Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ja beležim na untapdd-u, prilično je jednostavno, ima i aplikacija za telefone :)

Касно сам сазнао за ту апликацију 

Link to comment

Поздрав друштво! Касно сам открио овај форум, па ћу бити активнији временом. Укратко, пробао сам до сада преко 150 пива, али осим њихових имена ништа друго нисам бележио  :isuse: . Сакупљам и лименке пива, па ако има таквих овде нека се јаве

Добро дошао.

 

Ja beležim na untapdd-u, prilično je jednostavno, ima i aplikacija za telefone :)

Вреди ли? 

8D54F071-C62E-4964-B318-1810639D2EEB_zps

Ја волим ове сезо  врсте, било да су оригинал белгијске било да их праве овде домороци. Ова ми је била одлична, има мало тог биберастог укуса, квасац је лепо балансиран са воћним нотама. Уживао сам.

Link to comment

Добро дошао.

 

Вреди ли? 

8D54F071-C62E-4964-B318-1810639D2EEB_zps

Ја волим ове сезо  врсте, било да су оригинал белгијске било да их праве овде домороци. Ова ми је била одлична, има мало тог биберастог укуса, квасац је лепо балансиран са воћним нотама. Уживао сам.

gej je okej :fantom:

Link to comment

Pivo gasis vodom :(

Па чим седнеш конобарица ти донесе воду без да пита. То је правило у овдашњим кафанама.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

A jebiga, Valjevac, sve što je vredno si verovatno zapamtio, a nijanse izmedju srpskih i grčkih lagera-daskara nisu ni bitne. :)

 

 

 

Вреди ли? 

 

 

Ako mislis na aplikaciju, džabe je, ako mislis na samo beleženje, nije detaljno kao na ratebeer-u, ali je brže, ocene su uglavnom realne, i ima dosta korisnika, tako da je kul :)

Link to comment

Znas i sam kakav je biter. Od zita ti treba oko 90 posto pale ale slada i desetak posto nekog kristal slada (boja, pena, sladna/karamelna nota u pivu). Posto je ovo pivo sa malo alkohola, a mora imati tela, ukomljavanje radis na 68 stepeni (teoriju ces ukapirati iz Joy of brewing). Posto je ovo britanski stil, ne eksperimentises sa hmeljem, vec koristis East kent goldings ili slicno, recimo u tri navrata. Od kod nas prisutnih kvasaca uzmes S-04, tu nemas dileme. Ako ikako mozes, drzi fermentaciju na nekih 19-20 stepeni, ili barem 18-21. Visa temperatura bi ti napravila previse vockasto pivo (estri).

 

Sve uradio ovako, jedino se bojim da ne ujebem proces fermentacije jer tesko odrzavam konstantnu temperaturu. Tokom dana lozim pa je idealnih 19-20 ali nocu padne na 17. Doduse, to je temperatura u sobi, cenim da se pivo odrzava na malo visoj (bar do 18). Zajebano mi je bilo da kontrolisem temperaturu pri ukomljavanju jer sam kuvao na smederevcu ali opet sam nekako uspeo da se drzim propisanih okvira. E sad, Papazian veli da nije potrebno fermentirati u dve faze a ja ne znam da li da ga poslusam... Ako imas neki savet iz licnog iskustva, rado bih ga procitao.

 

Ako mi ovo cudo sad uspe, radicu odmah posle i neki stout ili dark ale, a potom cu malo eksperimentisati sa pale ale-ovima i dodatnim ukusima - napravio sam sirup od smrekinih iglica, zanima me kako ce snjof zimzelene sume ici sa pivom. Pravim i sirup od borovnice a bogumi cu i od kleke kad dozri.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...