Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

prilikom kratke posete prizrenu pio sam nekada jedno od najjacih ex-yu piva PEJE (pecko)ukratko: konzerva kurcu ne valja, toceno ima nesto preostalih mehurica i moze se preziveti ali nije vredno paznje sem na nivou nostalgijenavodno su vlasnici slovenci (lasko) a da je u toku preuzimanje 100% od strane neke lokalne ekipe

Link to comment

Dokopao se konacno Zajecarskog u zidarskoj ambalazi. Meni odlicno. Osvezava, ne davi i pitko je. Okrenuo sam flajku neposredno pre nego da zaspim, nista od nuspojava nisam osetio. Da ga ima po Bg-u, ne bih vise eksperimentisao...Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Dokopao se konacno Zajecarskog u zidarskoj ambalazi. Meni odlicno. Osvezava, ne davi i pitko je. Okrenuo sam flajku neposredno pre nego da zaspim, nista od nuspojava nisam osetio. Da ga ima po Bg-u, ne bih vise eksperimentisao...Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 4 Beta
Ja video juce u maxiju to je bio cak onaj manji u bloku...mozda krenu...
Link to comment
Dokopao se konacno Zajecarskog u zidarskoj ambalazi. Meni odlicno. Osvezava, ne davi i pitko je. Okrenuo sam flajku neposredno pre nego da zaspim, nista od nuspojava nisam osetio. Da ga ima po Bg-u, ne bih vise eksperimentisao...Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 4 Beta
u mom (jako velikom) Maksiju ima zidarskog Zajecarca.
Link to comment
gde se pravi to zajecarsko sada, negde u vojvodini? (ako nisam pomesao sa nekim drugim raseljenim pivom....)
Pa izgleda da jeste i poenta to zidarsko se pravi u ZA ona "kockasta" flasa u NS
Link to comment

nego ljudi meni se dopada BG pivo. pijem ga samo kad sam na selu, ovde ga valjda ni nema...dosta je gorko pivo, ali mu aroma nije prejaka. mislim da je u pitanju acquired taste posto jako podseca na staro BIP pivo, ali ne ostavlja lose posledice i moze da se pije jedno za drugim.

Link to comment
ne znam sto bi to pivo trebalo da bude posebno dobro, zajecar nije poznat po dobroj vodi. mada verovatno danas sa svom ovom tehnologijom to vise nema veze.
Mozda je razlika u fabrickoj liniji...A to za vodu, rekao mi jedan tehnolog u Apatinskoj pivari, je najbolji PR trik koji su pivari izmislili...
Link to comment

dok se ne pojavi neki keksi krem specijalizovan za pivo, mozemo samo da nagadjamo. za ovo pecko pivo pricaju da je lose zato sto fabrika ne postuje 21 dan koji je navodno potreban za fermentaciju. meni se i to cini kao sajens fiksn, ne mogu da zamislim da ne postoji tehnologija koja moze to da nadomesti barem kada je u pitanju pivo za masovnu potrosnju.

Link to comment
Домаће органско јагње, кромпирићи, салата од домаћег купуса и ово. Нисам љубитељ житних пива, али ово је феноменално.
posto nisi ljubitelj vajcena, da te nauci nesto neko pomalo jeste ;)pokvasi prvo casu i sipaj pod manjim uglom (za filtrirani nije strasno, slegnuce se pre il kasnije, ali za mutna je bitno da sve ode u jednu casu)
Link to comment
posto nisi ljubitelj vajcena, da te nauci nesto neko pomalo jeste ;)pokvasi prvo casu i sipaj pod manjim uglom (za filtrirani nije strasno, slegnuce se pre il kasnije, ali za mutna je bitno da sve ode u jednu casu)
Захваљујем на инструкцијама, ја то обично радим са свим пивима која нису ејлови. Ово није моја слика скинуо сам је са нета, као и идућу кој је ваљда коректнија.Weihenstephaner-Hefeweissbier-Dunkel.JPGБечка кромпири и парадајз салата. Па урмашице. Мени је некако филтрирани боље легао. Edited by porucnik vasic
Link to comment
utd4.jpgPeja - Pećko pivo, nekada dika i ponos ovih prostora je otišlo u 3 lepe. Hoće da potera kada ga se popije više, ima 4,2% alc i lošije je čak i od Skopskog koje se takođe iskvarilo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...