Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

cemu sluzi ta kuglica?

 

 

Ta kuglica omogućava da dobiješ penu kao sa točilice

Inače je mačke obožavaju

Edited by Lezilebovich
Link to comment

@pontijak, palo mi je na pamet da je to pisto gusto i kao ta kuglica ga razradjuje, ali kapiram da nema veze sa vezom. no.. cekam odgovor.

 

@lezilebovich, znaci, ona zatvori otvor piva i tako pravis penu? mislim, ne razumem. 

Edited by hoffnung
Link to comment

ako je stvarno kuglica tu da bi kao napravilo penu, onda moram da priznam da je suvisna. pokusavam da razumem sistem, u smislu ako je do pene, da li je to namenjeno da se sipa u casu ili iz konzerve pije, zbog "pene efekta" u svakom slucaju, nekako imam osecaj da bih se ja smorio sa tom kuglicom.

Link to comment

meni to nije jasno ni kad pročitam - https://en.wikipedia.org/wiki/Widget_(beer)

 

 

 

Just before the can is sealed a small shot of liquid nitrogen is added to the beer. This liquid nitrogen evaporates during the rest of the canning process and pressurizes the can. As the pressure increases in the can, beer is slowly forced into the sphere through the hole, compressing the nitrogen inside the sphere.
When you open the can, the pressure inside immediately drops, the compressed gas inside the sphere quickly forces the beer out through the tiny hole into the can. As the beer rushes through the tiny hole, this agitation causes the CO2 that is dissolved in the beer to form tiny bubbles that rise to the surface of the beer. These bubbles help form the head.

Link to comment

btw, sada kapiram da je ovo pivo samo za casu. mislim moglo bi iz konzerve, ali je akcenat na casi. ovaj tip sto je napravio review pre istog mu ga je dao malo, u fazonu: "pred-priprema za pivo review" :D

 

 

u svakom slucaju, nikako nisam trebao da dolazim na ovaj topic...

Link to comment

po mom misljenju, svako pivo je samo za casu jer pijenje iz konzerve ne dozvoljava da se razvije pena. nije da cu prestati da pijem iz limenke, ali radije sipam kad god mogu.

Link to comment

ja sipam iz konzerve u casu [kriglu*] kada sam na gajbi. mogu i bez case, ali uglavnom sipam u casu [zatvoren prostor]. ali kada sam napolju, onda ponesem plasticnu casu  :s_w: 




* ovo varira od raspolozenja. nekad je duga casa.

 

mislim da cu sada da vas napustim sa ovog topica... 

Link to comment

Čekajte Gusar dranje ja nikad nisam imao taj utisak , možda što sam obično pijan bio!

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

probao sinoc köstritzer kellerbier.

volim köstritzer, volim podrumsko, ali je zbir ovde negativan :cry:

mozda zato sto podrumsko treba piti sveze.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...