Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

nakupio gomilu homebrew piva (i par komercijalnih), pa ih juce sve propio.skromnost u stranu, ali moj 'pink rocket' ipa im svima šutira dupeta! al mi zato 'indian male ale' najužasniji od svih.najlepši deo ipak potpuno odsustvo mamurluka danas...P8130991d.jpg

Link to comment
schoefferhofer-weizen.jpg?w=768&h=1024Schöfferhofer WeizenKupih juöe 6 flasa za probu u vinoteci Wine & Pleasure, 175din komad 0.5l - u rangu Erdingera i PaulaneraDa ga nisam pre neki dan video u Berlinu na rafu u ozbiljnoj prodavnici verovatno se ne bih uhvatio ali sada je radoznalost bila jaca od mene.U poredjenju sa Erdingerom koji bi mogli da ustanovimo kao neki etalon za poredjenje komercijalnih vajcena, rekao bih da ima cistiji i manje sladak ukus uz lepu, prijatnu gorcinu u ustima koja mi recimo kod Erdingera nedostaje. Ako bih mogao da navedem nesto kao manu, cini mi se da dosta brzo vetri u casi, kao da mu ukus posustaje posle prvih 10-tak minuta.Realno, Schneider je za mene i dalje neprikosnoven vajcen na domacem trzistu.... Drugo mesto Paulaner, pa ovo, pa Erdinger. Onaj sa plavom etiketom, sto mislim da se bas zove Weizen, nisam pio - mojoj zeni se dopalo ali njoj se svaki vajcen svidja. Edited by gazza1
Link to comment

zaista je fascinantno (nije proziv, zaista) da ljudi ište kakvoću alkoholnih pića - tos pije zbog uganuća/utrnuća svesti, ne zbog okusa istih - da oću ukus, šio bih ceđenu pomonaranđu

Link to comment
zaista je fascinantno (nije proziv, zaista) da ljudi ište kakvoću alkoholnih pića - tos pije zbog uganuća/utrnuća svesti, ne zbog okusa istih - da oću ukus, šio bih ceđenu pomonaranđu
jel moze moderacija, ako je ima ovde, da brise zalutale budalastine dokonih?
Link to comment

Schneider jeste jedno od najboljih i to ne samo kod nas. Totalno je OK što u Beogradu u ponudi imamo i TAP 6 Unser Aventinus, koji je zapravo Weizenbock - jako pšenično zimsko pivo, neverovatno dobrog ukusa koji se dugo zadržava u ustima. Zaista je šteta što u "Baru Kućica" u Borislava Pekića nemaju odgovarajuću čašu za ovo savršenstvo. Kada ga posluže u standardnoj čaši za pšenično, pun ukus ovog piva ne dolazi do izražaja, pa kad god sam tamo moram da ga pijem iz flaše - definitivno je bolje. Inače, moje omiljeno nemačko weizen pivo je Weihenstephaner, pogotovo njihov Kristal Weizen.

Edited by rezwalker
Link to comment
nema ljutnje, alkohol se ne fino-konzumira, već pijekažem jopet - baš nikakva prozivka, mišljenje kao i za vino
boshkou još si više pao,kao da može niže, u mojim očima sad :(
Link to comment
schoefferhofer-weizen.jpg?w=768&h=1024Schöfferhofer WeizenKupih juöe 6 flasa za probu u vinoteci Wine & Pleasure, 175din komad 0.5l - u rangu Erdingera i PaulaneraDa ga nisam pre neki dan video u Berlinu na rafu u ozbiljnoj prodavnici verovatno se ne bih uhvatio ali sada je radoznalost bila jaca od mene.U poredjenju sa Erdingerom koji bi mogli da ustanovimo kao neki etalon za poredjenje komercijalnih vajcena, rekao bih da ima cistiji i manje sladak ukus uz lepu, prijatnu gorcinu u ustima koja mi recimo kod Erdingera nedostaje. Ako bih mogao da navedem nesto kao manu, cini mi se da dosta brzo vetri u casi, kao da mu ukus posustaje posle prvih 10-tak minuta.Realno, Schneider je za mene i dalje neprikosnoven vajcen na domacem trzistu.... Drugo mesto Paulaner, pa ovo, pa Erdinger. Onaj sa plavom etiketom, sto mislim da se bas zove Weizen, nisam pio - mojoj zeni se dopalo ali njoj se svaki vajcen svidja.
Slazem se, i meni je Schneider daleko daleko najbolje, ispred ostalih koji se mogu naci kod nas,cak vise ni ne pijem Paulaner, Erdinger, od kad si me uputio Baltazaru:)Probao toceno u Berlinu i ok je, ali ne znam zasto meni je dosta bolji ukus u flasi, i tap 7 i tap 6...Ovo pivo sam probao na pumpi nekoj kod nas, i nista
Link to comment

ja mnogo volim i schofferhofer i erdinger, mada ja generalno volem vajcengde se bre alkohol ne pije zbog ukusa, pa naravno da se pije zbog ukusa (a i zbog drugih efekata, ne sporim to)

Link to comment
Schneider jeste jedno od najboljih i to ne samo kod nas. Totalno je OK što u Beogradu u ponudi imamo i TAP 6 Unser Aventinus, koji je zapravo Weizenbock - jako pšenično zimsko pivo, neverovatno dobrog ukusa koji se dugo zadržava u ustima. Zaista je šteta što u "Baru Kućica" u Borislava Pekića nemaju odgovarajuću čašu za ovo savršenstvo. Kada ga posluže u standardnoj čaši za pšenično, pun ukus ovog piva ne dolazi do izražaja, pa kad god sam tamo moram da ga pijem iz flaše - definitivno je bolje. Inače, moje omiljeno nemačko weizen pivo je Weihenstephaner, pogotovo njihov Kristal Weizen.
stani stanizasto bi u flasi imalo bolji ukus nego u casii kako obezbedis da se lepo rasporedi natalozeni kvasac po pivu, ako je dobijes vec otvorenu?btw. koja tu casa uopste ide?inace, meni je cela ta filozofija oko casa i pica malko vise nategnuta (da je oblik case toliko/uopste bitan, osim u slucaju jako specificnih stvari poput penusavih vina)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...