Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Meni su sva domaća craft piva nekako nezavršena i overpriced.

 

Kum, Mačak, Kaš i naravno Kabinet 250 do 320 za pola litre je krađa galaktičkih razmera ako za taj keš imamo Hoegaaren, Paulaner ili neki drugi sličan proizvod.

 

Ima neki Kors polažem neke nade u njega i nadam se da će da bude dobar.

Pa da. U početku je bio ok da se plati (malo) više, da se podrži™ domaća kraft scena, a samim tim i povećanje raznovrsnosti domaće ponude.. Sad je već vreme za rigorozno tržišno rezonovanje. Prošlo leto na pivskom festivalu na Adi je pola litre Paulanera koštalo 200 dinara, Hoegarden je bio 230, a Kum i Kaš (ko je bio treći?) su koštali oko 250. Bezveze.

Link to comment

KAŠ Ryzen je OK, jako dobar IPA još uvek. Kabinet se dosta iskvario u prethodnih pola godine , verovatno tipično srpsko poslovno rezonovanje...sad smo postigli tržišno učešće i sad možemo da fušerimo.

Link to comment

Bojim se da to sa Kabinetom poprima ozbiljne razmere.

Vidi se da im se usadila ona "stvorili smo brend, sad možemo sebi da dozvolimo proklizavanje" , mislim da su precenili tržište u Srbiji. A možda su i napravili proboj preko...

Mislim da su poranili sa spavanjem na lovorikama...

 

...shit has hit the fan...

Link to comment

Cela poanta kraft pivarstva je da se pivo pravi "ko' što bog zapoveda" tj da se u potpunosti ispoštuje i sirovinski sastav i tehnološki proces. Pošto je sastavni deo tehnološkog procesa da pivo odleži nekih 6-8 nedelja a ponekad i do 10, jasno je da jedna "mala" pivara ne može ispoštovati toliki bum koji je inicijalno napravljen i pri tom ostati na prvobitnom kvalitetu, pogotovo još ako su diversifikovali ponudu na nekih dvadesetak različitih marki. Danas ti bukvalno nemaš pivnicu u BG gde ne možeš popiti Supernovu ( sa Kašom to nije slučaj recimo ) . Jasno je da to ide nauštrb kvaliteta. Druga stvar, ljubitelj piva ima izbor ili da pije domaća industrijska sranja, ili da se dodatno otvori za kvalitetan uvozni kraft ( što je moj izbor, jednom sedmično popijem dva-tri takva piva, toliko mogu sebi priuštiti, a kad me neko ponudi pivom, kažem kako ne pijem pivo jer me mrzi da objašnjavam ), tako da veliki broj onih koji su u poslednje vreme izgradili nekakav pivski ukus i dalje bira Kabinet, jer su i pored pada kvaliteta još uvek nedostižni...kvalitetom domaćim industrijskim pivima, i cenom onim skupim uvoznim. 

 

Btw. Skoro sam provalio neku kraft pivaru domaću "ZEBREW". Dve jako dobro marke imaju "Ice Cream Stout" i "Tropical IPA"

Link to comment

Cela poanta kraft pivarstva je da se pivo pravi "ko' što bog zapoveda" tj da se u potpunosti ispoštuje i sirovinski sastav i tehnološki proces. Pošto je sastavni deo tehnološkog procesa da pivo odleži nekih 6-8 nedelja a ponekad i do 10, jasno je da jedna "mala" pivara ne može ispoštovati toliki bum koji je inicijalno napravljen i pri tom ostati na prvobitnom kvalitetu, pogotovo još ako su diversifikovali ponudu na nekih dvadesetak različitih marki. Danas ti bukvalno nemaš pivnicu u BG gde ne možeš popiti Supernovu ( sa Kašom to nije slučaj recimo ) . Jasno je da to ide nauštrb kvaliteta. Druga stvar, ljubitelj piva ima izbor ili da pije domaća industrijska sranja, ili da se dodatno otvori za kvalitetan uvozni kraft ( što je moj izbor, jednom sedmično popijem dva-tri takva piva, toliko mogu sebi priuštiti, a kad me neko ponudi pivom, kažem kako ne pijem pivo jer me mrzi da objašnjavam ), tako da veliki broj onih koji su u poslednje vreme izgradili nekakav pivski ukus i dalje bira Kabinet, jer su i pored pada kvaliteta još uvek nedostižni...kvalitetom domaćim industrijskim pivima, i cenom onim skupim uvoznim. 

 

Btw. Skoro sam provalio neku kraft pivaru domaću "ZEBREW". Dve jako dobro marke imaju "Ice Cream Stout" i "Tropical IPA"

kladim se da bi hvalio lav pivo da ti ga neko sipa u flasu uvoznog ipa, pa je jos obavije u reciklirani papir. sve bi neke ukuse pronalazio.

Link to comment
  • 2 weeks later...

a nema ni laktoze! 

a i fat-free je :)

 

hm... sta bi jos mogli od tih debilnih *-free etiketa da prilepe na pivo? :)

Edited by Zverilla
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...