Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

u tempu ubacili Wastmalle Dubel za 87,99 dinara, Westmalle Tripel 103 dinara, la chouffe valda 113 dinara, ona velika 0,75 boca duvela 235 dinara... toliko ne košta ni na izvoru.

Link to comment

u tempu ubacili Wastmalle Dubel za 87,99 dinara, Westmalle Tripel 103 dinara, la chouffe valda 113 dinara, ona velika 0,75 boca duvela 235 dinara... toliko ne košta ni na izvoru.

Ijaoooo bankrotiraću....
Link to comment

pio tronov imperial stout. prvi ut u životu sam vratio na šank nešto nepopijeno.

 

kao da su u flašu iscedili bešiku bubrežnog bolesnika. odvratno.

Link to comment

u tempu ubacili Wastmalle Dubel za 87,99 dinara, Westmalle Tripel 103 dinara, la chouffe valda 113 dinara, ona velika 0,75 boca duvela 235 dinara... toliko ne košta ni na izvoru.

 

Ja sam uzimao u Metrou par puta 0.75 La Trappe Quadrupel. Ne znam zašto ali iz nekog razloga nije ni blizu istom pivu koje sam pio u nekoliko navrata u Miners Pub-u ili Beerland-u i koje bukvalno obožavam. Čak sam i vodio računa o roku trajanja pošto ovaj Quadrupel nastavlja vrenje u flaši tako da može da bude loš kad je pred istek ili ako je rok već istekao, i  svejedno nije bio dobar. 

 

@Ravanelli ...Stout, pogotovo imperial, nije baš za svakoga, u smislu da se sam stil neće dopasti priličnom broju ljudi. Da nije to slučaj i kod tebe, jesi li ranije tuko neki stout da ti se dopao. Ovim uopšte ne branim Tron, mislim da mi se ništa njihovo nije dopalo, ali baš nije išlo dotle da ne mogu da dovršim do kraja. 

Link to comment

Ja sam uzimao u Metrou par puta 0.75 La Trappe Quadrupel. Ne znam zašto ali iz nekog razloga nije ni blizu istom pivu koje sam pio u nekoliko navrata u Miners Pub-u ili Beerland-u i koje bukvalno obožavam. Čak sam i vodio računa o roku trajanja pošto ovaj Quadrupel nastavlja vrenje u flaši tako da može da bude loš kad je pred istek ili ako je rok već istekao, i svejedno nije bio dobar.

Istina, velike lance obično zabole da to pivo čuvaju kako treba pa sam često viđao letos da im stoje na 40c i direktnom suncu. Konkretno ova nova piva su sasvim dobra i rok isteka je valda decembar 2017.
Link to comment

Ja sam uzimao u Metrou par puta 0.75 La Trappe Quadrupel. Ne znam zašto ali iz nekog razloga nije ni blizu istom pivu koje sam pio u nekoliko navrata u Miners Pub-u ili Beerland-u i koje bukvalno obožavam. Čak sam i vodio računa o roku trajanja pošto ovaj Quadrupel nastavlja vrenje u flaši tako da može da bude loš kad je pred istek ili ako je rok već istekao, i svejedno nije bio dobar.

 

@Ravanelli ...Stout, pogotovo imperial, nije baš za svakoga, u smislu da se sam stil neće dopasti priličnom broju ljudi. Da nije to slučaj i kod tebe, jesi li ranije tuko neki stout da ti se dopao. Ovim uopšte ne branim Tron, mislim da mi se ništa njihovo nije dopalo, ali baš nije išlo dotle da ne mogu da dovršim do kraja.

Ma poslednjih 6 meseci se davim u stautovima
Link to comment

Hvala Avrame, to je to što tražim:

 

Grolsch_beugel_e.jpg

 

Jel samo Grolsch pravi tu vrstu zatvarača?

Sad listam pomalo,i ja sam se navuko na dobra piva u zadnje vreme,samo da ti kazem da i Ceski Bernard ima ovaj tip zatvaraca,inace lezak,meni odlican,mislim da ga ima po Beogradu,Fat Cat itd,ne verujem da je vise aktuelno al eto

Link to comment

Pretpostavljam da se ovo "crkodabogda" ne odnosi na mene lično nego na sam zakon :D, pa ću upitati zašto. Šta ima loše u tome što zakonodavac zabrani da se u pivo trpa 3/4 pirinča, kukuruza, prosa i sličnih stvari, ko što to rade perjanice srpskog pivarstva iz Čelareva, Zaječara i Apatina. 

Link to comment

Pretpostavljam da se ovo "crkodabogda" ne odnosi na mene lično nego na sam zakon :D, pa ću upitati zašto. Šta ima loše u tome što zakonodavac zabrani da se u pivo trpa 3/4 pirinča, kukuruza, prosa i sličnih stvari, ko što to rade perjanice srpskog pivarstva iz Čelareva, Zaječara i Apatina.

Po sada vazecoj verziji ovog zakona, sve ovo sto si pomenuo moze da ide u pivo i da se zove pivo. Po originalnom zakonu, ni kvasac nije smeo sto bi diskvalifikovalo skoro sva piva danas.

 

Reinheitsgebot zabranjuje dodavanje zacina (dok recimo u nekim slucajevima dozvoljava dodavanje secera) i time diskvalifikuje belgijska piva. Belgija zato ima ogroman broj razlicitih vrsta piva jer je bilo slobodno da se eksperimentise. DDR je imao interesantna piva jer tamo nije primenjivan Reinheitsgebot

 

Dobro pivo je dobro zbog truda i strpljenja, a ne zbog zakona.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...