Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

pa ako je ta konza iole nalik Efes draftu, nije ni cudo sto mu dajes prednost nad staaaaaarim pramenom
Ma, oke je i Staropramen u limenkci (mada, u poslednje vreme, registrovao sam neku promenu i u ustima postaje sve izraženiji ukus ekstrakta i hemije), ali i Efes Pilsner je odličan, i blag prema tebi, pa ga možeš konzumirati i tokom radnog vremena, u pauzi za šetnju ili ručak, recimo.
Link to comment
Ma, oke je i Staropramen u limenkci (mada, u poslednje vreme, registrovao sam neku promenu i u ustima postaje sve izraženiji ukus ekstrakta i hemije), ali i Efes Pilsner je odličan, i blag prema tebi, pa ga možeš konzumirati i tokom radnog vremena, u pauzi za šetnju ili ručak, recimo.
Staropramen NE POSTOJI. To je isto Jelen, koji se puni po nekoj recepturi koja se 5% razlikuje od standardnog Jelena. Razlika je u procentu slada. Prodaju ti isto pivo, a cene ga skuplje. Lopovi u zatvore!
Link to comment
Staropramen NE POSTOJI. To je isto Jelen, koji se puni po nekoj recepturi koja se 5% razlikuje od standardnog Jelena. Razlika je u procentu slada. Prodaju ti isto pivo, a cene ga skuplje. Lopovi u zatvore!
Staropramen je i Žuja, sa istom razlikom!
Link to comment
p8161237.jpgSredina, tri 0.33 flaše desno, pored Heinekena, srednje mi je bilo favorit ali točeno od 0.5. Otkad ga nema slabo pijem pivo. Edited by Zgubidan
Link to comment

+jedinice za Willowa i Efese.Sad u Greciji sam bio prinuđen da se priklonim jednom od trojstva Amstel, Hajneken i Mythos, a nisam ljubitelj. Moram priznati da mi je Amstel fino legao, lepo neutralno pivo, možeš da popiješ boga oca a da te ne proganja neki ukus sa leve strane, kao recimo kod Staaaarog Pramena.

Link to comment

Grčki Amstel je pre jedne decenije baš skroz valjao. Možda je to bilo pomodarstvo; no obzirom da su konkurencija bili pomenuti BiP, otužni Zrenjaninac, i močvarni Jelen, sećam se da su mi tih par komada koje sam jednom prilikom stukao bili otkrovenje.Otuđenje Južne Srpske nanelo mi je boli i zbog nemogućnosti da se pije Pećko. Tad sam bio u srednjoj školi, Geološkoj na Voždovcu. U lokalnu prodavnicu je stiglo Pećko pivo. Mislim da do dana današnjeg nisam probao pivo koje je napravilo toliku razliku u odnosu na sve što sam probao ranije. Ubrzo je Zločinačka odradila svoje i Pećko pivo je postalo Birra Pejes ili kako već.

Edited by pacey defender
Link to comment

Kad smo već kod toga, evo jubilarne osamstote urbane legende iz pivara: drugar mi reče da mu je drugar koji radi u nekoj pivari™ otkrio rangiranje po kvalitetu piva u zavisnosti u kojoj ambalaži stoji. Najgore je ono što Milogled sabija na poslu (što je i za očekivati po više stavki), onda ide ovde omiljena zidarska ambalaža, pa konzerva, pa mala flašica.Usput, u vezi sa gore napisanim ide zanimljiva anegdota. Pre manje od mesec dana sam bio u tazbini, i sa tamošnjom ekipom sasvim logično seo u jedan od objekata na pivo. Ljudi uzeli šta je ko već uzeo, ja naručio zidarski Jelen. Pogledaše me čudno i rekoše da nisam normalan, od Jelena su najgori mamurluci na svetu. Ja im odgovorim (uljuljkan u ječmeni zen) da uredno trošim dobar deo aluminijumske industrije u državi na mesečnoj bazi i da ne razumem o čemu pričaju. Sabio sam tu desetak tih zidarskih, usput spržili i nekoliko buksni i razišli se u neko doba. Sutra sam imao užasnu glavobolju do predveče, a tome uopšte nisam sklon u poslednje vreme.

Link to comment

uveče jelen ujutro jeben. šta su ovi ostali pozvali u toj adođiji, leba ti, pa da su te tako pogledali?inače, kad odem sa ćaletom u vikendicu, 90km od Beograda južno, u lokalnoj prodavnici ima da se kupi samo Jelen i BiP. Jebeni BiP, koji se izgleda ne prodaje nigde u Beogradu, nalazi svoje mesto u Kalanjevcima pored Živkovaca pored Belanovice. Što je najbolje, pune ga u one bombice, onu staaaaru 0.5 ambalažu, dok su zidari bili ono što su bili, a ne ko ovi današnji.

Link to comment
Otuđenje Južne Srpske nanelo mi je boli i zbog nemogućnosti da se pije Pećko. Tad sam bio u srednjoj školi, Geološkoj na Voždovcu. U lokalnu prodavnicu je stiglo Pećko pivo. Mislim da do dana današnjeg nisam probao pivo koje je napravilo toliku razliku u odnosu na sve što sam probao ranije. Ubrzo je Zločinačka odradila svoje i Pećko pivo je postalo Birra Pejes ili kako već.
wrong, to se danas zove PEJA i goli je qrton, kao i svaki drugi proizvod u vlasnistvu pivare lasko.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...