Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Probao toceni Belgium Blond i IPA od Kabineta u "Samo Pivo"

 

Ovaj prvi ne mogu toliko dobro da procenim jer realno nije bio dovolno hladan, ali i bez toga ostavlja bas fin i jak after test. IPA im je verovatno najgorcije pivo koje sam ikada probao. Pa ko voli nek izvoli.

 

Ostaje jos samo APA

Link to comment

U nedelju je okupljanje kucnih pivara posredno u organizaciji Kabineta (preko prodavnice za homebrewing), pa cu se dodatno raspitati.

vidimo se onda u nedelju!

 

Nego, jel probao neko ovo Rzavsko?

jesi li ti? ja ni cuo za njih pre tvog prethodnog posta, pa se posle informisao kod mikija vujovića koji mi i nije ulio poverenje onim "paaaa... ja sam zadovoljan"

Link to comment

Da se i ja uključim u vezi Kabineta, definitivno je to iskorak u svetu domaćeg piva i to ozbiljan iskorak! Koliko sam upoznat prva tura IPA i ostalih je namerno napravljena u u što opštijoj varijanti te dotične vrste piva, nisu želeli da prave iskorak ka "unikatnijoj" varijanti jer je ipak naše tržište prilično neuko i ne može da se krene sa vrstama što bi ih napravio Mikeler, Brewdog, Sierra Nevada ili neki drugi značajan predstavnik craft pivske industrije. Moje lično iskustvo je da im fali samo miris jer ukus i "body" je na zadovoljavajućem nivou. Veliki je iskorak od homebrew varijante i komercijalne pivare, kući kuvaš 50 litara ovde hiljadu, dve... koliko sam shvatio iz razgovora ovo im je samo početak a uskoro bi trebalo da krenu polako i "ludila". U svakom slučaju posle svake duže seanse sa njihovim pivom sutra ujutro sam bio više nego dobar.

Inače u Samo pivo sam načuo da im uskoro stižu i neki Ameri a pominje se i Belgija...

Link to comment

bio sam sinoć na okupljanju pivara i konačno probao kabinet piva. ako je to zaista to - sram ih bilo! ipa koji kao da nema hmelja u sebi i blond za koji sam pomislio da je neispravan. apa se jedva razlikuje od ipa, a porter je solidan. prijatelj koji je prethodno ista pio u 'samo pivo' (btw. po bezobraznoj ceni za ovaj kvalitet - 280 dinara, za koliko ću u šoljici piti točeni brewdog) tvrdi da je ukus bio nešto drugačiji/bolji kada je pio tamo, ali tim gore ako ne mogu da drže kvalitet.

baš sam se razočarao. pogotovo znajući koliko su love pukli u sve, a pored njih stoje amateri koji su uložili par hiljada dinara u svoje kućno pivo i osramotili ih.

inače, bilo je zabavno sinoć iako se sve popilo za jačih sat vremena. dosta pivara i previše posetilaca, ali mi nije smetalo. drago mi kad vidim koliko se novih ljudi navuklo na kuvanje piva samo od prošlog okupljanja.

Link to comment

Glavni utisak sa okupljanja - pivarstvo je zazivelo. Samim tim cela pivarska kultura u nasoj zemlji bezi sa evropskog dna i to je definitivno bespovratan proces. Donetog piva je bilo nedovoljno - ocigledno je marketing dogadjaja dopreo do naroda i kolicina radoznalog sveta premasila ocekivanja organizatora. Bilo je par iskusnih majstora, nekoliko entuzijasta koji su ovaj hobi prihvatili cim se prva radnja otvorila i do sada skuvali do 10 tura, ali i onih koji su se pojavili sa svojim prvim skuvanim pivom i to iz starter kita. Ja sam ocekivao mozda ozbiljniju konkurenciju, pa se nisam usudio da izadjem sa svojom cetvrtom i petom turom (Wit i Belgian Blond). Ako nista drugo, imao sam vise prilike da se muvam okolo i probam vise piva. 

 

O Kabinetu je za sada dovoljno receno, ocekujem da ce krenuti pravim putem i da ce se o njima tek pricati. Za sada preterana cena za ono sto nude.

 

U tom cenovnom rangu je pomenuti prvoklasni toceni Brewdog. U tom rangu su vrhunska svetska Schneider piva. U Maxiju se vec dugo mogu naci 5 Belgijanaca. Baltasar je dobio svoju pivsku klijentelu i radi na sirenju ponude.

 

Upravo kupih Schneider Tap X Meine Porter Weisse, Blanche de Namur, La Chouffe i Mc Chouffe. Jedino ovog prvog do sada nisam pio i otvoricu ga uz neku lepu veceru (dimljeno meso, divljac ili cokoladni dezert). Ostalo su dobro poznati vrhunski belgijanci (blanche/wit i svetli i tamni belgian strong ale).

