Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

a cega treba da se drze?

svako ko misli da ima objektivan ukus, debelo sere.

 

aha. dakle, ako kažeš da je parmska pršuta kvalitetnija od gudi parizera, onda je to samo tvoj subjektivni ukus?

Link to comment

Naravno.

 

Osim ako ne stavljas znak jednakosti izmedju kvaliteta (inace uvek upitnog, cak i kad su parmske prsute u pitanju) i subjektivnog ukusa.

 

Obaska sto je i kvalitet, onako kako ga ti ovde tretirastm subjektivan.

Link to comment

Gde?

 

Ona nova Sava Mala oko Skadarlije a bilo ga i u Djura baru. Secam se da su tako ispitivali trziste i za Paulaner i za Grimbergen svojevremeno.

Link to comment

a cega treba da se drze?

svako ko misli da ima objektivan ukus, debelo sere.

 

Svakom je bolje da se drzi svog ukusa, ali da ostane svestan da to nije objektivna ocena kvaliteta. Moze da ti se svidja ili ne svidja neko pivo/stil, ali ne moze neko da kaze da je Thornbridge, Brewdog, Schneider, Rochefort los, ili da je Jelen ili Lav dobar. A ako se ne probaju i dobra i losa piva, kako napraviti razliku. Ako ne probas stil koji ti se ne dopada, kako da otkrijes nesto novo. Mnogi stilovi mi ne leze, ali nikad nisam uzeo odlicno pivo i pozeleo da ga prospem samo jer mi ne lezi. 

Link to comment

aha. dakle, ako kažeš da je parmska pršuta kvalitetnija od gudi parizera, onda je to samo tvoj subjektivni ukus?

 

ne. rekao sam da je ukus subjektivna kategorija, ne kvalitet.

 

mada, mogao bih reci da mi je gudi parizer ukusniji, sto (iako je besmisleno) ne bi mogla da promeni ni molekularna spektografija koja bi mi eksplicitno pokazala da  je ukus prsute beskonacno bogatiji, da nema kojekakve hemije, da je zaista od mesa...

 

ali ono sto sam zapravo hteo reci je da, ljudi koji pretenduju da budu jako objektivni i autoritet za piva/vina/sunke/cigare/stagod, to zapravo nikada ne mogu biti.

pritom ne mislim na detekciju ociglednih gresaka (da se prepozna sladak i negaziran "pils" kao los), vec za ocenjivanje kvalitetnih proizvoda koji ispunjavaju ono sto taj tip proizvoda propisuje kao standard. 

tipa, da li je bolji budweiser budvar ili jever, zavisice na kraju iskljucivo od toga sta sudija subjektivno vise voli

Edited by Zverilla
Link to comment

uzeo da probam grimbergen double amber. šta znam, nije mi legao ni u 0.33 varijanti, originalni je ipak bolji, mada cu probati i ovaj blond

Link to comment

uzeo da probam grimbergen double amber. šta znam, nije mi legao ni u 0.33 varijanti, originalni je ipak bolji, mada cu probati i ovaj blond

Slično i meni, nije da nikad više ne bih uzeo, ali...

Inače mi grimbergen legne...

Ipak od tih iz maksija lefe favorit...

Link to comment

Probah malopre Gulden Draak, točeno . Skupo ko sam đavo za naše uslove ali vredi poslednje pare. Fenomenalno...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...