Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

nisam imao susreta sa dimljenim pivom, ali znam ga u crnoj kornjači toče neko svoje dimljeno ...
ja sam jednom pio i bilo je grozno
Link to comment
се распитујеш због евентуалног учлањења?150 или 200, узео сам и Chimay уз њега па не знам који је колико.35987011_H.jpgO oвоме је већ писано на топику, па га нисам ни пријавио. Лепо изгледа, одлично мирише, али има ту ману што се густира а не пије, што на ову врућину никако не одговара.
Па није свако пиво за врућину. :naughty: Иначе по овој цени то је џаба. КОд нас преко Баре 0,75 је око 10$ зависно од места.
Link to comment

Право зимско пиво, али сам га узео чим сам га видео јер сам нешто истриповао да на зиму Белгијанци (или бар њихова пива) неће бити у близини... Колико знам, може и дуго да стоји, мислим да нисам на њему видео рок трајања.Траписти га зову и Божићно пиво, али ја одбијам да усвојим тај термин јер очигледно мисле на погрешан Божић. :s_c:едит: Мислим да то од 0.75 није потпуно исто пиво као ово које ми имамо: етикета је исто плава, али је то од 0.75 нешто насвирано, приметио сам разлике у оценама стручних сајтова када сам тражио илустрацију за свој пост.

Edited by Праслин
Link to comment
Право зимско пиво, али сам га узео чим сам га видео јер сам нешто истриповао да на зиму Белгијанци (или бар њихова пива) неће бити у близини... Колико знам, може и дуго да стоји, мислим да нисам на њему видео рок трајања.Траписти га зову и Божићно пиво, али ја одбијам да усвојим тај термин јер очигледно мисле на погрешан Божић. :s_c:едит: Мислим да то од 0.75 није потпуно исто пиво као ово које ми имамо: етикета је исто плава, али је то од 0.75 нешто насвирано, приметио сам разлике у оценама стручних сајтова када сам тражио илустрацију за свој пост.
Надам се да га пијеш из прописане чаше.
Link to comment

Сва пива осим точених пијем из флаше. :ph34r:едит: Или из лименки, наравно.

Edited by Праслин
Link to comment

Висок сам нешто преко 3 метра и запремина уста ми је око једног литра, па се пена прави тамо.

Ма, не пијем све из флаше, него ме бошоку оплео због оног воћног пива па сада глумим мушкарчину.

Link to comment
ovaj ja nisam neki pivski cistunac, ali kako mislis da razvijes penu ako pijes iz flase?
Ja je razvijam ručno, tako imam najveću kontrolu nad vazdušasćošću™ i željenom zapreminom pene. Sećaš se one večeri kad je Miralem hodao po vodi na Tašu, pokazivao sam ti tu foru, kao i kako se najbrže oslobađa buke u ustima posle desete konzerve.
Link to comment

vocna piva (odgovarajuca vrsta piva kombinovana s kvalitetnim vocem) zakivajusad sto ljudi probaju pils pomesan sa hemijskim sirupom pa misle da je to reper za vocno pivo.. jebiga.

Link to comment

Шалу на страну, немам одговарајуће чаше за разне врсте пива. Кригле никада нисам волео (осим у чешким пивницама), имам оне високе чаше од пола литра и углавном из њих пијем када не пијем из флаше или конзерве. Ова нека фенси пива што понекад улете по продавницма сипам у шта проценим да је ок онако одокативно (битан фактор је и шта је чисто од чаша у кући у тренутку када ми се припије пиво). Точена пијем из одговарајућих чаша пошто бирам места на којима их пијем, мада по неким другим мерилима која се срећом поклапају са познавањем пива.

Link to comment

pa nemoj da pijes to iz konzerve, ako ne moras. ako ima toceno, obavezno.nego na izlazu iz soluna, kada iz centra ne idete na ring road nego samo pravo na autoput za atinu sa kog se skrece za evzoni, ima 2 mega prodavnice alkohola jedna prekoputa druge. sa leve strane je cash & carry radnja koja ima najveci izbor pivcuge koji sam video u zivotu. znaci jedno 20 vrsta vajcena, 30 vrsta belgijanaca svih koji vam padnu na pamet, 40 vrsta tamnih, 30 ceha od kojih za vecinu nisam ni cuo.... cene su nize nego u bg za ono sto se moze porediti (erdinger, paulaner). ja sam se toliko smorio sto nisam znao sta da uzmem da sam na kraju otisao i kupio flasu uz(o)a :)ali ako prolazite kroz solun, mozete da napakujete 120++ razlicitih brendova u gepek

Link to comment
Сва пива осим точених пијем из флаше. :ph34r:едит: Или из лименки, наравно.
Јој!
Шалу на страну, немам одговарајуће чаше за разне врсте пива. Кригле никада нисам волео (осим у чешким пивницама), имам оне високе чаше од пола литра и углавном из њих пијем када не пијем из флаше или конзерве. Ова нека фенси пива што понекад улете по продавницма сипам у шта проценим да је ок онако одокативно (битан фактор је и шта је чисто од чаша у кући у тренутку када ми се припије пиво). Точена пијем из одговарајућих чаша пошто бирам места на којима их пијем, мада по неким другим мерилима која се срећом поклапају са познавањем пива.
За ова калуђерска греота их је пити у чаши која нема ногицу. Може и винска да послужи.
kirin-light-wiki.jpgnije me oduševilo a ni zadovoljilo, al ipak je dobro. sledeći put uzimam 2 pa se javim
Пристојан лагер, Сапоро је одличан лагер.
Link to comment

Badvajzer ušo na tržište. U Merkatoreu akcija 75 dinusa pola lije, gratis povratna ambalaža, iskusno...Nije licenca, piše da je baš rađeno u Buđeovicama.U NSu se pojavio i točeni...

Edited by kenta
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...