Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Case su poseban fetis. Svako ima svog favorita. Kod kuce uglavnom konzumiram iz ove ovde. Diskretan rucni zahvat obicno bolje pali od lepih reci u kafanama gde ne ocekujem da se vracam uskoro i cesto. 

 

 4714299-7042235.jpg?v=1347388553

 

 

 

Ne volim kad je casa glomazna i teska, kao sto je slucaj sa Hoegaardenom od pola litre (cak se kladim da ima oko kilo)

Link to comment

Ta casa je stvarno vaza. Dobra za pri ruci ako krene kafanska tuca :D a svaka cast onom ko uspe da je ukrade posto je prilicno rogobatna.

 

 

A sto se mog favorita tice to je ipak 

 

568374.jpg

 

Sto sam maznuo kada sam bio u Dublinu. Steta bi bilo da je tako brzo menjam pa makar i za Hoegarden.

Link to comment

Case su poseban fetis. Svako ima svog favorita. Kod kuce uglavnom konzumiram iz ove ovde. Diskretan rucni zahvat obicno bolje pali od lepih reci u kafanama gde ne ocekujem da se vracam uskoro i cesto. 

 

 4714299-7042235.jpg?v=1347388553

 

 

 

Ne volim kad je casa glomazna i teska, kao sto je slucaj sa Hoegaardenom od pola litre (cak se kladim da ima oko kilo)

ja sam pivo poceo piti iz velikih vinskih casa. samo da casa nije teska i staklo debelo

Link to comment

a ja sam uvek mislio da su te kafanske case za pivo sa logoom piva i namenjene kradji u svrhu reklamiranja odredjene marke piva :o

Link to comment

moja pivska casa je sa logom olimpijskih igara u moskvi. dobra velicina (0.4), staklo srednje debljine ali vrlo lako (neka ruska prevara). kupio na buvljaku, zena slomila jednu, sad cuvamo drugu kao relikviju.

Link to comment

Kako bre

eflZvKK.jpg

Ovaj dunkel vredi kupiti samo zbog flasa, pivo gratis, a nista mu ne fali. Evo linka ispod cisto za poredjenje.

 

http://www.mojepivo.com/oprema/pt/koristena-boca-500-ml.html

 

Preporuka za sve ljubitelje crnog niksickog, crnog budweisera. Ja svoje pivo skoro iskljucivo punim u ovakve flase, strasno prakticno. 

 

Sto se tice casa, pinte americke/engleske su mi uglavnom za vodu.

 

Za degustaciju, tj. nesto sto jos nisam probao, ili zelim da gustiram i uzivam u ukusu (belgijanac) ili mirisu (lepo zahmeljeno), najbolje su takozvane snifter/goblet case, slicne vinskim.

Link to comment

Mada uvidjam da je slika cropovana i da fali jedinica ispred, tj. cena mu je 149.99

Video i ja posle ali akcenat mi je bio na erdingeru, da 149.99 je
Link to comment

U poslednje vreme sve lagere pijem iz masivnih, niskih i okruglih nemackih krigli koje sam kupio za 100 dinara komad na buvljaku u Sremskoj Mitrovici.

Link to comment

Ta casa je stvarno vaza. Dobra za pri ruci ako krene kafanska tuca :D a svaka cast onom ko uspe da je ukrade posto je prilicno rogobatna.

 

 

A sto se mog favorita tice to je ipak 

 

568374.jpg

 

Sto sam maznuo kada sam bio u Dublinu. Steta bi bilo da je tako brzo menjam pa makar i za Hoegarden.

moja je mazunta u pešti :)

Link to comment

uh, buvljak mi je najdraži izvor jeftinih pivskih čaša, pogotovo s obzirom da u mojim rukama imaju prekratak radni vek.

posebno mi zabavno što je nemcima i našim gastosima seks jako smešan, pa obično kući dovlačim one sa seksi humor motivima ili ručno oslikane čaše.

tipa one striptiz čaše na kojima je cura u donjem vešu, pa kada sipaš u čašu tečnost a ona gola (zapravo, pošto je 70s slika, ispadne kao da ispod belih gaća ima još jedne crne), pa ista takva čaša ali sa muškarcem samo što je stalno go jer se skinula boja gaća. jako mi draga bila čaša neke nemačke kafančuge "weiss adler" samo što je beli orao crtan rukom na čaši zapravo ličio na zlostavljanog goluba with special needs (ja zamišljao matoru kelnericu koja oslikava te čaše dok nema gostiju) i čaša sa neke olimpijade gde su na nekom latentno rasističkom crtežu crni trkači nacrtani u nekom minstrel fazonu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...