 

Pa ko sta voli nek izvoli. 

Link to comment

Nekako mi se čini da ovde ima previše "smartass"-ova koji samo kritikuju i seruckaju, najlakše vam je nešto da popljujete, nekog da ocrnite, dajete paušalne ocene svega i svačega a sami ne smete da izađete sa svojim idejama, nešto se konačno dešava i neko je imao cojones da napravi novu pivaru u Srbiji!!! šta smo imali do sada, industrijska sranja i Livijusove pokušaje, od jeftinih sastojaka i jeftinog ukusa. Ako stvarno kuvate pivo svi znate da se dobro pivo pravi od dobrih sastojaka, a to košta... Kabinet bi mogao još bolje, verujem i da hoće, ali za sada su jedini koji su izbacili svoja piva i to četiri, hrabro, oni su vam organizovali mesto da možete da dođete da probate šta drugi kuvaju, da se upoznate, da razmenite ideje...verujem da niste ništa od toga uradili...

Kao i većina u Srbiji, najlakše je tuđe napore i pokušaje popljuvati...Strašno...

Link to comment

:mellow:

 

Не капирам што се љутиш. Ја читам сваки пост на топику и врло сам вољан да пробам Кабинет баш након свега што сам овде о њему прочитао, да не спомињем да ни слово о том пиву нисам видео апсолутно нигде другде. Уместо да се захвалиш људима што га рекламирају, ти бесниш и вређуцкаш људе који су љубитељи пива и који се ломатају да развију свој укус, уз све тешкоће које и мали произвођачи имају у развијању свог пива. Није ОК и не помаже развоју бренда. 

 

Добродошао на форум.

Link to comment

Nekako mi se čini da ovde ima previše "smartass"-ova koji samo kritikuju i seruckaju, najlakše vam je nešto da popljujete, nekog da ocrnite, dajete paušalne ocene svega i svačega a sami ne smete da izađete sa svojim idejama, nešto se konačno dešava i neko je imao cojones da napravi novu pivaru u Srbiji!!! šta smo imali do sada, industrijska sranja i Livijusove pokušaje, od jeftinih sastojaka i jeftinog ukusa. Ako stvarno kuvate pivo svi znate da se dobro pivo pravi od dobrih sastojaka, a to košta... Kabinet bi mogao još bolje, verujem i da hoće, ali za sada su jedini koji su izbacili svoja piva i to četiri, hrabro, oni su vam organizovali mesto da možete da dođete da probate šta drugi kuvaju, da se upoznate, da razmenite ideje...verujem da niste ništa od toga uradili...

Kao i većina u Srbiji, najlakše je tuđe napore i pokušaje popljuvati...Strašno...

 

Koji ti je?

Link to comment

Nekako mi se čini da ovde ima previše "smartass"-ova koji samo kritikuju i seruckaju, najlakše vam je nešto da popljujete, nekog da ocrnite, dajete paušalne ocene svega i svačega a sami ne smete da izađete sa svojim idejama, nešto se konačno dešava i neko je imao cojones da napravi novu pivaru u Srbiji!!! šta smo imali do sada, industrijska sranja i Livijusove pokušaje, od jeftinih sastojaka i jeftinog ukusa. Ako stvarno kuvate pivo svi znate da se dobro pivo pravi od dobrih sastojaka, a to košta... Kabinet bi mogao još bolje, verujem i da hoće, ali za sada su jedini koji su izbacili svoja piva i to četiri, hrabro, oni su vam organizovali mesto da možete da dođete da probate šta drugi kuvaju, da se upoznate, da razmenite ideje...verujem da niste ništa od toga uradili...

Kao i većina u Srbiji, najlakše je tuđe napore i pokušaje popljuvati...Strašno...

ih, što si besan.

naravno da mi je IZUZETNO drago kad god se pojavi neka nova pivara ili običan pivar sa jednom kantom piva. i naravno da od svakoga od njih uvek naručujem i dajem sve od sebe da ih podržim, čak ni kada mi se pivo zaista ne sviđa ili kada pokušaju da me izlevate za sirovine. svaki put se vratim (osim onima iz mojepivo.com kojima sam posle tri uzastopne prevare morao okrenuti leđa) samo da bih im pomogao jer veoma dobro znam koliko je u srbiji teško bilo šta novo i iole drugačije pokrenuti. jedva čekam i da taj kabinet konačno naredne nedelje pokrene online prodaju da bih bar naručio par kutija tog portera koji mi je koliko-toliko dobar.

ali to ne znači da moram da se ovde na forumu oduševljavam i skrivam razočarenje kada posle nekoliko neseci čekanja dobijem proizvod koji je debelo podbacio. ne znam zaista zbog čega si planuo i shvatio lično nečiju oštru kritiku ovog piva.

a pri tom sam daleko i od bilo kakvog beer snoba jer zaista kupim piva iz svakog spektra i gotovo uvek se u mom frižideru pored bisera nalaze i najjeftinije robne marke u kojima gotovo podjednako uživam.

e da, i nije kabinet organizovalo skup, nego 'majstor za pivo' i naravno da je to divna stvar, da širi ideju o kućnom pivarstvu i da sam cupkao od sreće kada sam video koliko "novog mesa" ima koje ću moći da davim o stvarima o kojima ne mogu baš sa svakim da pričam.

