Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

i gde ima u gradu chimay i za koliko? isto vazi i za onu grimbergstavec feniks pticu. jedino sam je video u Javoru. po prodavnicama nista.

Link to comment

hm. ja sam ga kupovao u tempu, oko 190 kinti ili tu negde, koji dinar ispod 200.vidjen je u maksijima na cvetnom trgu i cika ljubinoj ali da li sada ima, ne znam.edit: chimay

Edited by gazza1
Link to comment

Ima ga po vecim Maksijima ali se desi da ne dodaju na police, pretpostavljam da su zbog cene u rezimu oprezne distribucije.

Link to comment

Rochefort 10 izuva koliko je dobro pivo! Meni više leži da ga pijem zimi, zbog procenta alkohola i božićnih začina, mada mu nikada nisam rekao "ne" ni tokom bilo kog drugog godišnjeg doba. Orval je drugi trapist na mojoj listi. Za razliku od ostalih trapist piva, Orval je dostupan samo u osnovnoj varijanti. Nema dubbela, tripela... Mene lično podseća malo i na Duvel s tim što je daleko delikatniji i osećaju se neke cvetne note. Inače, svi trapisti, kao i većina abbey piva, prolazi kroz proces druge fermentacije dok su u boci, tako da su bolji kako im vreme odmiče, nešto kao vino. Međutim, to nije tako jednostavno za izvest', bar nije meni. Najduže sam uspeo da sačuvam flašicu Rocheforta 10 oko godinu i po dana. Ukus je bio intezivniji, a pivo slađe. U svakom slučaju vredelo je čekanja. :thumbsup:Drago mi je da se konačno i kod nas pojavio prvi trapist. Doduše, Chimay je najkomercijalniji od trapist piva (nije ni čudo da je prvi) i jedini koji se ne pravi u manastiru već u fabrici - "pod budnim okom monaha". Nema veze bitno je da je tu, baš kao i Duvel, koji je bio preko potreban rafovima supermarketa.

Edited by rezwalker
Link to comment

nazalosy, ne verujem da ce opstati na rafovima jer su u pitanju zimska piva a pustili su ih u prodaju na 30 stepeni. ne znam sta bi Delezu, obicno su pametniji. pravite zalihe, ljudi

Link to comment

Ispravka za Chimay; jeste najprodavanije i najpopularnije trapist pivo, ali se i ono proizvodi u manastiru. Meni je neko ispričao da se Chimay piva prave van manastira, ali čim sam okačio post shvatio sam da tu priču nisam proverio. Inače, vidim da je u međuvremenu još jedan trapist manastir, osmi po redu, dobio licenu za pravljenje trapista. U pitanju je Stift Engelszell iz gornje Austrije, što nije tako daleko ni da se posetiti.

Edited by rezwalker
Link to comment
nego ljudi, da li je neko u Bg video u radnjama case za trapist piva, nalik ovoj gore?
ja nisam, ali sam na buvljaku kupio divnih za siću.inače, upravo od druga iz amerke naručio ove divne čaše! sierra nevada i dogfish ih ove godine aminovali kao zvanične čaše za ipa, a ja se retos primio.
Link to comment

Na prostoru bivše Jugoslavije nalazi se jedan trapist samostan, "Marija Zvijezda" kod Banja Luke. Upravo su trapisti iz Banja Luke popularizovali trapist sir koji se u samostanu i dan danas proizvodi, a ko je imao priliku da ga proba zna da je u pitanju jedan od najkvalitetnijih sireva sa ovih prostora. Monasi "Marija Zvijezde" su proizvodili i svoje pivo "Nektar". Nakon II Svetskog rata pivara je nacionalizovana, a Nemci koji su činili većinu trapista, i koji su bili zaslužni za pokretanje poizvodnje piva, proterani su iz zemlje. Evo i jedne zanimljivosti:"Prvi trapisti koji su došli u Banju Luku bili su Nijemci, a oni poznaju tehnologiju proizvodnje piva. Narod je u ovim krajevima pekao rakiju, i to lošu, pa su se ljudi od nje često razbolijevali. Franz Pfanner, osnivač samostana, napravio je bolnicu za ovu vrstu bolesnika i liječio ih pivom. Kura je bila popiti četiri litra piva dnevno. Poslije bi im se rakija gadila." :0.6:Ostatak teksta možete pročitati ovde.

Edited by rezwalker
Link to comment

danas u gradu video ovo:6zosya.jpglik je iz šapca i dostavlja svim gradovima na adresu koliko god piva hoćeš. kad mi donese, javljam vredi li cimanja.iskoristio bih priliku i da se pohvalim svojim letnjim uratkom iz 'beers for queers' radinosti... poranio sam sa otvaranjem, ali what the hell. slabiji letnji amarillo ale sa neverovatnom cvetnom aromom. klizi sam.jfjk2b.jpg

Link to comment
ahaha!pa daj otvori jednom topic o pravljenju piva covece!golden shower :Hail:
+1000i podržavam ovo povezivanje pivarstva i perverznjaštva, dobitna kombinacijaEDIT primetio sam danas neko italijansko femsi pivo u Rodiću, cijena po flaši 650 dinara :lol: Edited by Arbeitmann
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...