Jump to content

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ko kuka na srpsko pivo bi trebalo po kazni da pije svajcarsko. Tri komada i glava jutros hoce da eksplodira, ostale posledice da ne imenujem.

Link to comment

Pa kad pijes Feldschlösschen, Anker i ostala sranja.

 

Probaj www.doppelleu.ch odlicna craft piva, za 2.5 i 3.95 CHF

Imas in po COOP-u I Drinks of the World radnjama www.beerworld.ch

 

Tu imas jos dobrih svajcraskih craft piva.

Link to comment

Pio sam jbg sta je neko doneo iz radnje. Mada u ovom slucaju poredim mainstream pivo sa mainstream pivom. Da sam probao bolje pivo, imao bi bolje misljenje, ali to nije tema. Ne mislim da Svajcarcima fale genetske predispozicije da naprave dobro pivo, vec da im je mainstream ponuda tanka.

Link to comment

To da, mainstream je los (Feldschlösschen, Anker, Cardinal, Calanda). Ako se to poredi onda su nasa malo bolja.

 

Jedino koje je dobro od mainstream piva je Rugenbräu iz Interlakena.

Link to comment

Ponedeljkom su nešto niže cene nekih piva na BeerGardenu. Popio sinoć točeni Hoegarden 0.5 za 160 i Sharp's Sea Fury za 190.

Link to comment

U Beogradu sam po marketima viđao samo njihov amber ale (Doom Bar) i sigurno je bio skuplji od 200 dinara.

 

Ovaj što sam popio nisam viđao u marketima. Na sajtu fabrike stoji da pakovanje od 12 komada može da se poruči za 29 dal funti dal evara,

 

Što znači da je redovna cena na Beergadenu od 250 dinara sasvim prihvatljiva, a ovo sniženje još bolje dođe. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Doom Bar Amber Ale je 240 dinara u Maksiju. Meni leži 'nako baš...

 

Edip: pola litra je flajka

Edited by giuseppe
Link to comment
Vjerovatno je vec bilo diskusije o njima, ali samo da pohvalim Salto kao veoma prijatno iznenadjenje na pivskoj sceni (za mene koji sam u Srbiji jednom godisnje). Pio sam njihov pale ale, i ima sta da se popravi glede samog piva, ali sve u svemu, jako dobro.

 

Nadam se da ce opstati protiv ovih velikih pivara.

Link to comment
A kad sam vec tu i da bacim jedan hejt na Heineken, Carlsberg i Molson Coors, sa ovim njihovim fejk autenticnim brendovima, tipa Zajecarsko i Petrovaradinsko, ili kako se vec sve zovu. Vidim u kaficu ima Zajecarsko, rekoh super, ima neko ko je poceo da radi nesto uprkos ovim mega pivarama, kad ono "proizvodi i puni Heineken Srbija", ako se ne varam.

 

Znam da tako rade svugdje u svijetu™, ali bas mi na kurac ide.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...