Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

shofferhoferi su u tempu oko 160 kinti, guinness konzerva 199, i dab je oko 150-60, erdinger isto oko 160, znaci, jake cene kod domacina iz pivopije.

Ali ovo je pab, kafana, a ne prodavnica. Zar ne?

Link to comment

kapiram da je ovo jedinstvena cena, mozes da popijes i tamo, i da nosis kuci. u tom slucaju, cena je prihvatljiva. probas pivo, ako ti se dopadne, kupis nekoliko flasa na licu mesta.

Link to comment

Koja vrsta piva je Erdinger i sta je slicno njemu? Otkida.

Weissbier. Pšenično. U Srbiji je dostupan i Paulaner u limenci od 0.5l, ili na točenje u boljim pabovima ©.

 

Odnos cena u prodavnici i pabovima je otprilike 1:2, što je vrlo korektna papska cena. 

 

Kapiram da u Nemačkoj može da se nađe dvocifren broj jednako dobrih ili boljih. 

Edited by pacey defender
Link to comment

kapiram da je ovo jedinstvena cena, mozes da popijes i tamo, i da nosis kuci. u tom slucaju, cena je prihvatljiva. probas pivo, ako ti se dopadne, kupis nekoliko flasa na licu mesta.

Ali koliko vidim nisu u sistemu PDV-a mogli su da ustinu malo ;)
Link to comment

mozda su udruzenje ljubitelja piva, a cene su "preporuceni iznosi donacija'

ima na karaburmi jedno takvo udruzenje ljubitelja drustvenih igara za koje bi zlobnici rekli da je birtija sa jeftinom rakijom.

Link to comment

Kako prodavnica piva (ili pab) nije u sistemu PDV? Rade na principu članstva?

Pogledaj na onoj slici cenovnika u dnu...

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

meni je skroz ok taj koncept radnjokafane gde dok piješ pivo razgledaš ponudu i smišljaš šta ćeš sledeće popiti. jedino što mi u pivopiji fali jeste širi izbor piva (van onih koje svakako možeš kupiti u prodavnicama po nižim cenama), tj. nešto što će sami uvoziti i što će onda opravdati te kafanske cene. inače, kažu da planiraju da ubace još piva, ali će kanda opet ići preko distributera. neka, samo nek se to razradi pa da bude i pravih stvari. meni za sada u ponudi pobeđuje 'la chouffe' za 310 dinara (a taj distributer iz NS-a uvozi još dobrih stvari).

 

sinoć degustirao odlične belgijske i holandske pive.

evo delića ponude koja nije stala u frižider:

21ooaix.jpg

 

pobednici večeri:

 

orval - jedan od najboljih trapista koje sam pio. vino među pivima. 

duvel tripel hop 2014 - prehmeljisana divota! svake godine koriste druge tri vrste hmelja.

verboden vrucht - hoegsardenovo specijalno čedo, slatkast i suv belgijski ejl

houblon chouffe dobbelen ipa tripel - još jedan hmeljom prepucan ejl sa 9% alkohola

+ gotovo sve od jopena

Edited by scab
Link to comment

 

 

bio u subotu u pivopiji, pa do rusmira. carska tura.

lik koji je otvorio je slovenac, interesantna faca, popročali malo, rekao bih da mu ide dobro.

ja u uzo libertine da raspali ukus, cura uzela 5am za nešto lakšu varijantu. oba dobra-odlična. libertin odlično legao posle kobaje

 

e sada, u šoljici, u domu sindikata služe dog brew točeni za ispod 300 kinti što je jeftinije nego u pivopiji, koji nije ni u pdv.u.

nemaju libertine.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...