Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Da nije te eksplozije, ne bi ove godine imali mainstream pivare koje na flase stavljaju oznaku "Sadrzi jecmeni slad". Razmazio se narod hvala bogu, ne zeli vise da pije kukuruzna piva. 

sad samo jos neko od tih kraftera da napravi i pivo koje moze da se pije. al da ne bude onaj rad da popijes jedno i kazes u super je, genijalno, ima 54 ukusa, i nikad ti vise ne padne na pamet da ga narucis.

Link to comment

sad samo jos neko od tih kraftera da napravi i pivo koje moze da se pije. al da ne bude onaj rad da popijes jedno i kazes u super je, genijalno, ima 54 ukusa, i nikad ti vise ne padne na pamet da ga narucis.

 

Drugim recima ti bi da krafteri prave kiselu?

 

Jebiga, ja mogu da pijem krafterska piva i opet ih rado ponovo narucujem.

Link to comment

Inace ako se neko dedne put Kanade neka proba obavezno ovo

 

DSC0341.jpg

 

Psenicno pivo sa hmeljom - 1 odlicna fuzija nemackog i severnoamerickog stila.

 

 

I ovo, klasicno severnoamericko hmeljanje, 1 odlicnost:

 

boneshaker.jpg

Link to comment

Đa zato što mi izgleda da je to varijanta "uzmi pare i beži". A to uboja tržište na duži rok...

Sećate se kad je kabinet imao ono povlačenje cele serije... A oni su ipak neki nivo...

 

Pa sta je bilo lose u tome sto su trziste preplavile raznorazne male vinarije, sve one na -ic? Je l to bilo ,,uzmi pare i bezi"? Uglavnom nije. Niti je ubijeno trziste vina.

 

Mislim da su ljudi jednostavno shvatili da pivo moze da se pravi na neki drugi nacin osim industrijskog i da ima ko ce to da kupi. Kvalitetne male vinarije su se prve desile jer kod nas postoji tradicija kucnog vinarstva, dok tradicija kucnog pivarstva u sustini ne postoji. Neka cveta hiljadu cvetova. Domace industrijske krs pivare ce se drzati jer ce uvek imati najnizu cenu a to uvek ima svoje kupce (da na pricamo o tome da su deo multinacionalnih konglomerata sa ogromnim reklamnim budzetima) kao sto svoje kupce i dalje ima Rubinova Grasevina i one krs jeftine rakije za 600 din. Domace kraft pivare mogu samo da oduzmu veliki kolac trzista uvoznim kvalitetnima pivima kod nas, a tu ne vidim sta je lose.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Neki menadjer je mozgao i mozgao o tim hipsterima....

 

 

 

Zahvaljujući ovom jedinstvenom konceptu kompanije Carlsberg Srbija na jednom mestu možete pronaći i uživati u nezaboravnom ukusu čuvenog irskog Guiness piva, tradicionalnom kvalitetu češkog Budweiser Budvar-a, harmoniji i jedinstvenosti nemačkog Erdingera i nenadmašnom ukusu leta uz najpoznatiju meksičku bocu Corona Extra.

Kompanija Carlsberg najzad može ispuniti sve želje iskonskih ljubitelja piva i ponuditi im dobar provod u svakoj prilici i po njihovom ukusu, tako što će im u omiljenom kafiću ili klubu pokloniti mogućnost da izaberu kriglu omiljenog piva.

Sada se vi, ljubitelji piva, možete osećati kao kod kuće uz ukus i penu svetski poznatog Guiness-a, Budweisera, Corone i drugih piva Calsberg porodice pod krovom njihove House of beer. Ovaj koncept kompanije Calsberg potvrđuje njihovo zalaganje za ideju o povezanosti ljudi koji uživaju u pivu, njihovih starih prijatelja i onih novih. House of beer predstavlja više od uživanja u pivu i nameće filozofiju života u samo jednom trenutku – trenutku u kome ništa drugo ne podešava raspoloženje tako lako kao pivo.

Ništa drugo ne pušta razgovor među prijatelje da teče tako lagano. Ništa drugo ne donosi takvu prirodnu energiju u svakoj prilici.
Trudimo se da ne komplikujemo stvari. Zato smo napravili “House of beer”.

Nazdravimo vrhunskom kvalitetu!
Link to comment

Ako sam dobro razumeo, Carslberg je napravio lokal u kojem toči sva piva koja distribuira? Gde će se nalaziti? Ne uspeva mi da izguglam vest. 

Edited by McCabe
Link to comment

Ako sam dobro razumeo, Carslberg je napravio lokal u kojem toči sva piva koja distribuira? Gde će se nalaziti? Ne uspeva mi da izguglam vest. 

 

Pa i nije neko mozganje. Sasvim logičan pokušaj da se isprati linija: mali pivari > male pivnice > veliki gledaju kako da se uglave > evo donećemo vam dobra piva > evo vam i lokal.

 

Glavno je da budu povoljniji s cenama. 

 

Hipsteri su mnogo apstraktnija kategorija danas nego pre 5 godina. Zapravo, mislim da danas sve milenijalse da zovemo tako. 

 

Neee oni apeluju na tebe da odes kod omiljenog kafandzije i nateras ga da zove HoB i uvrsti sva ta njihova piva u ponudu....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...