Link to comment

Nekako mi se čini da ovde ima previše "smartass"-ova koji samo kritikuju i seruckaju, najlakše vam je nešto da popljujete, nekog da ocrnite, dajete paušalne ocene svega i svačega a sami ne smete da izađete sa svojim idejama, nešto se konačno dešava i neko je imao cojones da napravi novu pivaru u Srbiji!!! šta smo imali do sada, industrijska sranja i Livijusove pokušaje, od jeftinih sastojaka i jeftinog ukusa. Ako stvarno kuvate pivo svi znate da se dobro pivo pravi od dobrih sastojaka, a to košta... Kabinet bi mogao još bolje, verujem i da hoće, ali za sada su jedini koji su izbacili svoja piva i to četiri, hrabro, oni su vam organizovali mesto da možete da dođete da probate šta drugi kuvaju, da se upoznate, da razmenite ideje...verujem da niste ništa od toga uradili...

Kao i većina u Srbiji, najlakše je tuđe napore i pokušaje popljuvati...Strašno...

a kako ce da nauce pivari ako ih ne kritikuju?

stvar je u tome sto ljudi imaju vise iskustva u pijenju nego u pravljenju. kad se kod nas tu uspostavi ravnoteza, mikropivare ce praviti cudesa od piva. trial and error :)

Link to comment

Drago mi je da je moj post izazvao reakciju, slažem se da je potrebna kritika ali konstruktivna a ne čisto reda radi. Nemam ja sa Kabinetom ništa lično ali mi je drago da postoje, i meni je IPA njihov bez mirisa, Porter dobar ukus pena zakazala. ima tu prostora za napredak i to je sasvim ok. Ne sviđa mi se samo kada ljudi odmah napadaju bez razloga, uključio sam se na forum da bi razmenio neka iskustva o pivima ali videh da se ovde drugačije stvari dešavaju, klasičan primer je i Samo pivo, konačno nam se otvori lokal koji ima gomilu piva, stalno širi ponudu, po prvi put tako nešto, cene su OK ali ne, prvo su krenula pljuvanja i negativnosti. Pa majku mu ako svi sve znaju bolje što nemamo 10 takvih pivara ili lokala u ponudi u Bgd-u?

To je to što meni smeta, malo dobronamernosti neće da škodi...

 

Inače uskoro u Srbiju stiže Kwak i Brooklyn brewery...

Link to comment

Drago mi je da je moj post izazvao reakciju, slažem se da je potrebna kritika ali konstruktivna a ne čisto reda radi. Nemam ja sa Kabinetom ništa lično ali mi je drago da postoje, i meni je IPA njihov bez mirisa, Porter dobar ukus pena zakazala. ima tu prostora za napredak i to je sasvim ok. Ne sviđa mi se samo kada ljudi odmah napadaju bez razloga, uključio sam se na forum da bi razmenio neka iskustva o pivima ali videh da se ovde drugačije stvari dešavaju, klasičan primer je i Samo pivo, konačno nam se otvori lokal koji ima gomilu piva, stalno širi ponudu, po prvi put tako nešto, cene su OK ali ne, prvo su krenula pljuvanja i negativnosti. Pa majku mu ako svi sve znaju bolje što nemamo 10 takvih pivara ili lokala u ponudi u Bgd-u?

To je to što meni smeta, malo dobronamernosti neće da škodi...

 

Inače uskoro u Srbiju stiže Kwak i Brooklyn brewery...

ne vidim da je ovde iko išta 'napadao bez razloga' osim tebe. niti da je iko pljuvao lokal samo pivo. baš sam prešao poslednjih par stranica i ne znam o čemu pričaš niti šta tačno braniš ili koga napadaš. to što se nekome nije svidelo kabinet pivo?

mislim, ako je potrebno, mogu izložiti svoju 'kritičku/konstruktivnu' palamudnu recenziju kabinet piva, ali sad nisam siguran da si ti uopšte zbog toga i bio razdražen.

inače, ne mogu biti srećniji zbog brooklyn brewery piva. bio sam u poseti njihovoj pivari i gotovo svaka im zlatna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...