Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

kad odem npr. u Njemačku na 3 dana poslom ne mogu baš da se lešim (mada bih voleo) ali mogu da popijem par komada i u tom slučaju je dobro imati neki reper.
Pih, amateru. <_< Kad sam pre nekoliko godina bio poslom u Nemackoj, za 4 dana sam probao 20-25 razlicitih vrsta piva.Covek je bogat onoliko koliko je piva probao.
Link to comment

U moju odbranu, kada sam bio tamo zadnji put bio sam izolovan u benediktinskom manastiru iz XIV veka koji ima svoju pivnicu. Imao sam svega par sati slobodno u obližnjem gradiću i još 3-4 sata u Minhenu i uprkos tim ograničenjima sam probao 7-8 različitih piva, što nije uopšte loše. Glavni utisci su odlično manastirsko pivo, odlični Franziskaner i Augustiner i to da su švapski Lowenbrau i ovo što se prodaje kod nas pod tim imenom dve potpuno različite stvari.

Link to comment
Francuski Kronenberg? Lepo pivce je nekad bilo, jedno od retkih boljih koje se prodavalo u postsankcionim godinama u Beogradu.
da - francuski kronenberg 1664, cak su tako napisali i na posteru. sad vidim da su deo carslberg imperije, tako da nije iskljuceno da ce ga biti i u radnji.
Link to comment
da - francuski kronenberg 1664, cak su tako napisali i na posteru. sad vidim da su deo carslberg imperije, tako da nije iskljuceno da ce ga biti i u radnji.
e ima ga kod mene u kraju, na ceraku u jednoj radnji.meni skroz ok, 125 kinti pola litre lim
Link to comment
Козел је најбоље пиво на свету.
u je.kako bre?meni se stvarno ne svidja, a pokuso da ga pijem, amoguce da ti je to najbolje pivo
Link to comment

Ja sam pila tamni Kozel i nije mi ostavilo neki utisak /mozda zato sto sam pre toga danima pila Krusovice tamno koje mi je bilo preukusno/

Link to comment
u je.kako bre?meni se stvarno ne svidja, a pokuso da ga pijem, amoguce da ti je to najbolje pivo
Шта ја знам, није само мени. То је својевремено (пре 20 година) било пиво које су Чеси препоручивали као најбоље. Једно од последњих је направило транзицију ка фенси извозним паковањима, мислим да је било последње (или међу последњим) које се продавало у оним зидарским браон флајкама од пола литре. Пре пар година је победио на блајнд тестовима у Чешкој и проглашено је за најбоље пиво у земљи. У стаклу убија и даље, а за конзерве - ако си из конзерви пио - си у праву, мислим да су убили тај прави укус конзервансом у тим серијама што иду за извоз. Мени другарица доноси из Чешке често разна пива, како та стара која волим тако и нека нова и једино које стварно убија из конзерве је Velvet. velvet4t.jpg
Link to comment
Шта ја знам, није само мени. То је својевремено (пре 20 година) било пиво које су Чеси препоручивали као најбоље. Једно од последњих је направило транзицију ка фенси извозним паковањима, мислим да је било последње (или међу последњим) које се продавало у оним зидарским браон флајкама од пола литре. Пре пар година је победио на блајнд тестовима у Чешкој и проглашено је за најбоље пиво у земљи. У стаклу убија и даље, а за конзерве - ако си из конзерви пио - си у праву, мислим да су убили тај прави укус конзервансом у тим серијама што иду за извоз. Мени другарица доноси из Чешке често разна пива, како та стара која волим тако и нека нова и једино које стварно убија из конзерве је Velvet.velvet4t.jpg
da, iz konzerve sam pio, i bas nista.no da ne smaram vise...velvet mi se svidja, mada sam pio samo toceni, i super mi je
Link to comment

Тамна су посебна категорија.Мени је увек био бољи Козела десетка (сада је то ваљда регуларно) од Козела дванаестице (сада је то премијум, ваљда). Од точених по Прагу - уз Велвет, наравно - препоручујем Гамбринус десетку. Дванаестица која је у флашама није ништа посебно, али та десетка на точење.... Ух. Крушовице је ок, али ја волим пиво које има исти укус и када пијем пето-шесто. У ствари, мора да има укус да бих дошао до петог-шестог. Козел делује обично, поштено, али има ту фору да сваку следећу криглу када натегнеш има исти тај први гутљај као онај што је гасио жеђ. Много добро пиво, на неки уштекован начин. А Велвет је ремек-дело.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...