Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ma to nekih par srpskih, hrvatskih, slovenackih i bugarskih mikropivara... Trovanje zagarantovano. Ko se ne otruje od piva, otrovace se od burgera. Vidimo se na trovanju.

Link to comment

Juče na adi sedeo sa nekim prijateljima i ajd da naručim hogarden leto je...

Donese slupani kelner onu vaznu sa pila litra ja nešto pričao i nisam video od pene kad unutra kolut i to debeo pimorandže!

Pu jbte pitam kešu, što stavljate ovo?

Pa tako se pije verovatno su i dobavljači rekli...

Hteo posle da macnem čašu ali nisam imao podršku od žene, u čiju je tašnu trebalo da je skembam :D

E i stvarno je preteška čaša

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Pa Hoe ima rendanu koru u sastojcima. Nije da podrzavam krisku ali nije bez smisla skroz.

Ma brate skrkao mi pola pomorandze!

Sad nadjoh recept za po kuci kuvanje ;)

 

Recept za 5 Gal.(18,9l) je slijedeći:

2,72 kg plzenski slad (slavonija slad),

2,27 kg pšenične pahuljice,

0,5 kg pšenični slad,

35 g Ultra hops, 3,8% alfa, kuhati 60min ( nisam imao taj hmelj pa sam koristio Hallertauer),

9 g curacao - suhe kore curacao naranče ( to su neke narače koje imaju gorku koru, ja sam koristio duplo veču količinu suhih narančinih kora koje sam sam sušio), kore treba samljeti ( ja sam ih mljeo u mlincu za kavu), kuhati 20 min,

14 g Ultra hops, 3,8 % alfa, kuhati 15 min,

20 g koriandera mljevenog,kuhati 5 min,

7 g Ultra hops, 3,8 % alfa,steep,

8 g curacao, steep,

3 g koriandera mljevenog, steep,

206 ml šećera za priming.

Postupak ukomljavanja je dekokcija sa dva odvarka. Sladovine treba skupiti 25l i kuhati 90 min. Dodati nakon što počme vrijati hmelj i sve ostalo kako je navedeno.

Kvasac Belgijski wit kvasac( Wyeast #3944) ja sam uspio iz Hoegaardena nasaditi kvasac i s njim je išlo dobro i pivo je bilo fino.

Prva fermentacija tjedan dana na 16C do 18C, sekundarna fermentacija 2 do 3 tjedna.

OG =1,050; FG = 1,014, tako da je a. b. v. =4,8%

Pivo mora biti mutno, maglovito i potpuno je svijetlo, izgleda kao cedevita kad ju razmutiš u vod

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Ma brate skrkao mi pola pomorandze!

Sad nadjoh recept za po kuci kuvanje ;)

 

Recept za 5 Gal.(18,9l) je slijedeći:

2,72 kg plzenski slad (slavonija slad),

2,27 kg pšenične pahuljice,

0,5 kg pšenični slad,

35 g Ultra hops, 3,8% alfa, kuhati 60min ( nisam imao taj hmelj pa sam koristio Hallertauer),

9 g curacao - suhe kore curacao naranče ( to su neke narače koje imaju gorku koru, ja sam koristio duplo veču količinu suhih narančinih kora koje sam sam sušio), kore treba samljeti ( ja sam ih mljeo u mlincu za kavu), kuhati 20 min,

14 g Ultra hops, 3,8 % alfa, kuhati 15 min,

20 g koriandera mljevenog,kuhati 5 min,

7 g Ultra hops, 3,8 % alfa,steep,

8 g curacao, steep,

3 g koriandera mljevenog, steep,

206 ml šećera za priming.

Postupak ukomljavanja je dekokcija sa dva odvarka. Sladovine treba skupiti 25l i kuhati 90 min. Dodati nakon što počme vrijati hmelj i sve ostalo kako je navedeno.

Kvasac Belgijski wit kvasac( Wyeast #3944) ja sam uspio iz Hoegaardena nasaditi kvasac i s njim je išlo dobro i pivo je bilo fino.

Prva fermentacija tjedan dana na 16C do 18C, sekundarna fermentacija 2 do 3 tjedna.

OG =1,050; FG = 1,014, tako da je a. b. v. =4,8%

Pivo mora biti mutno, maglovito i potpuno je svijetlo, izgleda kao cedevita kad ju razmutiš u vod

Aj sad realno. hrvati su jedno 10 godina ispred nas sto se ovoga tice. Internet je prepun raznih recepata, ozbiljnih i neozbiljnih. Ovde se vidi da je covek dosta ozbiljan, skuplja kvasac iz flase, radi ukomljavanje dekokcijom, susi kore od pomorandze... Sve ovo moze mnogo prostije i da se dobiju vrhunski rezultati. Nema potrebe praviti klon Hoegaardena, njega ima i u kafani. Nikad nisam kopirao komercijalna piva, a nije tesko napraviti autentican recept.

Link to comment

Bio u Šabcu...Landrace u**o motku...ova Godfather varijanta nije baš respektabilna...

Nova šansa na festivalu...

čudi me. sva ta piva pravio je ranije hiljadu puta. a meni čak dobro zvučao i kombo craft pivare i ćevabdžinice.
Link to comment

Bio u Šabcu...Landrace u**o motku...ova Godfather varijanta nije baš respektabilna... 

Nova šansa na festivalu...

 

Taman hteo nesto slicno da kazem za Supernovu.

 

Sto se tice Kuma, jest izazov preci iz garaze u kafanu. Mozda je covek morao da prilagodi pivo lokalnim potrebama, a nije ocekivao bas Zeckena da mu bane. Videcemo sa cim dolazi u Savamalu.

 

Kas je posebna prica. Taman krenu ljudi da ih hvale i piju, kad ono nestasica. I to u sred juna, kad kriva potrosnje raste eksponencijalno.

 

Ovaj biznis mnogima deluje primamljivo, pa precene svoje mogucnosti. 

 

Milenkovica mozda muci prodaja piva. Po meni mnogo veci problem kad nemas piva da snabdes par pabova. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...