Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Sad me podsetiste kako sam se pred Novu godinu deklasirao od one ruske Baltike sa 8% alkohola. Mislis pivo ko pivo, pijes normalno, sve je u najboljem redu, i onda te odjednom spici kao stangla u potiljak. Tezak debakl.

Link to comment
ova grinberger promocija koju je maxeem pominjao za NS ima i u cigla baru u cika ljubinom, video poster za to i za kronenberg (spelling) pa neki broj, 1664?
kronenbourg 1664 ili, popularno, samo "sez" je bejzlajn pivo ovde. klasicno svetlo pivo.
Link to comment
Тамна су посебна категорија.Мени је увек био бољи Козела десетка (сада је то ваљда регуларно) од Козела дванаестице (сада је то премијум, ваљда). Од точених по Прагу - уз Велвет, наравно - препоручујем Гамбринус десетку. Дванаестица која је у флашама није ништа посебно, али та десетка на точење.... Ух.Крушовице је ок, али ја волим пиво које има исти укус и када пијем пето-шесто. У ствари, мора да има укус да бих дошао до петог-шестог. Козел делује обично, поштено, али има ту фору да сваку следећу криглу када натегнеш има исти тај први гутљај као онај што је гасио жеђ. Много добро пиво, на неки уштекован начин. А Велвет је ремек-дело.
Oba ova tamna o kojima sam pricala sam pila samo tocena, ali iskreno moj kapacitet nije veliki i ne secam se da sam od tih popila vise od dve krigle odjedared tako da ne mogu da delim iskustvo :lol: Krusovice ti nije vise "isto" posle cetiri-pet krigli?Kozel offtopic: Belezim preporuke odavde, hvala vam, kao i na pominjanju beogradskih kafana u kojima se mogu probati vajceni, maltene ni za jednu od tih nisam cula, vidi se da slabo zalazim u domace kafane.
Link to comment

Крушовице сам пио само из лименки и то када већ спомињана другарица помисли како није натоварила довољно Велвета, Козела и Смиховског Старопрамена, па докупљује шта на'вата по успутним бензинским станицама. :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

moram malo da reteriram sa svojim ogradama za belgijsko pivo vs nemacko, posto sada znam da su nastale na nedostatku iskustva sa belgijancima u lokalu, nesto sam ekspresno projurio kroz brisel ali sam uspeo da probam par stvari, chimay blue, leffe brun, westmalle dubel, westmalle tripel, pa to je jebena mrtva trka sta je bolje od cega, kakva razlika u odnosu kada probas to iz flase za eksport. secam se razocarenja sa par leffe boca u beogradu dok je to apatin uvozio jedno kratko vreme, ovo je skroz druga prica. i najboolja stvar mi je sto nista od toga nije bolesno slatko, dobar suvi ukus sa raznih hintovima ukusa ne nepcu. cak je i jebeni hoegaarden za koji sam mislio da je najdosadnije belo pivo koje sam probao jebeni mamojeb kad ti ga svezeg natoce.... doneo sam i par boca maredsous blond i brun, ne stigoh to da probam na licu mesta...

Link to comment

Vidim da se grimbergen pojavljuje na sve više mesta, ja sam ga konkretno opazio i degustirao na lokacijama wonder i drvo javorovo, svidja mi se ukus toga piva, karakterističan belgijski šmek, a opet nije toliko intenzivan, kao kod leffe npr. Od belgijskih piva mi se inace najvise dopalo svetlo st feuillienstf01.jpg a najteze su mi padala braon od 8,5% poput chimay i westmalle, skoro pa po jedna flaša mi je bila sasvim dovoljna da me toliko spuca da jedva gledam na oči. Međutim super su mi bili momenti što se odma nakon nekog regularnog posle tih, skroz se sve vraćalo u normalu. :D

Link to comment
Jel uspeo neko da nađe skoro Efes Draft "bombicu" ?Ja nikako da nađem ni u maxiju ni kod komsije u radnjici...
ja pazarim svakodnevno taj efes u podrumu pica nekom kod mene,nisam znao da ga ima slabo u prodaji.nego jel neko video u DIS-u il kako se vec zove ta prodavnica, rece mi drugar ima neka nemacka piva, nema pojma uopste koja i kakva, al je kao video da ima.i gde je taj DIS uopste?
Link to comment
Jel uspeo neko da nađe skoro Efes Draft "bombicu" ?Ja nikako da nađem ni u maxiju ni kod komsije u radnjici...
ja odavno nisam video to pivo, a baš sam ga zavoleoDIS je valjda tamo pored Rode iza Zmaj pumpe Edited by Lezilebovich
Link to comment

Sređivao sad neke fotke, pa naleteo na prilog za ovaj topik:Svetlo, baš pitko, prijatno gorkasto, oseća se nešto slatko voćkasto i u mirisu i ukusu. Na Kubi se izgleda zove Bucanero, što objašnjava etiketu. :)

Link to comment
nego jel neko video u DIS-u il kako se vec zove ta prodavnica, rece mi drugar ima neka nemacka piva, nema pojma uopste koja i kakva, al je kao video da ima.i gde je taj DIS uopste?
dis uvozi ova četiri debela nemca:produkte-dinkelacker.jpgOva dva svetla (pils i nefiltrirano) su ok, crno odlično (lep gorkočokolandi ukus) a ovo pšenično meni najbolje leglo (jači ukus, al voćkasto). ok cena, 155 din u 0,5 seksi flašama.
Link to comment
dis uvozi ova četiri debela nemca:produkte-dinkelacker.jpgOva dva svetla (pils i nefiltrirano) su ok, crno odlično (lep gorkočokolandi ukus) a ovo pšenično meni najbolje leglo (jači ukus, al voćkasto). ok cena, 155 din u 0,5 seksi flašama.
hvala!moracu da probam
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...