Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Dark Kozel ima svega 3.8 posto alkohola, lepo legne na ovu vručinu.

Nikako da se nakanim da ljudski probam taj kozel. Mislim da sam ga jednom probao ali mi nešto nije leglo...
Link to comment

03D4F503-14AD-469E-A9A5-864599C20F1A_zps

Више нагиње ИПА него ПА енглескомпо горчини, но то је у мом случају само плус. Има и солидну ноту хлебасту. Питко. Утукох 3 комада за 45 минута, јуче.

Je li osvestana brojanica?

 

Btw. Promeni source fotke, vide ti se privatni podaci.

Link to comment

upravo degustiram van pur. nepasterizovani. skoro 100 kinti je konzerva. 

 

istu grešku neću dva puta ponoviti. ništa posebno. malo mi je i teško. 

 

mislim, ne znam da li sam lud ali zaječarsko i vajfert šiju sve ostalo iz kategorije što prebiva po rafovima. 

Link to comment

upravo degustiram van pur. nepasterizovani. skoro 100 kinti je konzerva. 

 

istu grešku neću dva puta ponoviti. ništa posebno. malo mi je i teško. 

 

mislim, ne znam da li sam lud ali zaječarsko i vajfert šiju sve ostalo iz kategorije što prebiva po rafovima. 

Ne moraš ni kupiti, dovoljno je bilo da vidiš made in Poland. Tako je bilo pre i ono pivo s nosorozi, isto poljsko u maxiju. Za istu cenu imaš grimbergen 0.5. Lud si, za 70 dinara može se kupiti badvajzer u staklu. Karslberg isto tu negde ona nepovratna, 6 tuborga ima za 300 i neki dinar.

Link to comment

Trenutna rang lista piva koje sam ovog leta pio u Srbiji:

 

1. Jagodinsko

2. Weifert

3. Beer House Cilibar

4. Zajecarsko

5. Moravsko

6. Niksicko

Link to comment

ih, pa to moravsko se pravi od recikliranih limenki u koje ih pakuju.

od tih poljskih van pur gluposti pobednik užasa neka cortes mojito i tequila 'piva' u maksijima. ali imaju sad neku akciju za grimbergen blonde 75din/0.3, 99/0.5 i 200 u šampanjac flaši. a vidim reklamiraju i grimbergen blanche.

Link to comment

Je l ima tu neko pravo pivo ili samo u ovim testerima?

FC4U1Hu.jpgПотпуно савршено ИПА. Да је јефтиније и приступачније не бих га мењао. 

Je li osvestana brojanica?

 

 

 

Да.

 

 

mislim, ne znam da li sam lud ali zaječarsko i vajfert šiju sve ostalo iz kategorije što prebiva po rafovima. 

Мени је Зајечарско понајбоље од оног што сам од титостанске понуде пио у последњих десетину година. Вајферт и Јагодинско у које се људи куну још нисам пробао.

Link to comment

Ne moraš ni kupiti, dovoljno je bilo da vidiš made in Poland. Tako je bilo pre i ono pivo s nosorozi, isto poljsko u maxiju. Za istu cenu imaš grimbergen 0.5. Lud si, za 70 dinara može se kupiti badvajzer u staklu. Karslberg isto tu negde ona nepovratna, 6 tuborga ima za 300 i neki dinar.

 

Da. U pravu si. Badvajzer mi je nešto dosadio ali Karlsberg i Tuborg uopšte nisam razmatrao. 

 

Kod Vajferta je jako dobar prvi utisak. Ne znam je li to hmelj ali ima nečeg aromaičnog u sebi što baš osvežava. Badvajzter mi je recimo malo suvonjav. 

 

Isprobao sam Vajfert i u rerni prilikom pečenja i fino je dalo aromu.

 

Ali već na drugi gutljaj se oseća neka težina. I ona točena varijanta je naročito takva. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...