Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

inače ovaj delirijum sam probala, i sećam se da mi se dopalo, mada davno biloa za ovo levo ne bih znala kasti, javi baš kakvo je kad se otrezniš pa ga probaš pa se opet otrezniš

Link to comment
The 10 best pints at the Great British beer festival
Мени од свих ејлова у Енглеској убедљиво најпријатнији (наглашавам "најпријатнији", скроз је субјективна процена) Фулеров London Pride.Fuller%27s+London+Pride.jpgПре пар година сам нешто заређао у Енглеску и сваки пут бих пре чекирања у хотел звекнуо једно у рендом пабу а пре кретања на аеродром звекнуо два за поздрав.
Link to comment
9cmm.jpgdobio jucecekam da me prodje malo overdose pivom od sinoc, pa cu ih degustirati. neko vec kusao?
Nisam probao, al' znam šta možeš da očekuje; nešto poput Duvela pošto je u pitanju je Belgian strong pale ale. Inače, zavidim ti, pošto želim to pivo da pribavim i za sebe iz dva razloga. Prvi, jer važi za jedno od najboljih piva u svojoj klasi. Drugi, jer sam kolekcionar pivskih flaša sa jakim akcentom na Belgijance. Ova flaša je totalno psihodelična! :blink:
Link to comment
Мени од свих ејлова у Енглеској убедљиво најпријатнији (наглашавам "најпријатнији", скроз је субјективна процена) Фулеров London Pride.Fuller%27s+London+Pride.jpgПре пар година сам нешто заређао у Енглеску и сваки пут бих пре чекирања у хотел звекнуо једно у рендом пабу а пре кретања на аеродром звекнуо два за поздрав.
Imaš ga na Beer Festu. Britanska ambasada ima svoj pab/štand... Pored Fuller'sa zastupljeno je još nekoliko britanskih pivara, a meni je poznata Wychwood. Od nji'ovog Hobgoblina sam se više puta opio u Londonu. :)
Link to comment
da bih mogao da obrazlazem
e, ja mogu da obrazložim kad mi se ne svidi, ali kad mi se sviđa prosto mi se sviđa i to je tozato i rekoh za delirijum da se sećam da mi se dopao, ali vrag će znati tačno zašto, em davno bilo em genrealno baš ne umem
Link to comment

Upravo sa Beer Festa, preciznije, iz The Great British Puba.Na moju radost, Iz Wychwood Brewery'a imaju upravo pivo o kome sam danas pisao - Hobgoblin. Međutim, imam veliku zamerku; ejlove poslužuju na ice-cold temperaturi, k'o da je u pitanju lager/pils pivo. Nažalost, tako serviran britanski ejl ne dolazi do punog izražaja. Kao kada bi nekom poslužili crno vino iz frižidera. Rešenje: dozvolite ejlu petn'estak minuta da se zagreje pa ga onda pijte. Svako sledeće pivo naručite na pola prethodnog. Britanski ejlovi se služe na sobnoj temperaturi!Od ejlova koje smo probali pobedu je odneo Fuller's London Porter!Cena svih ejlova - 330 RSD.Živeli!

Link to comment

Može. Hteo sam da kupim par ejlova za gajbu, međutim, ne smeju da ih prodaju za poneti jer su u staklenoj ambalaži. Ali... Možeš doći pre šest (u šest se zvanično otvaraju vrata festivala i počinje muzički program), rek'o mi konobara sa britanskog štanda, i tada kupiti pivo za poneti kući. Inače od šest pa do, negde, osam, ne trešti muzika.

Link to comment
Мени од свих ејлова у Енглеској убедљиво најпријатнији (наглашавам "најпријатнији", скроз је субјективна процена) Фулеров London Pride.Fuller%27s+London+Pride.jpgПре пар година сам нешто заређао у Енглеску и сваки пут бих пре чекирања у хотел звекнуо једно у рендом пабу а пре кретања на аеродром звекнуо два за поздрав.
Sierra-Nevada-Torpedo-Ext-001.jpgОвај је одличан. Има и бољих али овај је јако јако добар. Имам 12 комада кући.
Upravo sa Beer Festa, preciznije, iz The Great British Puba.Na moju radost, Iz Wychwood Brewery'a imaju upravo pivo o kome sam danas pisao - Hobgoblin. Međutim, imam veliku zamerku; ejlove poslužuju na ice-cold temperaturi, k'o da je u pitanju lager/pils pivo. Nažalost, tako serviran britanski ejl ne dolazi do punog izražaja. Kao kada bi nekom poslužili crno vino iz frižidera. Rešenje: dozvolite ejlu petn'estak minuta da se zagreje pa ga onda pijte. Svako sledeće pivo naručite na pola prethodnog. Britanski ejlovi se služe na sobnoj temperaturi!Od ejlova koje smo probali pobedu je odneo Fuller's London Porter!Cena svih ejlova - 330 RSD.Živeli!
Па сељачине. Неписмене.
Link to comment
Царе, разумеш се ти у пиво. :fantom:
Mislim da bi u dosadašnjoj međusobnoj komunikaciji trebalo da ti bude jasno da ja i ti u stvari nemamo o čemu da pričamo, pa ni o pivima. Naravno, zadržavam pravo da ti se poserem po rasističkim postovima, kad kod ih napišeš.
Link to comment

BIo i ja danas na tom standu. Realno mzoe se doci i dok je muzika, jer se unutra nista ne cuje jedino je malo toplije nego li napolju. Cena svih piva je 330, pojima nemaju da li ce ih biti nakon BF i za veceras sam uspeo da probam London Pride, Hobgoblin(najveca preporuka), Dark Side (posluzili mi ga na sobnoj temperaturi) i neko sa organskim medom koje je bilo iznenadjujuce dobro

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...