Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ала су ти се накарикали сви редом, Васићу... :lol: Нечим си увредио популацију, не знам само чиме.

 

Нисам виђао Ваљевско скоро а када сам га пио последњи пут (давно) било је катастрофа.

Link to comment

За тебе са јефтнијом улазницом да пробамо још једном.Да ли га има по Београду а да је у стакленој амбалажи. Можда ти знаш?

Погрешио сам, извини. 

Не ради се у твом случају о минумуму дужне пажње према форумским саговорницима, па чак ни о елементарном васпитању.

О мањку се ради.

 

А што се Београда који си убацио као објашњење за нас у партеру, знаш ону да 'није мајка Мују корила што се коцкао, него што се вадио'...

 

Наравно да знам где има боцованог Ваљевског.

Зашто питаш?

Link to comment

Ала су ти се накарикали сви редом, Васићу... :lol: Нечим си увредио популацију, не знам само чиме.

 

Нисам виђао Ваљевско скоро а када сам га пио последњи пут (давно) било је катастрофа.

Па ти си узаптио ту улогу симпа кољача. Сад кад нема Газе мене допаде тешко бреме твог злог наличја.

 

Погрешио сам, извини. 

Не ради се у твом случају о минумуму дужне пажње према форумским саговорницима, па чак ни о елементарном васпитању.

О мањку се ради.

 

А што се Београда који си убацио као објашњење за нас у партеру, знаш ону да 'није мајка Мују корила што се коцкао, него што се вадио'...

 

Наравно да знам где има боцованог Ваљевског.

Зашто питаш?

А супер нашао си тему где ћеш да ме офираш. Лукаво нема збора.

Видиш ја Ваљевско нисам пио још кад сам тамо био у армији у јесен 1991-ве, па рекох да убијем носталгију. Нажалост нисам ни био у граду још од тад. Пошто кад дођем у Отадџбину време проводим на релацји Престолница-прапостојбина- тазбина која је на супротном крају Србије од Тешњара, онда ти је јасно где постоје највеће шансе да се докопам дегустације Ваљевског. Толико о коцкању и вађењу...

Ако знаш где има да се купи у флашама кажи.

Оно чак и кад се неискрено извниш лепо звучи. :s_c:

Link to comment

Па ти си узаптио ту улогу симпа кољача. Сад кад нема Газе мене допаде тешко бреме твог злог наличја.

 

А супер нашао си тему где ћеш да ме офираш. Лукаво нема збора.

Видиш ја Ваљевско нисам пио још кад сам тамо био у армији у јесен 1991-ве, па рекох да убијем носталгију. Нажалост нисам ни био у граду још од тад. Пошто кад дођем у Отадџбину време проводим на релацји Престолница-прапостојбина- тазбина која је на супротном крају Србије од Тешњара, онда ти је јасно где постоје највеће шансе да се докопам дегустације Ваљевског. Толико о коцкању и вађењу...

Ако знаш где има да се купи у флашама кажи.

Оно чак и кад се неискрено извниш лепо звучи. :s_c:

Kad podjes u Srbiju, javi se, obavesticu te potanko gde ima Valjevskog, nema nikakvih problema, ne zezam se zaista.

A gde ima Valjevskog u Otadzbini, pojma nemam i ne zanima me, sa Otadzbinama ne baratam, a i nisu neko mesto za pijenje piva, vise su za postove, ne forumske naravno...

Izvini jos jednom.

Link to comment

gde ?

Evo upravo sam se obavestio: kod Cvetka, odmah do bivseg Smedereva (kafane), tu je i tramvajska stanica, prodavnica pica, ima salter i radi celu noc cini mi se.

Podatak od pre dvadesetak minuta, telefonski primljen.

Link to comment

Па ти си узаптио ту улогу симпа кољача. Сад кад нема Газе мене допаде тешко бреме твог злог наличја.

 

Значи на форуму има само једна позиција симпа кољача? Онда ми није жао што сам те отерао у незапослене. Криза, јебига.

 

Мислим да сам те претекао у шикани када се се исталио са Филипенком: историја те ничему није научила. :(

Edited by Прслин
Link to comment

Valjevsko (kao i dosta rasprostranjenije Zaječarsko) stakleno, guzato, po kila, ima i u Meduzi. Ugostiteljski objekat, doduše.

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment

Valjevsko (kao i dosta rasprostranjenije Zaječarsko) stakleno, guzato, po kila, ima i u Meduzi. Ugostiteljski objekat, doduše.

Кафе-књижара у којој се служи пиво! То морм да оверим. :ziga:

Link to comment

Lista domacih favorita:

 

1.Jagodinsko (voleo bih negde da probam toceno, ako postoji)

2. Zajecarsko - zidarac iz Zajecara (vrlo bitan detalj)

3. Valjevsko - zidarac (cesto se moze naci, kao i prethodna dva, u Toplica trejdu, kad se krene od Starog savskog mosta uz obalu u pravcu Ade, pored bicikl servisa)

 

Novine na trzistu su veoma uzbudljive i ima izbora za svaciji ukus.

 

Schneider Tap4 je moj favorit od svih snajdera, koriste organski Cascade hmelj, pa je ovo zapravo hibrid weizen-a i american pale ale-a. 

