Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Staaaaara Pančevačka Vajfert pivara ponovo pravi pivo. Pošto je novu uništio efes a sahranio hajneken i sada prave u pogrešnom gradu u pogrešnoj boji, ali to je druga priča. Stari Vajfert, Pšenično pivo, posle jednog gutljaja sam morao da ostavim čašu i odem od štanda, to je takva beda, toliko loš ukus, to vuče na pokvarene viršle i nešto još lošije u daljini. Uf. Iskreno se nadam da neće izaći sa ovim na tržište.

Link to comment

Jeste ali reko to nije za temu o pivu pa sam obrisao :), nisam još uvek 100% siguran ali mislim da je isti čovek za koga nema dokaza da je imao bilo šta sa požarom zbog koga je objekat i dalje njegov.

Link to comment

Staaaaara Pančevačka Vajfert pivara ponovo pravi pivo. Pošto je novu uništio efes a sahranio hajneken i sada prave u pogrešnom gradu u pogrešnoj boji, ali to je druga priča. Stari Vajfert, Pšenično pivo, posle jednog gutljaja sam morao da ostavim čašu i odem od štanda, to je takva beda, toliko loš ukus, to vuče na pokvarene viršle i nešto još lošije u daljini. Uf. Iskreno se nadam da neće izaći sa ovim na tržište.

 

 o cemu pises? pa ovo uopste nije tacno sem ako im QC nije duboko u qrcu da saraju sa serijama toliko da izaziva ovakav efekat. vajfert koji sam pio uz jednu veceru je bio u rangu najboljih domacih.

 

edit - aaaaa to nije ovaj hajnekenov vajfert?

Edited by yolo
Link to comment

Nije to taj. A taj zaista nije loš ;), ovo je privatnik koji će se, po svemu sudeći, pokušati ofajditi o vajfert, baš me živo interesuje da li sme da koristi taj naziv, čak i da ima star ispred ili kako već, ne mogu ga naći na netu.

 

 

Inače čuo sam da je crveno jagodinsko bilo hit, i wifert je bio hit i još su ga delili džaba :D. Možda ću danas ponovo otići i probati to crveno.

Link to comment

Važno da je gayya skočio da brani nepce. O kukavno srpsko somelijerstvo ugašeno...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

nisam ja somelije za pivo, sto je najgrdje nisam ni za vino. samo sam branilac zdravog razuma u oba polja.

 

ja zbog zdravlja 10 godina nisam okusio pivo i totalni sam djevac (virgin) pa mi je samo zanimljivo da ponekad ukrstim svoje zakljucke sa onima koje daju poznavaoci.

Edited by yolo
Link to comment

edelmeister weizen, delhaizov uvoz iz poljske preko madjarske. nemacka pivara.

 

uzeo sam da proba zena koja na dnevnoj bazi cepa onaj jeftini nemacki zuti vajcen iz konzerve (oto pa nesto) za 80 kinti a ovaj je 90 u flasi.

 

ako ispostujes ritual vezan za vracanje natalozenog kvasca na dnu ili zidu boce, u zavisnosti kako je bila postavljena u frizideru (obicno nezno rotiranje izmedju dlanova dok se sve ne vrati u tekucinu, prilicno solidna cheapo varijanta. daleko od ovih top weizena tipa franziskanera ili haker-pschorrra (pa i erdingera ili paulanera), nedostaje mu bolja pena i koji svezi mehuric vise ali ukus je sasvim OK, ima 30% psenicnog slada, ostatak je jecmeni.

 

ne bi ga pio kao stalni vajcen ali s vremena na vreme moze, kao value for money najvise ocene.

Edited by yolo
Link to comment

pa kupi zeni bar krombacher weizen. verovatno je dosta skuplji od ovih, ali je sigurno jeftiniji od erdingera i paulanera. usto, poprilicno je dobar, t.j. - odlican.

Link to comment

 

 

uzeo sam da proba zena koja na dnevnoj bazi cepa onaj jeftini nemacki zuti vajcen iz konzerve (oto pa nesto) za 80 kinti 

Cerveja-Alema-Trigo-Oettinger-Hefeweizen

 

dobra kupovina 

Link to comment

Bejah juče na famoznom festivalu zanatskog piva.

 

0,3 180 din, nema nula pet...Probao sam piva koja pravi šabačka pivnica Kum, tako se zovu i neku bugarsku flašicu, skupa ko otrov - a ništa specijalno.

 

Ovaj Kum ima pšenično pivo i svidža mi se.

 

Ulaz je 250 din :thumbdown:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...