Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Odlično, odlično, i meni se baš dopadaПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 4
fala, bila mi je važna neovisna vanjska recenzija, pogotovo što nisam baš zaljubljenik a još manje expert za pivo, što ne znači i da međ pivama nemam preference. i antipreference, npr ne podnosim baš ožujsko.
Link to comment
Ja ću patrijotski izreklamirati ovo, meni je bolje od Tomislava, pitkije od Salvatora..A8VQ8IoCYAAnngc.jpg
Uuu. Nisam ni znao da ovo postoji, jako volim standardno karlovačko, ovo moram probati negde.
fala, bila mi je važna neovisna vanjska recenzija, pogotovo što nisam baš zaljubljenik a još manje expert za pivo, što ne znači i da međ pivama nemam preference. i antipreference, npr ne podnosim baš ožujsko.
Žuja je smeće neopevano, ali čudo je da niko do sad nije pomenuo istarski Favorit, bio je katastrofalan u staroj Jugi, a sad je odličan.
Link to comment
Uuu. Nisam ni znao da ovo postoji, jako volim standardno karlovačko, ovo moram probati negde.
meni isto baš paše međ hr-pivima karlovačko - pitko je i osvježavajuće, a opet nije vodica. I ovo je pivo napravljeno baš u tom stilu, dakle, pridobijen sam 100%. I nije ga lako naći, relativno je novo - možda još uvijek jesu u ramping-up-producton fazi. :lolol:
Žuja je smeće neopevano, ali čudo je da niko do sad nije pomenuo istarski Favorit, bio je katastrofalan u staroj Jugi, a sad je odličan.
Buzetska? Ja ga iskreno nisam ni vidio baš, valjda nema baš neku distribuciju izvan Istre i RI.
Link to comment

Karlovačko crno = Nikšićko crno - dakle, niđe veze. Sramota pivske industrije. Neverovatno je kol'ko ljudi nemaju pojma o pivima u Srbiji, a i regionu... Inače, Tomislav je jedino ozbiljno tamno pivo (nikako crno) na ovim prostorima...

Link to comment
Inače, Tomislav je jedino ozbiljno tamno pivo (nikako crno) na ovim prostorima...
meni je malo preteško, uz dužno poštovanje..
Link to comment
Pravo pivo jeste vino... Jelenko je lager... Jedini lager koji može da se umeša u priču je Augustiner Helles (5.2%).
Grohotom se smijem.
Link to comment

Ne mislim da treba da se pise iskljucivo o najnovijem prepakovanom proizvodu Amstela, vecitom pitanju da li je bolji Jelen ili Lav itsl. Nisu svi forumasi samo u Srbiji i zanimljivo je procitati sta moze da se popije u drugim zemljama.Ali od triliona dobrih piva, da je Augustiner jedini lager o kojem moze da se prica tesko da moze. To nije ni snobizam, ni tuzno ni smesno, jednostavno je glupost.

Link to comment
Ali od triliona dobrih piva, da je Augustiner jedini lager o kojem moze da se prica tesko da moze. To nije ni snobizam, ni tuzno ni smesno, jednostavno je glupost.
Malo sam subjektivan. Ne preferiram lager piva. Augustiner Helles je jedini koji bih umešao u priču s ozbiljnim pivima, a ozbiljna piva su mi ona koja se dobijaju gornjom fermentacijiom, na visokim temperaturama koje dozvoljavaju razvijanje dubljeg ukusa. Rothaus Tannenzäpfle je takođe odličan lager. Ali, po meni, lageri generalno sliče jedni drugima...
Link to comment
a može li se naći u BGu ?
Nemoguća misija, mada situacija sa pivima kod nas postaje sve bolja. U istanbulu možeš naleteti na Schlenkerlu u većini bolje "opremljenih" pabova. Turci su se navukli na Rauchbier. :ziga: Edited by rezwalker
Link to comment
Uuu. Nisam ni znao da ovo postoji, jako volim standardno karlovačko, ovo moram probati negde.
Реци да се шалиш.980450_10151620059018948_733637936_o.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...