Oakham citra, ovog puta hibrid britanskog i americkog piva, pivo punog ukusa u svakom smislu ako se uzme u obzir da je 4.6 posto alkohola.

La Chouffe Houblon - vec spominjan belgijski specijal

Kwak - ja ne volim belgijski dubbel, nemacki doppelbock ili slicna piva, ali definitivno vrhunskog kvaliteta

 

Mikkeller - sta reci, osim da se nadam da cemo imati prilike da ih probamo sta vise - u Soljici su ocigledno odlucni da pored odlicnih kafa i cajeva ne manjkaju ni sa jos boljim pivima. Komentarisani Vesterbro Pilsner je sjajan primer koliko su nas nase pivare ojadile i osakatile za sve ove godine - covek je imao utisak da pije SN pale ale, neocekujuci da jedan Pilsner moze imati toliko ukusa u sebi.

 

Od Brewdog Hardcore IPA su navodno odustali jer je ljudima bilo previse jako i gorko (da ne kazem aromaticno), to samo govori koliko je ljudima ubijen ukus.

 

 

@Porucnik Vasic: Mogao bi, pored slika koje postavljas, da das i kratak komentar iz prve ruke, da znamo cemu da se nadamo.

 

Slazem se da Brooklyn nije nista specijalno, ako zivis u USA. Ako zivis u BG-u, onda si zeljan americkih piva makar bila i ona osrednja. Brooklyn je ipak jedan od zacetnika craft pokreta koji je doneo revoluciju i zato ih postujem.

 

Secam se da me je SN pale ale zaista odusevio kad sam ga prvi put probao pre nekoliko godina. Pre koju nedelju, isto pivo, slicna radost, ali vec mi se cinilo poprilicno obicnog ukusa. Razni brewdogovi, mikkelleri, dogfish-evi, cigar city-ji i slicni su ucinili svoje u smislu percepcije ukusa. Kad se jednom navuces na hmelj, vise ti nikad nije previse. 

 

@pojedinci na forumu: mojne vise o ponasanju, moralu, kulturi i slicno, nije ovo forum za prepucavanje - dajte neki pivski doprinos, ili popijte pivce (nefiltrirano, zbog vitamina B) i smirite zivce

Link to comment

@Porucnik Vasic: Mogao bi, pored slika koje postavljas, da das i kratak komentar iz prve ruke, da znamo cemu da se nadamo.

 

Slazem se da Brooklyn nije nista specijalno, ako zivis u USA. Ako zivis u BG-u, onda si zeljan americkih piva makar bila i ona osrednja. Brooklyn je ipak jedan od zacetnika craft pokreta koji je doneo revoluciju i zato ih postujem.

 

Secam se da me je SN pale ale zaista odusevio kad sam ga prvi put probao pre nekoliko godina. Pre koju nedelju, isto pivo, slicna radost, ali vec mi se cinilo poprilicno obicnog ukusa. Razni brewdogovi, mikkelleri, dogfish-evi, cigar city-ji i slicni su ucinili svoje u smislu percepcije ukusa. Kad se jednom navuces na hmelj, vise ti nikad nije previse. 

 

 

Писаћу кад се врнем са јевропске турнеје. Иначе, ја имам немерљиво поштовање спрам тих зачетника крафт пројекта у Америци. Како је култура пијења пива промењена у САД у последњих 15 година колико сам овде је потпуно невероватно.

Link to comment

Писаћу кад се врнем са јевропске турнеје. Иначе, ја имам немерљиво поштовање спрам тих зачетника крафт пројекта у Америци. Како је култура пијења пива промењена у САД у последњих 15 година колико сам овде је потпуно невероватно.

 

Promenjena je mnogo, ali ima jos dosta da se radi.  7.8% (14.3% $)market share za craft beer posle svih ovih godina je jako mali, iako je godisnji rast oko 20%.  Takodje jedan problem koji ja vidim je nepravilna raspodela craft pivara po zemlji.  Imas krajeva gde prakticno na svake 2-3 milje imas neku pivaru ili brewpub, toliko da malo dolazi do zasicenja.  S druge strane ima celih drzava sa mozda 2-3 craft pivare.

Link to comment
  • 2 weeks later...

stigao od brewdoga i "clown king", barley wine. ja ga kupio u novosadskom irish pubu.
1tpmoy.jpg

nabijen hmeljom, fina gorčina, slatkoća od slada ubija, kao i alkohol od 12 procenta

Link to comment

Promenjena je mnogo, ali ima jos dosta da se radi.  7.8% (14.3% $)market share za craft beer posle svih ovih godina je jako mali, iako je godisnji rast oko 20%.  Takodje jedan problem koji ja vidim je nepravilna raspodela craft pivara po zemlji.  Imas krajeva gde prakticno na svake 2-3 milje imas neku pivaru ili brewpub, toliko da malo dolazi do zasicenja.  S druge strane ima celih drzava sa mozda 2-3 craft pivare.

 

7.8% je veliki market share i ne bih se iznenadila da je veci nego bilo gde u kontinentalnoj evropi. ako krenu da se otvaraju pivare na jugu gde se trosi velika kolicina piva, ima sanse da znacajno poraste. na kraju ce glavni problem biti cena, jer te craft pivare nece moci da se takmice po ceni a i deo ljudi koji ce pre popiti 2 coorsa nego 1 craft pivo je verovatno dominantan. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...