Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ne daju, napisah gore.Ne mogu opširnije, moram da potopim instrumente u limun.
Kao da u zemlji koja zna sta je pivo nisi ni bio?Koji qrac limun u pivo, kad je to bilo? Nikada.
Link to comment
renne je konkretno mislio na gotove bućkuriše koji se prodaju kod nas i okolo. svi imaju prilično jadan ukus u odnosu na ono što je hand made radler i da, bliži su domestosu nego pivu. ja ne vidim problem, neće da piej i gotovo. ja sam svinja, pa pijem.međutim, ja godinama deljem radler i kad me ne mrzi da se cimam kupim ovopa u veliku kriglu sipam 0,3 svežeg piva, nakrkam leda, dopunim limonom, stavim krišku limuna i živim leto.prilično daleko kao ideja, koncept i kvalitet od osiromašenog lava iz limenke naprskanog aromom grejpa i zašećerenog.
Rekoh i ja da Tuborg Lemon itsl. kapiram, ali oni se ionako ne reklamiraju kao radler, tj. pretpostavljam da se ni ne pravi mesanjem piva i limunade nego pitaj boga kako.
pogrešno si me shvatio, banatjanin je lepo objasnio, a i ono "te nije blam" je bilo lično zezanje pošto idemo zajedno po kafanama
ok, sorry.
Link to comment
Verujem da si skroz u pravu, ali meni su ok i sa limunom. Plus ćeš ga ovde apsolutno svugde dobiti sa limunom u čaši osim ako posebno ne naglasiš da nećeš limun.
ma kenjam ja malo :)ja ga ne volim sa limunom (psenicno), ali zato prvi tamanim radler kad pritisne vrucincina
Link to comment
Pohvala za PilsPlus Radler od limuna. Super je.
..probo jučeršta znam, kao gazirani sok..šveps recimonemam osećaj da je pivo
Link to comment
meni je erdinger sasvim korektno odlično psenicno pivo
a limun ne volem sa pivomjedina voćkasta piva koja volim su ona belgijska sa višnjama i mislim da ima i neka ok varijanta sa breskvamaali rekla bih da su ona i napravljena zajedno sa voćem, za razliku od ostalih
Link to comment

Jesu, baza za pravljenje je sveže voće. Ja od tih mogu samo Lindemans Cassis (sa borovnicom) da proguram, najmanje mi je sladak, mada su Kriek i Framboise najpopularniji.

Link to comment
Jesu, baza za pravljenje je sveže voće. Ja od tih mogu samo Lindemans Cassis (sa borovnicom) da proguram, najmanje mi je sladak, mada su Kriek i Framboise najpopularniji.
:lol: kako do jaja ime!
Link to comment

u guliju prodaju schneider weizen u varijaciji svetlo/tamno. nije jeftino, 350 kinti, ali vidim da je na ceni kod pivopija pa pominjem zbog togahttp://www.schneider-weisse.de/index.php?lang=en&tpl=brauerei.spezialitaeten&sid=48853460364441811436902152836884

Edited by gazza1
Link to comment
u guliju prodaju schneider weizen u varijaciji svetlo/tamno. nije jeftino, 350 kinti, ali vidim da je na ceni kod pivopija pa pominjem zbog togahttp://www.schneider-weisse.de/index.php?lang=en&tpl=brauerei.spezialitaeten&sid=48853460364441811436902152836884
imas dosta jeftinije po NS-u. uvozi ih kafana (nesto kao berlin se zove) u katolickoj porti, pored cvecare. kukao mi gazda (kum nekog naseg poznatog kosarkasa, takodje suvlasnik) kako su im jebali kevu kad su hteli da legalno pocnu da ga uvoze (ilegalno su trazili smao par tisuca evra za podmazivanje). pivare su im pretile, a iz ministrastva su im trazili i stvari kao sto je pesak iz turske od kojeg su pravljene te schneider case. sjajno pivo, inace.
Link to comment
Newcastle-Brown-Ale-1.257111010_std.jpgprobao ovo u Švedske, iako nisam pivopija, leglo mi k`o budali šamar :Hail:
To ti leglo zbog dresa tima koji su sponzorisali!!!!BTW bio u toj pivari, vodio ma @acastop ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...