Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

U pocesu filtriranja se nekad koriste životinjski proizvodi, a neka piva imaju i laktozu

 

Eto ti ga, a ovo vegana sto sam ja znao nikad niko nije pitao za pivo. Ili su i oni nepismeni ko ja (mada sam od njih saznao za tonu stvari koje imaju nesto tako u sebi a da nisam imao pojma) ili su bili u fazonu da malo 'vataju krivine oko pivkana :D

Link to comment

I niko da ode na festival zanatskog u "Samo Vopi"

 

Dobra su bila piva, vredelo je svratiti. Sve to moze sad da se nadje svuda okolo, tako da nije steta ako je neko propustio.

Link to comment

Dobra su bila piva, vredelo je svratiti. Sve to moze sad da se nadje svuda okolo, tako da nije steta ako je neko propustio.

Pa to, ja kad sam video spisak, sve to ima u ponudi, možda raštrkano ali ima...
Link to comment

bilo nekih novih kraftova za koje sam prvi put čuo, a neki novi pale ale mi se baš dopao...da me ubiješ nemam sad pojma koji mali proizvođač je u pitanju. 

Link to comment

Recimo da ima kucnih pivara koji su se upustili u proizvodnju. The Crow je bata iz okoline Smedereva, i ako ne gresim, najiskusniji kucni pivar kod nas, krenuo je sa tim hobijem dok niko nije imao pojma da pivo moze da se pravi. Njegov Gladiator pale ale je veoma dobar, a igra se i sa drugim stilovima, lager, americko psenicno, brown.... Salto pale ale je prvo skuvano pivo u Belgiji takodje jednog kucnog pivara. Nikola Car ista prica, samo sto on kuva kod nas, valjda kod Paunovica. Salto je prenapucan hmeljem, vise je IPA nego APA. Nikiola car pale ale je dobar, interesantan, pilsner ok, stout nisam probao. Kabinet Vertigo pilsner mi se bas svidja, dugo ga nije bilo. Verovatno njihovo pivo koje mi se najvise dopalo. Ostalo je manje vise poznato.

Link to comment

Prvi put sam čuo za "Nikola car" i "Salto". Salto pale ale je taj koji mi se dopao, mada ima i do toga da vuče na IPA zbog dosta hmelja, a ja sam IPA fan, pa verovatno zbog toga.

 

Posle toga sam napravio početničku grešku i naručio ljuti čips, koji je bio toliko ljut da mi je totalno umrtvio čulo ukusa pa mi je sve što sam posle toga pio delovalo ko voda. To ljuto može eventualno uz neki Pilsner lager da ide ali nikako uz ale-ove gde je bitno i osetiti šmek/ukus. 

 

Na kraju, kad je prošlo dejstvo čipsa, završio sam sa tim stoutom koji spominješ. Ima nekako voden završetak. Aroma i ukus i OK ali završetak je nekako voden. 

Link to comment

Posle toga sam napravio početničku grešku i naručio ljuti čips, koji je bio toliko ljut da mi je totalno umrtvio čulo ukusa pa mi je sve što sam posle toga pio delovalo ko voda. To ljuto može eventualno uz neki Pilsner lager da ide ali nikako uz ale-ove gde je bitno i osetiti šmek/ukus. 

 

Da li si probao da upariš IPA sa blažim, kremastim karijima, tipa korma ili karijima koji imaju paradajz kao osnovu, a koji su emulzirani puterom - murgh makhani... Sjajna kombinacija, sve dok potentnost začina ili čilija nije u prvom planu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...