduševih u Bugarskoj njihovom Kamenucom i Šumenskim pivom. Kad se poglada etiketa ono puni apatinska pivara. Isto kao Nikšićko iz najslavnijih dana.

 

Za Zaječarac se slažem da je postalo đubre, dok ih je držao Efes nije bilo loše.

Link to comment

Picard, i ti malo zajebavaš sad, jasno je da je Rene govorio o tome da je zaječarsko odlično pivo u kontekstu cene i svakodnevnog konzumiranja, ne u nekom apsolutnom 100/100 smislu. 

 

Zaječarsko pivo je, inače, bolje od sličnih konfekcija tipa Jelen i Lav.

 

Najbolje domaće konfeksijsko pivo je Vajfert. Kada ga ima. 

Link to comment

Ali ja sam i napisao od reči do reči ovo...

 

Ja ti reč ne bih rekao da si napisao "Meni se sviđa"  "Za tu cenu je best buy",

 

 

što znači da sam ostavio mogućnost da čovek u tom momentu kaže 

 

Upravo, lepo objašnjeno 

 

 

i da se cela priča odmah tu završi, ali sam bio poprilično grubo poklopljen :D

 

 

A da zajebavam, pa naravno da zajebavam. Rečenica "Lav/Jelen/Zaječarac je odlično pivo" okida u meni najniže porive, bez ikakve šanse da samokontrola odradi svoje :lol: 

 

Renne....ja ti se zaista izvinjavam na ovom podjebavanju . Stvarno mislim da si sjajan lik i jako lepo pišeš na tenisu što sam ispratio. U znak primirja obećavam da ti plaćam pivo ako se ikad budemo sreli........Zaječarac naravno :D 

Link to comment

jelen mi je super pivo

 

upravo ga otresam i mnogo mi prija

 

Savršeno OK. Iznosiš subjektivan stav  ( tebi je super i savršeno ti prija ), nemam reči zamerke, ali nemoj molim te pisati "Jelen je super pivo"  :D 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...